Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy kupno mieszkania jeszcze niewybudowanego jest bezpieczne?

nowe mieszkanie

50 odpowiedzi w tym temacie

#41 adamzych

adamzych

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 31 lipiec 2019 - 11:39

Ja dość długo wahałem się czy wybrać mieszkanie niewybudowane czy może coś z rynku mieszkań używanych. Ostatecznie wybrałem to drugie ze względu na dość dużą różnicę w cenie. Skontaktowałem się z firmą https://skupnierucho...i-warszawa.pl/ . Firma ma stale w ofercie jakieś ciekawe mieszania. Dodatkowym atutem w moim przypadku by to iż mają osobę wyspecjalizowaną pomocy przy udzielaniu kredytów. Kupiłem mieszaninie do remontu i urządziłem je według własnego pomysłu. Mieszkanie mam w spokojnej dzielnicy. Sąsiedzi to w większości dorośli lub starsi ludzie więc nie ma problemów ze studentami.    

#42 Guest_jackowicz

Guest_jackowicz
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2019 - 16:45

To zupełnie inaczej niż ja, ja chciałem nowe ale wykończone tak jak chcę przez dewelopera, takie mieszkania można między innymi kupić na osiedlu Centro Ursus, to wygodniejsza opcja niż stan deweloperski gdzie zajmujesz się wykończeniem we własnym zakresie

#43 Nowax

Nowax

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 18 sierpień 2019 - 07:30

A co myślicie o odbiorach mieszkań? Mówię tutaj o tym https://pewnylokal.p...eszkania/gdansk, ostatnio zainteresowałam się tym tematem, bo niedługo mnie czeka odbiór mieszkania w Gdańsku. Jak dla mnie wydaje się to być ciekawym rozwiązaniem, bezpiecznym i pewnym, bez żadnych niespodzianek niemiłych. Korzystał ktoś kiedyś z takiej usługi?

#44 Guest_ekonom

Guest_ekonom
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2019 - 12:21

czesc! mieszkamy z mężem w wynajmowanym mieszkaniu w krakowie, ale coraz powazniej myslimy o czymś własnym, tyle że wszystkie nowe mieszkania albo są wykupione albo są w budowie. boję sie trochę kupowania dziury w ziemi. Mąż twierdzi ze te czasy kiedy deweloperzy znikali razem z pieniedzmi juz minęły, ale jakoś mnie to nie przekonuje. jeden kolega męża tak kupił ale jeszcze czeka na zakonczenie budowy wiec też nam nie pomoże w podjęciu decyzji a nikogo innego nei znamy kto tak zrobił. czy ktoś z was kupował mieszkanie w ten sposób?

Jest takie  prawo że deweloper wlasność przepisuje dopiero jak sprzeda ostatnie mieszkanie.Czasami bankrutuje  i nie przepisuje nikomu i pieniadze  przepadaja

#45 mamarek44

mamarek44

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 127 postów

Napisano 02 wrzesień 2019 - 05:22

Słuchajcie, a co sądzicie o kupnie mieszkania poprzez agencję nieruchomości? Niedawno znajomy korzystał z usług agencji Estate Dealer u nas w mieście i bardzo chwalił ich za jakosć świadczonych usług. Może jednak warto kupić mieszkanie właśnie w ten sposób?

#46 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 546 postów

Napisano 27 styczeń 2020 - 11:50

Zebranie gotówki na zakup mieszkania w Wawie może troszeczkę zająć. Zależy od źródła dochodu

#47 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów

Napisano 27 styczeń 2020 - 14:55

Obecnie jest drogo, ale nie wydaje mi się aby miało być taniej.Nie w Warszawie, która jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Europie. Mieszkania są drogie i będą jeszcze droższe Jasne,ze w mniejszych miejscowościach mozna zauważyć spadki cen nieruchomości ( nawet teraz) ale nie bedzie to dotyczylo Warszawy....

W Warszawie ciekawa inwestycja obecnie jest realizowana na Niemcewicza:

http://niemcewicza19.pl/

Jest to spory apartamentowiec, który powstaje na Ochocie. Dzielnica jest jedną z najbardziej przyjaznych jeśli chodzi  o komunikację. 

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#48 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 277 postów

Napisano 24 maj 2020 - 21:57

Myślę, że bardzo wiele zależy od  dewelopera. Ja uważam, że tego typu inwestycja jest korzystna i bezpieczna. Sama kupiłam 3 - pokojowe mieszkanie na osiedlu www.osiedlebotanika.pl w Krakowie. Posiadam bardzo dobry dojazd do pracy oraz wiele punktów usługowych w pobliżu osiedla.

#49 barakuda

barakuda

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 09 czerwiec 2020 - 12:00

Jeżeli deweloper jest sprawdzony i ma za sobą wiele udanych inwestycji, to nie ma się czego bać. Masz przecież wgląd do projektu, są wizualizacje budynków i mieszkań, znasz okolice...... W Krakowie ja bym jednak skłaniała się ku wybraniu dewelopera Fronton https://www.fronton.pl- ludzie im ufają, bo nie robią po taniości, nie robią byle jak. 

#50 Jojo44

Jojo44

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 29 czerwiec 2020 - 19:14

Moim zdaniem tak, ale trzeba dobrze sprawdzić dewelopera. My planujemy zakup mieszkania w powstającej inwestycji - 6 etap Apartamentów Nowy Marysin. Ale deweloper https://www.apm-development.com.pl/ działa na rynku od lat, a inwestycja ma już kilka wybudowanych etapów. To wiarygodna firma. Na pewno nie kupiłabym mieszkania-"dziury w ziemi" od firmy, która dopiero co jest na rynku. 

#51 Sea&Lake Apartamenty

Sea&Lake Apartamenty

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaMielno

Napisano 09 lipiec 2020 - 11:40

czesc! mieszkamy z mężem w wynajmowanym mieszkaniu w krakowie, ale coraz powazniej myslimy o czymś własnym, tyle że wszystkie nowe mieszkania albo są wykupione albo są w budowie. boję sie trochę kupowania dziury w ziemi. Mąż twierdzi ze te czasy kiedy deweloperzy znikali razem z pieniedzmi juz minęły, ale jakoś mnie to nie przekonuje. jeden kolega męża tak kupił ale jeszcze czeka na zakonczenie budowy wiec też nam nie pomoże w podjęciu decyzji a nikogo innego nei znamy kto tak zrobił. czy ktoś z was kupował mieszkanie w ten sposób?

W obecnych czasach to bardzo popularne rozwiązanie, szczególnie wygodne dla dewelopera. Ważne jest aby sprawdzić firmę pod kątem zadłużeń i wywiązania się z wcześniejszych inwestycji.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nowe mieszkanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy