Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy kupno mieszkania jeszcze niewybudowanego jest bezpieczne?

nowe mieszkanie

36 odpowiedzi w tym temacie

#21 Martyn

Martyn

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 21:06

Kupno mieszkania bezpośrednio od dewelopera ma swoje plusy. Przede wszystkim firma przejmuje na siebie sporą część formalności jakie trzeba załatwić przy zakupie. A np. ten deweloper http://pcg.pl/wykonczenie-pod-klucz/ umożliwia wirtualny spacer po samym mieszkaniu i okolicy, jeszcze zanim budynek faktycznie zostanie wybudowany..

#22 Albercik

Albercik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 13:34

Do największych plusów mieszkania deweloperskiego mogę zaliczyć fakt, że pewne rzeczy można było jeszcze zmienić - a poza tym jeździłem sobie na budowę i widziałem jak mieszkanko powoli rośnie. ;) Generalnie wszystko zależy od konkretnego dewelopera, ja o moim (http://www.domyslaskie.pl/) dowiedziałem się od znajomych, ogólnie polecili mi ich (w sumie ryzykując :D) ale ostatecznie warto było zaufać. A mieszkanie w Mysłowicach to nie był zły wybór też.

#23 Robes

Robes

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 kwiecień 2018 - 11:57

Pewnie że tak musisz tylko znaleźć zaufaną firmę, np polecam tą Format Deweloper - Mieszkania deweloperskie Siechnice , sam u nich kupiłem już dwa mieszkania i mogę polecić w 100 procentach. 

#24 Guest_troll

Guest_troll
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2018 - 12:02

jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd jp2gmd

#25 wiori

wiori

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 10 kwiecień 2018 - 11:39

To nie średniowiecze żeby robić takie przekręty na niezbudowaną lepiankę. W dzisiejszych czasach wszystko prawnie się odbywa, z udziałem notariusza, więc nie ma się czego bać, a ludzie kupują jeszcze nie wybudowane mieszkania z racji ograniczonej liczby miejsc. W południowej części Warszawy, na osiedlu Leśny Kwiat jest podobna sytuacja, budowa jest na VI etapie a mieszkania idą jak świeże bułeczki. Dobra lokalizacja, cena za m2, standard czy liczba mieszkań to wszystko ma wpływ na to że tak wcześnie się sprzedają.

#26 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 12:26

Warto pomyśleć o tym, że kupując przyszłowiową dziurę w ziemi, trzeba mieć na uwadze, że mogę być opóźnienia i to wcale nie z winy dewelopera. Ostatnio dużo się mówi o tym, że niestety jest to w dużej mierze opieszałość urzędników lub np. brak miejscowego placu zagospodarowania...

Ale jeśli, ktoś ma możliwość poczekać, to jak najbardziej tak! Tym bardziej, jeżli mówimy o takich dzielnicach ja Bemowo czy ursus, w ktorcyh teraz dużo fajnych inwestycji!

#27 Servus

Servus

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 10 maj 2018 - 16:05

U nas właśnie kupno prosto od dewelopera się sprawdziło. Jak szukaliśmy mieszkania nowego, na obrzeżach Waraszwy, z dogodnym dojazdem do miasta i jakiegoś takiego miejsca oddalonego od zgiełku, złapaliśmy kontakt z deweloperem od Leśny Kwiat. Osiedle wygląda na zamożne, ale większość mieszkańców to młodzi, średnio zamożni ludzie ludzi dopiero na początku swojej drogi. :)

#28 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 29 maj 2018 - 10:23

Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy :) Jak się szybko nie zakręcisz za mieszkaniem, to później możesz nie mieć z czego wybierać. Ile się czyta o takich inwestycjach, które się wyprzedały zanim powstało osiedle... Z tego co pamiętam tak było w Wola Park Residence.

#29 Michał MAkuszynski

Michał MAkuszynski

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 21 czerwiec 2018 - 14:03

"Dziury w ziemi" są popularne, bo przeważnie są tańsze niż już wybudowane mieszkania. Bardzo wiele osób się decyduje na taki zakup. Myślę, że jak się prześwietli dobrze dewelopera, to nie ma się co obawiać takiej transakcji. 

Jeżeli ktoś wie gdzie mogę znaleźć mieszkania na sprzedaż w Warszawie to będę wdzięczny za informacje

#30 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 21 czerwiec 2018 - 14:24

Dokładnie! tak jak dzis się pojawiła informacja o drożejących mieszkaniach: https://www.facebook...023094497944024

#31 mustangV8

mustangV8

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 05 lipiec 2018 - 07:20

Ja osobiście wole wiedzieć co kupować. Sprawdzam często oferty różnych biur nieruchomości bo z tego co słyszałem, czasem trafiają się dobre oferty. Mi znajomy polecił https://tur-nieruchomosci.pl/ - mówił, że właśnie w tym biurze trafił na mega ofertę w Warszawie.

#32 GrzegorzWet

GrzegorzWet

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 05 lipiec 2018 - 09:15

W tych czasach ryzyka już prawie nie ma. 

#33 martinrekk

martinrekk

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 16 lipiec 2018 - 11:52

Jak chciałem kupić nieruchomość w centrum Krakowa parę miesięcy temu to wcześniej zleciłem jej audyt właśnie pod kątem budowlanym firmie Klinika Budowlana. TO był dobry pomysł, bo wyszło na jaw wiele rzeczy...Dach wcale nie był w takim idealnym stanie jak przekonywał właściciel podobnie jak elektryka i wentylacja...ostatecznie budynku nie kupiłem.

#34 bazyliszek3

bazyliszek3

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 28 sierpień 2018 - 15:48

Według mnie jest to raczej kwestia dla specjalisty z tej dziedziny. Dzięki temu można sobie oszczędzić wielu trudności.

Położyłam się, nie chciałam czytać, ale pewno źle zrobiłam, bo nie mogłam zasnąć i znów się zaczęło to, co zawsze o tej porze

#35 TuEmil

TuEmil

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 03 wrzesień 2018 - 14:07

W tych czasach ryzyka już prawie nie ma. 

Zgadzam się, jest bezpieczne, postaw tylko na poleconego i sprawdzonego dewelopera. Moi znajomi polecili mi Polnord i póki co nie narzekałam na współpracę.

#36 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 15:16

Zależy od dewelopera. Sama zdecydowałam się na Home Invest, ponieważ moja przyjaciółka kupowała od nich mieszkanie na Woli i była bardzo zadowolona. 

#37 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 659 postów

Napisano 20 maj 2019 - 13:07

My tak kupowaliśmy mieszkanie i nic się nie działo. Ale zgodzę się z tym, że wszystko zależy od dewelopera.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nowe mieszkanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy