Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Franczyza - Intermarche

wróć do serwisu Moja Firma 16 odpowiedzi w tym temacie

#1 intermarche.kuba

intermarche.kuba

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 09 listopad 2016 - 20:40

Witajcie!

W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką franczyzy i współpracy z Intermarche.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach.

Kuba,

Doradca online Intermarche

#2 Guest_gracek

Guest_gracek
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2016 - 08:43

Ciekawa kampania informacyjna.

Czy Intermarche oferuje w jakiś sposób unikalna franczyzę? Co wyróżnia Was na tle innych franczyzodawców?

#3 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2016 - 18:26

Jak wygląda początek współpracy, od czego zacząć i jakie warunki musimy spełniać, żeby móc ubiegać się o dostanie franczyzy?

#4 Guest_gracek

Guest_gracek
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2016 - 12:59

Wydaje mi się, że przede wszystkim potrzebny jest kapitał by móc zainwestować.

#5 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2016 - 15:34

Kapitał jasna sprawa, ale bardziej chodziło mi o wymogi nie związane z tym tematem.

#6 intermarche.kuba

intermarche.kuba

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 31 grudzień 2016 - 17:01

Witam, 

Ciekawa kampania informacyjna.

Czy Intermarche oferuje w jakiś sposób unikalna franczyzę? Co wyróżnia Was na tle innych franczyzodawców?

staramy się dotrzeć z ofertą Grupy Muszkieterów do jak najszerszego grona, ostatnio także kanałami online

franczyza Grupy Muszkieterów, to przede wszystkim znana i ceniona lubiona marka, dobra oferta, niskie ceny, konkurencyjność, realne dochody, rozwój Spółki, wysokie obroty, klarowne przepisy, jasne umowy, udział w rozwoju Grupy i wiele innych

Jak wygląda początek współpracy, od czego zacząć i jakie warunki musimy spełniać, żeby móc ubiegać się o dostanie franczyzy?

trzeba się do nas zgłosić, zapoznać z ofertą, odbyć cykl szkoleń i zajęć praktycznych, zdać egzamin, odbyć staż, przystąpić do inwestycji, wykonać ją, i już

niewątpliwie, Grupa wymaga 20% aportu inwestycji od przyszłego franczyzobiorcy

Kuba,

#7 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2017 - 10:30

staramy się dotrzeć z ofertą Grupy Muszkieterów do jak najszerszego grona, ostatnio także kanałami online

franczyza Grupy Muszkieterów, to przede wszystkim znana i ceniona lubiona marka, dobra oferta, niskie ceny, konkurencyjność, realne dochody, rozwój Spółki, wysokie obroty, klarowne przepisy, jasne umowy, udział w rozwoju Grupy i wiele innych

Umowy franczyzowe podpisywane z Państwem jak długo obowiązują?

trzeba się do nas zgłosić, zapoznać z ofertą, odbyć cykl szkoleń i zajęć praktycznych, zdać egzamin, odbyć staż, przystąpić do inwestycji, wykonać ją, i już

Jak długo trwa taki cykl przygotowawczy?

niewątpliwie, Grupa wymaga 20% aportu inwestycji od przyszłego franczyzobiorcy

Czyli przeliczając to na gotówkę ile to jest minimalnie?

#8 Guest_kajko

Guest_kajko
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2017 - 02:16

Kapitał jasna sprawa, ale bardziej chodziło mi o wymogi nie związane z tym tematem.

masz na myśli umiejętności specjalne, zainteresowania itp?

No to eureki raczej nie odkryłeś - każda franczyza wymaga kapitału. Nikt nie da Ci przecież nic za darmo całkowicie.

Witajcie!

W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką franczyzy i współpracy z Intermarche.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach.

Kuba,

Witam. Czy przeprowadzka to konieczność? 

#9 intermarche.kuba

intermarche.kuba

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 07:16

Umowy franczyzowe podpisywane z Państwem jak długo obowiązują?

umowa franczyzy podpisywana jest na 10 lat z możliwością jej przedłużenia

Jak długo trwa taki cykl przygotowawczy?

ok, 6 miesięcy, całość cyklu złożona jest z modułów praktycznych i teoretycznych które trwają po kilka tygodni

Czyli przeliczając to na gotówkę ile to jest minimalnie?

aport minimalny to 400 tyś zł, zależny jest od wielkości inwestycji

Czy przeprowadzka to konieczność? 

nie, ale trzeba być gotowym do jej podjęcia, to wszystko zależy od lokalizacji sklepu, a ta ma być najlepsza żeby dać franczyzobiorcy największy zysk

Kuba,

#10 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2017 - 09:37

masz na myśli umiejętności specjalne, zainteresowania itp?

Nie no, bardziej wymogi formalne, jak własna działalność, albo odpowiednie kursy menadżerskie 

No to eureki raczej nie odkryłeś - każda franczyza wymaga kapitału. Nikt nie da Ci przecież nic za darmo całkowicie.

Nawet gdyby ktoś chciał dać Ci franczyzę za darmo to nie sądze żebyś w to wszedł, bo to znaczy, że byłoby coś z nią nie tak smile.png

#11 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2017 - 09:40

ok, 6 miesięcy, całość cyklu złożona jest z modułów praktycznych i teoretycznych które trwają po kilka tygodni

Wszystko odbywa się w jednym miejscu, czy trzeba liczyć się z przemieszczaniem?

aport minimalny to 400 tyś zł, zależny jest od wielkości inwestycji

Jak duże powierzchniowo są to inwestycje?

nie, ale trzeba być gotowym do jej podjęcia, to wszystko zależy od lokalizacji sklepu, a ta ma być najlepsza żeby dać franczyzobiorcy największy zysk

Kiedy pozanajemy potencjalne możliwe lokalizacje dostępne w danym terminie?

#12 intermarche.kuba

intermarche.kuba

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 22:08

Witam

w zależności od dostępności miejsc i terminów, ale można przyjąć, że moduły odbywają się w jednym miejscu, a zajęcia praktyczne w odpowiednich sklepach szkoleniowych

sklepy Intermarche są średnio o powierzchni od 700 do 4000 m.kw.

wybór lokalizacji następuje po zdaniu egzaminów i odbyciu praktyki, przed zawarciem umów

Kuba,

#13 Guest_gracek

Guest_gracek
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2017 - 19:19

Witam, 

Kuba,

Realne dochody. Czy wszyscy franczyzobiorcy zarabiają? Czy są też tacy, którzy ledwo ledwo prowadzą sklepy?

Witam

sklepy Intermarche są średnio o powierzchni od 700 do 4000 m.kw.

wybór lokalizacji następuje po zdaniu egzaminów i odbyciu praktyki, przed zawarciem umów

Kuba,

Czyli nie ma takich malutkich sklepów intermmarche, zawsze są z rozmachem, czyli liczba potencjalnych lokalizacji też jest ograniczone, pewnie w galeriach handlowych się nie da (?)

czy można być wybitnie upartym na lokalizacje, która nam odpowiada (miasto, dzielnica) czy raczej bierzemy najlepszą aktualną ofertę z całego kraju?

#14 intermarche.kuba

intermarche.kuba

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 20:29

Realne dochody. Czy wszyscy franczyzobiorcy zarabiają? Czy są też tacy, którzy ledwo ledwo prowadzą sklepy?

proszę wybaczyć, ale stan finansów franczyzobiorców Grupy jest ich prywatną kwestią, i bez ich zgody nie mogę udzielić takich informacji

ale Grupa jako całość ma wysokie obroty i dochody w każdym roku

Czyli nie ma takich malutkich sklepów intermmarche, zawsze są z rozmachem, czyli liczba potencjalnych lokalizacji też jest ograniczone, pewnie w galeriach handlowych się nie da (?)

wydaje mi się że zakres od kilkuset do kilku tysięcy m.kw. pozwala Intermarche być punktem dobrym zarówno na osiedlu i małym mieście, jak również w galeriach handlowych czy centrach

czy można być wybitnie upartym na lokalizacje, która nam odpowiada (miasto, dzielnica) czy raczej bierzemy najlepszą aktualną ofertę z całego kraju?

Państwa decyzja, Grupa tylko doradza w zakresie lokalizacji, przedstawia możliwości, analizy, warianty, 

Kuba,

#15 Guest_gracek

Guest_gracek
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2017 - 14:32

proszę wybaczyć, ale stan finansów franczyzobiorców Grupy jest ich prywatną kwestią, i bez ich zgody nie mogę udzielić takich informacji

Kuba,

rozumiem, że na dalszym etapie potencjalny inwestor się tego może dowiedzieć?

wydaje mi się że zakres od kilkuset do kilku tysięcy m.kw. pozwala Intermarche być punktem dobrym zarówno na osiedlu i małym mieście, jak również w galeriach handlowych czy centrach

Państwa decyzja, Grupa tylko doradza w zakresie lokalizacji, przedstawia możliwości, analizy, warianty, 

Kuba,

Faktycznie znalazłem, że choćby w Jeleniej Górze jest Intermarche w galerii handlowej, czyli norma. pytam bo jest sporo lokalizacji po Almie do przejęcia.

#16 Guest_busznik

Guest_busznik
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2017 - 17:10

Możemy gdzieś zobaczyć ile osób rezygnuje gdy terminy zobowiązań mijają?

A czy jest jakiś limit ile Państwa lokali może istnieć w danym mieście? Bo w moim mieście jest już trochę Waszych sklepów. Gdzie się mogę dowiedzieć czy istnieje możliwość otworzenia sklepu ale konkretnie w moim mieście?

Fajnie, że jest jakiś wybór a nie narzucone wszystko z góry. Sprawia to, że jesteśmy jeszcze bardziej związani z naszym biznesem wg mnie

rozumiem, że na dalszym etapie potencjalny inwestor się tego może dowiedzieć?

Na pewno poznajesz ryzyko oraz jakis % zadowolonych ale dokładnych danych raczej nie dostaniesz ze względu na ochronę danych.

Faktycznie znalazłem, że choćby w Jeleniej Górze jest Intermarche w galerii handlowej, czyli norma. pytam bo jest sporo lokalizacji po Almie do przejęcia.

W świdnicy także i wielu innych mniejszych miastach także. Wiele razy już się spotkałem z tym

#17 Guest_gracek

Guest_gracek
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2017 - 17:29

Galerie handlowe są teraz wszędzie i najwyraźniej okazuje się, że to bardzo dobre miejsca do prowadzenia takich sklepów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy