Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki program do wystawiania rachunków

wróć do serwisu Księgowość 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 cargo

cargo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 lipiec 2012 - 16:34

Witam,Jeśli nie ten dział to z góry przepraszam, ale na księgowości raczej słabo się znam a temat mi nie pasował do żadnej z kategorii.Mam taki niewielki problem, którego rozwiazania poszukuje w internecie, i nie moge go znaleźć. Podpisałem umowę o dzieło z jednąfirmą (nie prowadze żadnej działalnosci) teraz firma oczekuje odemnie bym wystawił rachunek (przy poprzednich umowach firmy same wystawiały rachunki tylko podpisywałem) teraz poszukuję programu do wystawiania rachunków do umów o dzieło w których będę miał możliwośc podania kwoty netto i automatycznie mi obliczy kwotę brutto lub na odwrót. Idealnie by było jeśli ten program byłby darmowy. Mam nadzieje ze znajdę u Was pomoc.Kolejny problem to jest zwiazany z kosztemu uzyskania przychodu. Otóż umowa dotyczyła między Działań na blogu firmowym (pisanie notek) i w umowie pojawił się zapis "Z chwilą stworzenia (ustalenia) każdego konkretnego dzieła Autor przenosi na Zamawiającego całość autorskich praw majątkowych i praw pokrewnych. Przeniesienie powyższych praw nie jest ograniczone czasowo ani terytorialnie." wiec stawkę uzyskania kosztów przychodu mam ustawić na 20 czy 50 %?

#2 Barbara

Barbara

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 03 lipiec 2012 - 21:09

Art. 22 updof

9. Koszty uzyskania niektórych przychodów określa się:

3) z tytułu korzystania przez twórców z praw autorskich i artystów wykonawców z praw pokrewnych, w rozumieniu odrębnych przepisów, lub rozporządzania przez nich tymi prawami - w wysokości 50% uzyskanego przychodu, z tym że koszty te oblicza się od przychodu pomniejszonego o potrącone przez płatnika w danym miesiącu składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz na ubezpieczenie chorobowe, o których mowa w art. 26 ust. 1 pkt 2 lit. b, których podstawę wymiaru stanowi ten przychód;

#3 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 854 postów

Napisano 14 lipiec 2012 - 09:52

A jak do tej pory naliczała ci firma, która wystawiała rachunki, pewnie 50.

#4 Guest_michałekkk

Guest_michałekkk
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2013 - 10:59

Ja w swojej firmie wystawiam rachunki w programie Pakiet Przedsiębiorcy Rachunek. Można go pobrać za darmo ze strony http://www.pakietprz...rcy.pl/rachunek

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2014 - 10:00

tez z niego korzystam i nie znam lepszego i bardziej funkcjonalnego programu!

#6 Żure45

Żure45

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów
  • LokalizacjaWłochy, lombardia

Napisano 19 sierpień 2014 - 10:14

Mam poodobne zdanie. Program jest bardzo funkcjonalny i niebywale pomocny. 

#7 Guest_marekb76

Guest_marekb76
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2014 - 11:04

widzę że nie tylko ja z niego korzystam . Programy tego producenta są naprawdę godne polecenia!

#8 Darek Piwowarczyk

Darek Piwowarczyk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 14 styczeń 2019 - 13:48

Trochę stary już ten temat, ale jest taki jeden fajny program do wystawiania rachunków. Tutaj zobacz więcej na jego temat. I zdecydowanie go polecam. Jakiś czas nawet sam z niego korzystałem. Jest niezwykle przejrzysty i prosty w obsłudze, a to moim zdaniem istotna kwestia, gdyż pracę to trzeba sobie ułatwiać niż utrudniać ;)

#9 armal

armal

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 29 kwiecień 2019 - 17:25

Wypróbuj program do rachunków o nazwie Rachunek z firmy Fineco Software. Używam z powodzeniem od kilku lat. Można go pobrać bezpłatnie tutaj:

https://www.finecosoftware.pl/rachunek

#10 seode

seode

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 kwiecień 2019 - 09:48

Obecnie z pewnością wystarczy program e-microfirma. Przygotowywany przez MF.
Polecam do prostych rozliczeń, w tym do KPiR.

--
Kartony

#11 michalwu

michalwu

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 234 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 maj 2019 - 10:43

Zerknij na ofertę firmy reset2 - https://www.reset2.p...tandard/r2firma. Sam korzystam z ich usług i jestem bardzo zadowolony. Owszem, jest to inwestycja, ale z pewnością się zwróci i będzie to na korzyść dla firmy. Pozdrawiam!

Ten świat przypomina mi Cartoon Newtork.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych