Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mandat za przekroczenie prędkości

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 48845 postów

Napisano 07 listopad 2016 - 19:44

Jakie są mandaty za przekroczenie dopuszczalnych prędkości na polskich drogach? Jakie są limity prędkości na drogach ekspresowych i autostradach w Polsce?

Powrót do artykułu: Mandat za przekroczenie prędkości

#2 Guest_podatnik

Guest_podatnik
  • Goście

Napisano 07 listopad 2016 - 19:44

Policja powinna służyć ludziom, którzy na nich pracują, a nie ich karać, bo żyją dzięki podatkom. Pierwsze powinno być upomnienie, jeżeli się przekroczy prędkość pierwszy raz w roku, a nie od razu dołowanie przez wymyślony taryfikator przez kogoś, kto ma obsesję na jakimś punkcie. Wiem z życia, że policja to tylko ludzie i też nie zawsze postępują zgodnie z kodeksem. Ale trzeba być człowiekiem, a nie maszyną do nabijania skarbonki tym na górze. Tak jest w krajach cywilizowanych, a nie wyzyskiwaczy i karierowiczów.

#3 Guest_osaczony kazmierz

Guest_osaczony kazmierz
  • Goście

Napisano 09 listopad 2016 - 14:54

wczoraj zostałem upolowany" w godz wieczornych na 17 km, jechałem w tzw kolumnie wraz z wszystkimi w granicach zgodnych z przepisami /przed radarem? k Kalisza na tzw "suszarkę" nie mogę się obronić bo nie mogę udowaodnić że pomiar był mojego pojazdu przyrządy pomiarowe nie są tak doskonałe a nie posiadam własnego radaru... czy ja nie jeżdzię po polski drogach??? jechałem bardzo ostrożnie...

#4 Guest_Polak

Guest_Polak
  • Goście

Napisano 09 listopad 2016 - 22:50

Stoją i strzelają w tych co przekroczą o 10km ale na znajomych nie popatrza i nie dadzą mandatu tylko upomnienie. Powinni mieć kamerki przy mundurach i w jak i poza radiowozem jak w Wordzie.

#5 Guest_Jorg

Guest_Jorg
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2017 - 06:17

Jesli przekroczyles predkosc to plac a nie placz Mowicie o prawie co powinni miec czy radar jest ok ale wiekszosc was was lamie przepisy Mowisz jechales ostroznie to nie znaczy z dozwolona predkoscia Mieszkam na wiosce 5 metrow od drogi glownej Nikt tu nie jedzie 55 kmh Sprobuj ZYC. Jest coraz wiecej idiotow na drogach a wy zadajcie sobie pytanie czy nalezycie do nich a pozniej mowcie o policji Bo oni wlasnie na drodze pomagaja zeby niewinny nie zginal Nie jestem policjantem ale jestem za za radarami zeby hamstwo nauczyc jazdy i kultury Pozdrawiam

#6 Guest_Jorg

Guest_Jorg
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2017 - 06:25

Jesli przekroczyles predkosc to plac a nie placz Mowicie o prawie co powinni miec czy radar jest ok ale wiekszosc was was lamie przepisy Mowisz jechales ostroznie to nie znaczy z dozwolona predkoscia Mieszkam na wiosce 5 metrow od drogi glownej Nikt tu nie jedzie 55 kmh Sprobuj ZYC. Jest coraz wiecej idiotow na drogach a wy zadajcie sobie pytanie czy nalezycie do nich a pozniej mowcie o policji Bo oni wlasnie na drodze pomagaja zeby niewinny nie zginal Nie jestem policjantem ale jestem za za radarami zeby hamstwo nauczyc jazdy i kultury Pozdrawiam

#7 Guest_wuer

Guest_wuer
  • Goście

Napisano 27 luty 2017 - 13:58

chore prawo, przekroczenie prędkości do20km/h powinno być karane jedyne upomnieniem.

#8 Guest_bob

Guest_bob
  • Goście

Napisano 08 maj 2017 - 20:29

Jorg zgadzam się z tobą A sytuacja ta DUŻE MIASTO, teren zabudowany, wlot do miasta , 3 pasy w jednym kierunku dopuszczalna prędkość 100, długa prosta i wzniesienia , nagle remont dziurawej nawierzchni wyłączony jeden pas ograniczenie do 40 za wzniesieniem policja ( i łapie ) remont zrobiony , 40 zostaje i po tygodniu roczny limit zatrzymanych prawo jazd

#9 Guest_Były mundurowy

Guest_Były mundurowy
  • Goście

Napisano 18 listopad 2017 - 21:31

W życiu nie wydziałem aby ktoś z Policji lub innych służb mundurowych stracił prawko albo chociaż dostał mandat.

#10 marikaa

marikaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 12:16

Nikt z nas nie lubi dostawać mandatu, szczególnie gdy jego wysokość jest spora. Wtedy czasem pojawia się problem z zapłatą kwoty w całości. Na szczęście można wnioskować o rozłożenie płatności na raty, tu więcej informacji na ten temat https://zaplacmandat...-mandat-na-raty. Może ktoś z Was korzystał już z takiego rozwiązania i podzieli się opinią ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych