Skocz do zawartości

Sprzedałem auto na raty bez pierwszej wpłaty i klient po kilku dniach chce go zwrocic

sprzedaż raty problem zwrot

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2016 - 19:44

Witam, wiem że było już kilka podobnych spraw ale moja jest trochę inna od tamtych, wiec opisze w kilku słowach mój problem:

Sprzedałem auto młodemu chłopakowi w formie ratalnej bo nie miał gotówki, a nikt inny nie chciał mu tak sprzedać auta. Wartość auta wyceniłem na 2200 zł i chłopakowi bardzo się spodobało po jeździe próbnej i prosił mnie żebym sprzedał mu w formie 3 rat powiedzmy po 800 zł czyli za 2400 za to że się w ogóle na to zgodziłem. Umowę spisaliśmy 25-08-2016 z tym ze pierwsza rata miała być płatna dopiero 10-09-2016 bo tak będzie miał pieniądze po wypłacie.

Do umowy kupna - sprzedaży sporządziliśmy aneks i opis transakcji z wyszczególnionymi datami spłat auta. Jest tam zapis trochę na moją nie korzyść bo napisane tam jest, że jeśli nie spłaci auta w danych terminach ma oddać auto w stanie takim jak w dniu podpisania umowy.

Zgodziłem się na to i poszedłem mu na rękę bo auto nie było mi już potrzebne i od 25-08-2016 chłopak jeździ tym autem i je użytkuje, a dzisiaj pisze mi smsy że ma inne problemy finansowe i nie będzie mógł spłacić mi auta i chce je oddać, po kilku dniach użytkowania i tutaj nasuwa się moje pytanie czy może coś takiego zrobić, czy mam odebrać auto i nic z tego nie mieć skoro nim jeździł i czy on może je po prostu oddać czy ma w jakiś sposób znaleźć dla mnie pieniądze??? Jestem zmieszany cała sytuacja bo można powiedzieć że pomogłem chłopakowi a on mnie teraz robi w konia:( Proszę o pomoc i pomysł co mam zrobić z tym tematem. Pilna sprawa pozdrawiam.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2016 - 11:06

Zaproponuj mu, żeby zapłacił Ci rekompensatę za użytkowanie samochodu. Myślę, że jednak i tego Ci nie zapłaci, bo na moje oko facet jest bez pieniędzy i naciągnął Cię, dobrze wiedząc o tym, że nigdy nie spłaci zadłużenia. Jeśli i ten pomysł nie wypali, mając spisaną umowę, nie pozostaje Ci nic innego jak oddać sprawę do sądu. Po otrzymaniu wyroku będziesz mógł sprawę oddać komornikowi, oczywiście jeśli gość jest wypłacalny. Na przyszłość - zastanów się dobrze, zanim zrobisz komu dobrze.

#3 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2016 - 11:41

Trust no one - dewiza Foxa Muldera jeszcze raz znajduje tu zastosowanie. Takie raty jeszcze mogą być dopuszczalne w rodzinie, znajomemu. Tu nie masz pewności co ci gość odda. Teraz może troszkę fantazjuję ale gość przecież mógł powymieniać podzespoły w samochodzie. Wiem że wartość auta mała alre to i tak nie wyklucza możliwości potencjalnego szwindlu. No i kwestia odpowiedzialności za okres gdy to on użytkował auto. Co z ubezpieczeniem? Kwestia ewentualnych mandatów jakie mogą przyjść za ten krótki okres.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sprzedaż, raty, problem, zwrot

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy