Skocz do zawartości

Umowa zlecenie - jak ją rozliczyć? Nowy pracodawca a umowa zawarta w poprzednim miejscu pracy.

umowa zlecenie rachunkowość składki rozliczenie

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jakub

Guest_Jakub
  • Goście

Napisano 29 listopad 2016 - 21:15

Witam serdecznie,

uprzejmie proszę o odpowiedź w następującej kwestii:

będą pracownikiem firmy X do listopada 2016 w oparciu o umowę o pracę, podpisałem umowę zlecenie na wykonanie pewnej dodatkowej usługi, która wykonana była w czasie trwania mojego zatrudnienia. Umowa zlecenie stanowiła, że wynagrodzenie będzie wypłacone do końca grudnia 2016. Od grudnia zaś będę już pracownikiem firmy Y w oparciu o umowę o pracę.

Moje pytane brzmi: jak powinna być rozliczona taka umowa zlecenie, zawarta z firmą X? Tzn. czy kwota którą otrzymam powinna być pomniejszona o wszystkie składki poprzedniego pracodawcy, z związku z tym, że usługa miala miejsce podczas trwania stosunku pracy z firmą X, czy wiążące jest kiedy zostaje wypłacone wynagrodzenie? Bo w momencie wypłacenia wynagrodzenia przez firmę X, będę już pracownikiem firmy Y i to on będzie odprowadzał za mnie stosowne składki. Pytanie jest istotne, ze względu na różne kwoty wynagrodzenia, w zależności od interpretacji, a raczej przepisów, które zapewne jasno wskazują jak należy postąpić? Zatem pytanie, jak powinno być to rozliczone?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

#2 zuraw68a

zuraw68a

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 29 listopad 2016 - 21:43

Dzięki wielkie, przyda się :)

#3 Guest_Jakub

Guest_Jakub
  • Goście

Napisano 29 listopad 2016 - 21:53

Dzięki wielkie, przyda się smile.png

Nie bardzo rozumiem? Za co "dzięki"?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: umowa zlecenie, rachunkowość, składki, rozliczenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych