Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aplikacja do wysyłania plików JPK do systemu Ministerstwa Finansów

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198329 postów

Napisano 23 sierpień 2016 - 08:57

Ministerstwo Finansów w dniu 19 sierpnia 2016 r. uruchomiło aplikację do wysyłania plików Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Aplikacja pozwala podatnikom, zobowiązanym do comiesięcznego wysyłania danych zawierających ewidencje zakupu i sprzedaży VAT (JPK_VAT), na wypełnienie tego obowiązku wobec fiskusa.

Powrót do artykułu: Aplikacja do wysyłania plików JPK do systemu Ministerstwa Finansów

#2 Guest_Aleksandra

Guest_Aleksandra
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2016 - 08:57

A program antywirusowy zakwalifikował plik Setup.exe ze strony MF (certyfikowany przez MF) jako zainfekowany wirusem !

#3 Guest_Tadeusz

Guest_Tadeusz
  • Goście

Napisano 22 listopad 2016 - 12:03

Czy aplikacja ta będzie samoistnie się aktualizować jeśli jakieś zmiany w pliku się pojawią. Czytałem sporo ostatnio na ten temat, bo i tak mnie to nie ominie i sama struktura jeszcze może się zmienić w każdej chwili. Z tego co się orientuję to sage w Symfonii w tej chwili gwarantuje aktualizację zmian w razie wejścia poprawek w życie, także to jest bezpieczniejsze bo nie trzeba samemu sie orientować co i jak się dzieje.

#4 Guest_Peter

Guest_Peter
  • Goście

Napisano 25 październik 2017 - 08:42

Z ponad rocznej perspektywy można powiedzieć, że tych zmian aplikacji MF była aż raptem jedna. Częściej zmieniają schematy XSD, np. dla JPK_VAT jest już trzecia wersja wchodząca w życie od 1 stycznia 2018 r. Wzór w arkuszu Excel na pit.republika.pl/jpk.htm. A w zamyśle jest zmiana od 1 stycznia 2019, która ma przejąć funkcje deklaracji VAT-7.

#5 Aleksander Potocki

Aleksander Potocki

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 listopad 2017 - 16:59

Nie specjalnie mi sie to podoba. Aha, art ma byka

http://kristallum.pl 

Księgowość, kadry, płace - "we're doing best in whole uniwerse!" - real big SEO

#6 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2020 - 10:53

Mi w wystawianiu plików jpk pomaga CRM, z którego korzystam firmao.pl/register

#7 Tymoteusz1

Tymoteusz1

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 27 styczeń 2020 - 21:18

Akurat w takich kwestiach lepiej się nie mylić. Nie ma co ukrywać, że niektóre urzędy skarbowe bardzo rygorystycznie podchodzą do kwestii błędów ze strony przedsiębiorców. Myślę, że sporym wsparciem mogą być dla Was takie poradniki jak https://www.mala-fir...musisz-wiedziećbo z nich dowiecie się w szczegółach, jak podchodzić do tematu jpk.  

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych