Skocz do zawartości


świadectwo pracy po okresie próbnym itd.

świadectwo pracy

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 28 listopad 2016 - 09:35

Cześć

Zostałam zatrudniona w firmie na okres próbny (3 miesięcy), następnie na czas określony ( 6 msc.) aktualnie jestem na zatrudniona na czas nieokreślony. Wszystko w tej jednej firmie. Moje pytanie brzmi czy po okresie próbnym i umowie na czas określony powinnam dostać świadectwo pracy ( czyli w sumie 2 świadectwa)?

Pozdrawiam

#2 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 28 listopad 2016 - 12:09

pomoże ktoś? smile.png

#3 marta66

marta66

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 132 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 15:07

Obecne zasady wydawania świadectw pracy zatrudnionym na czas określony są niejasne i wywołują liczne problemy. Jeżeli pracownik pozostaje w zatrudnieniu w tej samej firmie (na okres próbny lub na czas określony), to wydaje mu ona świadectwo obejmujące zakończone okresy zatrudnienia na podstawie kolejnych, terminowych umów, zawartych w okresie 24 miesięcy (począwszy od zawarcia pierwszego takiego kontraktu).

 

Wystąp z wnioskiem o świadectwo pracy za okres próbny i czas nieokreślony. Na wniosek pracownika zawsze należy wydać świadectwo.



#4 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 28 listopad 2016 - 15:08

JA bym wystąpiła do pracodawcy o wystawienie świadectwa pracy za okresy umów  już zakończonych.

Od styczna 2017 na okres 5-6 miesięcy zmienią się przepisy o wydawaniu świadectw pracy a potem powrócą do tego co jest teraz. Będzie niezły bałagan więc lepiej teraz zabezpieczyć się i mieć porządek w papierach.



#5 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 30 listopad 2016 - 09:30

Czy w takim wypadku, jak wystawiam świadectwo pracy takiej osobie to mogę wpisać, ze stosunek pracy wynikł ze względu na upływ czasu na jaki została zawarta umowa- podst. prawna art.30 paragraf 1 pkt 4 kp?

#6 Edzia

Edzia

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 02 grudzień 2016 - 13:14

Art. 30. § 1 pkt 4 z upływem czasu, na który była zawarta,  





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: świadectwo pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych