Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co na stres i bezsenność?

wróć do serwisu Księgowość 105 odpowiedzi w tym temacie

#41 MarcinCin

MarcinCin

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 94 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 17:39

Polecam tabletki z tryptofanem. Mojej żonie to bardzo pomaga, gdy ma bardziej stresujące dni to nawet wtedy zasypia jak dziecko, a następnego dnia ma dobry nastrój. :) Czasem też biorę, bo każdemu zdarza się mieć takie dni, że do 4-5 nie można usnąć, a dzień następny w pracy, wcale nie lepszy od poprzedniego. :) gdyby ktoś zainteresowany, można ja zakupić w www.sklep-otc.pl .

#42 Guest_magican

Guest_magican
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2018 - 22:24

tak z mojej strony radzę kontrolować stres, bo jest tak destrukcyjny że w głowie się nie mieści. to jest powolny zabójca i prędzej czy później organizm upomni się o swoje. trzeba poszukać czegoś co rozładuje napięcie i koniecznie trzeba dostarczać do organizmu odpowiednią dawkę witamin, głównie z grupy B (B1,B2,B3,B6) np. z Biovitalu. One łagodzą negatywne skutki stresu i odbudowują kondycję zdrowotną organizmu. 

#43 Guest_klarka9

Guest_klarka9
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 09:23

Mam tez tak, że kiedy w ciągu dnia przeżywam stres, mam sporo nerwów to potem w nocy nie mogę zasnąć. Tylko, że mi pomaga np. ziołowy nervomix sen i po nim zasypiam jak dziecko na całą noc. Rano dobrze się czuję.

#44 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 442 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 10:45

Na bezsenność dobry jestsport, jak się człowiek dobrze zmęczy to śpi jak dziecko :)

#45 studio22

studio22

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 14:09

tabletki ziolowe

#46 Guest_kajja

Guest_kajja
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2018 - 09:56

nie zawsze sport tak działa, czasami jestem na maksa zmęczona a nie mogę spać, a jakbym jeszcze dodatkowo poćwiczyła to tylko bym się bardziej rozbudziła niż uspokoiła,  jak już wybitnie nie mogę zasnąć to zawsze szybko na mnie dziala ziołowy nervomix sen

#47 edi_9

edi_9

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 05:30

Niekiedy trzeba wspierać się suplementami, które pomagają w opanowanu stresu. Jednak tutaj też nie każdy produkt będzie odpowiedni dla nas. Trzeba ocenić jego skład. Dobrej jakości suplement to ten KLIK Ma on wyjątkowo bogaty skład i dlatego wiele osób wybiera właśnie jego. To duża pomoc w walce ze stresem.

#48 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 16:50

Suplementy diety nie zawsze dają radę i mogą nie pomóc. Jest teraz nowa moda - kroplówki witaminowe. Jednym z ich celów jest uzupełnienie niedoborów w naszym organizmie, którą mogą wpływać na zwiększenie stresu. Warto zaryzykować i spróbować, bo może akurat nam to pomoże. Osobom z Krakowa polecam SCM estetic, bo tam je wykonują.

#49 Guest_azalia

Guest_azalia
  • Goście

Napisano 02 luty 2018 - 00:53

Myślę, że tylko psychiatra jest w stanie pomóc w takiej sytuacji. Jeśli nie ma u was dobrych specjalistów, to warto udać się do Psychomedic do Warszawy. Można się tam zarejestrować telefonicznie pod nr 22 253 88 88 oraz online. Nie ma się czego bać czy też czego wstydzić.

#50 Julek44

Julek44

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 05 luty 2018 - 12:33

Czasami melisa to za mało, ale trucie organizmu lekami to też nie jest rozwiązanie. Na stres najlepszy jest relaks, sport i zdrowa dieta. Jeśli czujemy się wypaleni to w miarę możliwości postarajmy się o urlop. Stres może być motywacją do działania, ale też poważnym problemem. Dlatego warto skonsultować się z psychologiem, który pomoże nam opanować emocje. Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak fizyczne.

#51 Anna S-ska

Anna S-ska

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 05 luty 2018 - 14:34

Julek dobrze prawi - sport. Nic tak nie poprawia nastroju jak ćwiczenia fizyczne. Jeśli nie lubisz siłowni, to zacznij od spacerów (regularnie, przez półgodzinki na początek). Albo bieganie, rower? Coś, co pozwoli Ci się trochę zmęczyć.

#52 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 442 postów

Napisano 06 luty 2018 - 08:42

Najlepiej się zmęczyć. Ostatnio więcej ćwiczę na siłowni i muszę przyznać, że to pomaga na moje samopoczucie. Jestem szczęśliwa jak troszkę się przebiegnę na bieżni, lepiej mi się śpi, mam lepsza skórę - w zasadzie same plusy.

#53 Grzegorz121

Grzegorz121

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2018 - 13:55

Nie siedzieć przy kompie, tylko poczytać książkę ;)

#54 kaja87

kaja87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaWieliczka

Napisano 09 luty 2018 - 09:24

Też tak uważam. Jednak ja czasem jak się nad książką zasiedzę to mnie ranek zastać potrafi. Potem cały dzień nietomna chodzę. Myślę, że ziołowe tabletki z melisą i kozłkiem lekarskim powinny pomóc. Bezpieczniej będzie od nich zacząć zamiast się chemią szprycować.

#55 Ewcia11

Ewcia11

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 10 luty 2018 - 20:17

Najlepiej po prostu wypić od czasu do czasu mięte jest wtedy lepsze samopoczucie.

#56 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 490 postów

Napisano 14 luty 2018 - 11:16

Ale gwarancji zaśnięcia tak czy siak nie ma.

#57 Guest_Dziku

Guest_Dziku
  • Goście

Napisano 14 luty 2018 - 15:26

Również cierpię na bezsenność. Ostatnio wspomagałem się lekami ale nie jest to dobre rozwiązanie bo niestety może uzależniać. Wysiłek fizyczny na pewno pomaga ale nie przed samym snem na pewno. Wyczytałem ostatnio dobrą metodę która polega na tym, że przed snem biorę trzy głębokie wdechy, następnie zatrzymuję powietrze w płucach na 8 sekund i wypuszczam przez 7. Odchodzi wszytsko :) i spanie przychodzi od razu!

#58 wizawi

wizawi

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 27 luty 2018 - 19:00

Myślę, że jakieś delikatne tabletki ziołowe albo herbatki powinny być ok. Zajrzyj sobie na stronę apteka Wrocław albo wpisz inne miasto i zarezerwuj, żeby nie musieć biega za wybranym lekiem po całym mieście. Ja tak zawsze robię. Wygodna opcja.

#59 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 691 postów

Napisano 27 luty 2018 - 21:32

Na stres najlepiej pomaga mi od niedawna muzyka poważna.

#60 Guest_patrycja2

Guest_patrycja2
  • Goście

Napisano 04 marzec 2018 - 17:38

Może warto próbować psychoterapii online? Z tego co się orientuję, to na pewno Klinika Psychomedic oferuje tego typu rozwiązanie. Można bowiem porozmawiać z psychologiem nie wychodząc z domu czy też w przerwie w pracy. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych