Skocz do zawartości

Sprzedaż uzywanego samochodu

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Danka

Guest_Danka
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2016 - 08:36

Witajcie.

Mam problem ze sprzedaża samochodu uzywanego. jesteśmy jst... mamy na zbyciu samochody używane, które decyzją sądu przeszły na nasze mienie. są to auta w pełni zamortyzowane,  przeznaczone do sprzedaży na złom albo do innych odbiorców. (z wrakami nie mam problemu) Chodzi o auta na "chodzie", które rzeczoznawca wycenił np na 1400zł

Jako firma jesteśmy zwolnieni podmiotowo z vat. Jakiej stawki użyć na fakturze sprzedaży? czy dopisać jakąś klauzulę?

#2 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów

Napisano 05 październik 2016 - 06:16

Według mnie:

-jeżeli sprzedaż na złom to na "oo" jak sprzedaż na rzecz podatnika vat czynnego + vat-27

-jeżeli nie na złom to stawka 23% 

#3 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13094 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 05 październik 2016 - 06:46

.....i pewnie na dochody....

#4 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów

Napisano 05 październik 2016 - 07:31

oczywiście Zosiusmile.png

#5 Wojtek541

Wojtek541

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 06 sierpień 2017 - 22:44

Wraz z rozwojem technologii pojawiaja się kolejne mozliwości również w zakresie sprzedaży aut używanych a mianowicie chodzi mi o sprzedaż aut używanych poprzez skup samochododów w serwisie AnyCars.pl całkowicie za darmo. Dlatego, że czesto zmieniał auta korzystałem z ich pomocy już 2-krotnie. Pomogli mi w ich wycenie, następnie umówiliśmy się wspólnie z ich fachowcami na oględziny, gdzie auto zostało sprawdzone pod względem technicznym, odnotowali jego stan techniczny i zrobili zdjęcia do oferty. W oddziale warszawskim wspólnie ustaliliśmy pozostałe aspekty. Polega to na tym, że AnyCars organizuje 30 minutową aukcję, gdzie klienci składają oferty. Jeżeli zdecydujesz się na sprzedaż wszystkie formalności załatwiają oni, Ty niczym nie musisz się martwić. Gdy oferta Cie nie interesuje auta nie sprzedajesz, wybór należy wyłącznie do Ciebie. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych