Skocz do zawartości

Zdjęcie

ubezpieczenie zdrowotne kobiety żołnierza i dziecka po zakończeniu kontraktu podczas urlopu macierzyńskiego

urlop macierzyński kobieta żołnierz ubezpieczenie rezerwa koniec kontraktu ubezpieczenie zdrowotne zasiłek macierzyński pomocy

wróć do serwisu Kadry Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Joanna1983

Joanna1983

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 grudzień 2016 - 21:49

mam ważne pytanie, a gdziekolwiek szukam - zostaję w tym samym punkcie,
w listopadzie 2015 roku okazało się, że jestem w ciąży, kontrakt kończył się w czerwcu 2016, czyli miesiąc przed rozwiązaniem,
zgodnie z przepisami złożyłam wniosek o przedłużenie kontraktu, jednak odmówiono mi, podając za przyczynę długotrwałe zwolnienie lekarskie, na którym byłam od listopada 2015 po pobycie w szpitalu z powodu krwotoku,
w zamian zaproponowano mi półroczny aneks do kontraktu, który przedłużył go do końca listopada 2016,
wojskowy radca prawny powiadomił mnie, że zasiłek macierzyński będę otrzymywać z funduszu MONu, jednak nie będę ubezpieczona, ani nie mam możliwości zarejestrowania się jako bezrobotna, by takie ubezpieczenie dla mnie i dla dziecka otrzymać,
powiadomił mnie, że jedyne co mogę zrobić to prywatnie się ubezpieczyć i tu zaczynają się schody!
chodzi mi o ubezpieczenie zdrowotne, takie, dzięki któremu w razie choroby mojej czy dziecka spokojnie mogę udać się do państwowej przychodni lub - nie daj Boże - do szpitala,
zostałam z niczym i o niczym nie mogę się znikąd dowiedzieć,
wiem, że żołnierze zawodowi nie mają opłacanych składek ZUS, nie mam pojęcia gdzie zgłosić się i ile może kosztować takie właśnie ubezpieczenie - bardzo proszę o pomoc 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop macierzyński, kobieta żołnierz, ubezpieczenie, rezerwa, koniec kontraktu, ubezpieczenie zdrowotne, zasiłek macierzyński, pomocy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych