Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Bycie producentem nie będącym płatnikiem VAT, czy się opłaca?

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 25 październik 2016 - 17:45

Dzień Dobry,

Produkuje wyroby z bawełny w niewielkich ilościach, rękawiczki, szaliki itd. Dostałam zamówienie na kilkanaście sztuk z firmy z Warszawy.

Jakoże nie jestem płatnikiem VAT, a jedynie wystawiam rachunki, mam problemy ze sprzedażą swoich produktów, gdyż sklepy nie chcą ze mną w takim układzie współpracować.

Sprzedaje przykładowo produkt za 100zł. Sklep otrzymuje ode mnie marże 25%, czyli sprzedaje produkt na rachunku sklepowi za 75zł. Sklep musi odprowadzić jeszcze z tego 23% VATU i dodatkowo 19% od dochodu, więc interes zupełnie się nie kalkuluje.

Nie za bardzo wiem jak ominąć tą kwestie i jak moje produkty mogą być atrakcyjne dla klientów detalicznych z Polski. Nie posiadam dużych kosztów, więc nie opłaca mi się być płatnikiem VAT, większość asortymentu sprzedaje za granicę do Unii Europejskiej, gdzie VATu nie płace.

Bardzo proszę o pomoc, być może jest na to jakies rozwiązanie.

Dziękuje

#2 vatis-ka

vatis-ka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 607 postów

Napisano 28 październik 2016 - 09:20

sklepy to jakieś dziwne są :)

wg nich to powinnaś pewnie im sprzedawać za 100 brutto czyli 81,30+vat18,70 ??

przecież jakbyś była na vat to by było 100+23vat=123 a nie 100

więc i tak jesteś konkurencyjna

a te 23% przy swojej sprzedaży to sklep pobiera od nabywcy w cenie sprzedaży 

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 październik 2016 - 17:39

Hej!

Dzieki za odpowiedz!

Sprzedaje swoj produkt klientom i w sklepie internetowym za 100zł. Czyli to jakoby jest juz cena brutto.

Przypuscmy, ze daje sklepowi 20% marży od ceny detalicznej, czyli jest to 80zł. Ale do 80zł nie moge doliczyc VAT, bo to juz jest cena brutto.

Czyli nie dość, że daje rabat 20% to jeszcze musze wyrównać im VAT dając kolejne 23% upustu, bo inaczej nie bedzie im sie to opłacać. Czyli zamiast sprzedawać po 80zł sklepowi, sprzedaje im towar za 57zł (100zł -43%). I jeszcze na dodatek musze odprowadzić podatek od zysku od tego 57zł...

Nie za bardzo wiem, jak to ugryźć.. sad.png

#4 Hopman

Hopman

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 31 październik 2016 - 17:24

Z moich osobistych doświadczeń wynika że jak nie chcesz VAT to sprzedaż hurtowa odpada.

Sklep z akcesoriami samochodowymi na wysyłkę w którym pracuję www.e-autosklep.pl

#5 vatis-ka

vatis-ka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 607 postów

Napisano 03 listopad 2016 - 10:05

jak chcesz z vat to musisz podnieść ceny o ten vat

przecież nabywca odlicza ten vat

#6 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 29 listopad 2016 - 10:51

Moje produkty sprzedawalam na poczatku za 80zl, potem podnioslam do 100zl...to teraz znow musialabym podniesc do 123zl...to cena moich wyrobow juz nie bedzie konkurencyjna sad.png

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych