Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Alimenty na czyje konto?

Alimenty matka dziecko

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Freya

Freya

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 28 wrzesień 2016 - 09:56

Zwracam się z pytaniem na czyje konto mam płacić alimenty?

Niedawno dziecko skończyło 18 lat , ale nie mam z nim żadnego kontaktu , chcę napisać list polecony aby mi wysłało zaświadczenie czy się uczy. Nie wiem tylko czy ewentualne dalsze alimenty powinienem płacić na konto dorosłego już dziecka , czy w dalszym ciągu  konto matki ?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2016 - 11:36

Alimenty powinieneś płacić na konto dziecka, matka dziecka nie ma już nic do tych pieniędzy. Wyślij list z prośbą o zaświadczenie, a jeśli go nie otrzymasz ( bo np. dziecko przerwało naukę), załóż sprawę w sądzie o zniesienie alimentacji, wtedy zwykle dzieci natychmiast reagują.

#3 Freya

Freya

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 28 wrzesień 2016 - 14:55

Alimenty powinieneś płacić na konto dziecka, matka dziecka nie ma już nic do tych pieniędzy. Wyślij list z prośbą o zaświadczenie, a jeśli go nie otrzymasz ( bo np. dziecko przerwało naukę), załóż sprawę w sądzie o zniesienie alimentacji, wtedy zwykle dzieci natychmiast reagują.

Dziękuję. A jakaś podstawa prawna? Pytam gdyż mój znajomy płacąc pieniądze dzieciom został pozwany przez matkę o brak alimentów , niestety nie wiem czy dzieci były pełnoletnie czy nie .

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21609 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 28 wrzesień 2016 - 15:06

Najpierw zażądaj (na piśmie) zaświadczenia, że dziecko się dalej uczy.

Ja przez ten czas bym nie płaciła w ogóle, po uzyskaniu dowodów wyrównasz alimenty.

Sam nie możesz decydować na czyje konto będziesz przesyłać (bo dziecko stało się pełnoletnie, a dalej się uczy) przekazujesz tam, gdzie do tej pory, to sad zdecydował gdzie masz przekazywać a nie to ze dziecko ma tyle czy tyle lat.

#5 Freya

Freya

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 28 wrzesień 2016 - 18:46

Najpierw zażądaj (na piśmie) zaświadczenia, że dziecko się dalej uczy.

Ja przez ten czas bym nie płaciła w ogóle, po uzyskaniu dowodów wyrównasz alimenty.

Sam nie możesz decydować na czyje konto będziesz przesyłać (bo dziecko stało się pełnoletnie, a dalej się uczy) przekazujesz tam, gdzie do tej pory, to sad zdecydował gdzie masz przekazywać a nie to ze dziecko ma tyle czy tyle lat.

Dzięki. Właśnie chcę wysłać list polecony do dziecka z zapytaniem czy się  uczy i żądaniem zaświadczenia ze szkoły. przewiduję że zaskutkuje to pozwem o podwyżkę , ale gdyby nie, to chciałbym wiedzieć czy dalsze alimenty powinny być płatne do "rąk matki" czy dla dziecka bezpośrednio?  Na razie już są wysłane "na październik" ( na konto matki)  choć dziecko ukończyło "lata" we wrześniu.///// No tak, sąd zadecydował , ale decyzja była w sprawie płatności na małoletnie dziecko.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21609 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 06:59

Przecież sam nie nakażesz dziecku (nawet pełnoletniemu, założenia konta.

Niech wszystko odbędzie się zgodnie z prawem

#7 Freya

Freya

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 13:14

Przecież sam nie nakażesz dziecku (nawet pełnoletniemu, założenia konta.

Niech wszystko odbędzie się zgodnie z prawem

Właśnie chcę zgodnie z prawem,stąd pytanie. A są dwie sprzeczne odpowiedzi. :'(

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21609 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 13:16

Przecież to tylko nasze komentarze, nikt ci tu nie da jednoznacznej odpowiedzi.

#9 Freya

Freya

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 18:09

A jednak płatne ro rąk dziecka , po uprzednim powiadomieniu matki. Wstawiam link , może jeszcze ktoś skorzysta (przykro mi że nie uzyskałam tu pomocy)  http://www.eporady24...,3,16,1522.html

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21609 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 18:57

Nie ma powodu do przykrości to nie jest kącik porad prawnych ale Forum kadrowo księgowe

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 11:09

A jednak płatne ro rąk dziecka , po uprzednim powiadomieniu matki. Wstawiam link , może jeszcze ktoś skorzysta (przykro mi że nie uzyskałam tu pomocy)  

Pomoc uzyskałeś, ale jeśli nic z tego co napisałam nie zrozumiałeś, to już nie moja wina. W poście drugim tego wątku napisałam Ci, że alimenty masz przekazywać dziecku, a nie matce.

#12 Freya

Freya

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 16:35

Zrozumiałem , ale poprosiłem o podstawę prawną. Mimo wszystko dzięki za pomoc.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Alimenty, matka, dziecko

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych