Skocz do zawartości

Okres wypowiedzenia umowy na zastępstwo po umowie o pracę

zastępstwo wypowiedzenie okres wypowiedzenia umowa na zastępstwo

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_piotrek

Guest_piotrek
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2016 - 08:35

Witam, poszukuję wiedzy eksperckiej.

W okresie od 01.01.2007 do 31.03.2016 pracowałem na umowę na czas nieokreślony.

W dniu 01.04.2016 przeszedłem na umowę na zastępstwo na czas nieobecności kobiety na macierzyńskim (bez dat w umowie).

Umownie umowa miałaby obowiązywać do maja 2017r. Ja jednak chciałbym ją rozwiązać już dzisiaj. Jaki okres wypowiedzenia mnie obowiązuje?

Do stażu pracy wlicza mi się moje 9 lat pracy czy nalicza się okres dopiero od 22.02.2016 (zmiana ustawy)?

Wszystko oczywiście u jednego pracodawcy.

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Piotrek

#2 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 postów

Napisano 18 sierpień 2016 - 09:50

W dniu 01.04.2016 przeszedłem na umowę na zastępstwo na czas nieobecności kobiety na macierzyńskim (bez dat w umowie).

Umownie umowa miałaby obowiązywać do maja 2017r. Ja jednak chciałbym ją rozwiązać już dzisiaj. Jaki okres wypowiedzenia mnie obowiązuje?

Do stażu pracy wlicza mi się moje 9 lat pracy czy nalicza się okres dopiero od 22.02.2016 (zmiana ustawy)?

Piotrek

od 22 lutego br., okres wypowiedzenia wydłuży się już do 1 mies. 

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

#3 Beata79

Beata79

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWieliczka

Napisano 18 sierpień 2016 - 10:31

Piotrek

Witam, po zmianie przepisów do umów zawartych na zastępstwo stosuje się okresy wypowiedzenia jak do umów na czas nieokreślony.W twoim przypadku - praca powyżej 3 lat, wypowiedzenie 3 miesiące.

pozdrawiam

Beata

#4 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 postów

Napisano 18 sierpień 2016 - 11:15

racja, umowa od kwietnia br. więc okresy zatrudnienia są sumowane

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

#5 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2016 - 18:21

Dzięki za szybki odzew.

Piszecie, że 3 miesiące czyli wliczacie także pierwszą umowę. Jednak jak się ma do tego zapis o pomijaniu pierwszej umowy?

Znalezione na kadry.infor.pl:

"Przy ustalaniu zakładowego stażu pracy w przypadku umów trwających w dniu wejścia w życie nowelizacji będziemy jednak brać pod uwagę nie cały okres zatrudnienia u danego pracodawcy, lecz tylko okres liczony od 22 lutego 2016r.

Do ustalenia okresu zatrudnienia, od którego zależny jest okres wypowiedzenia w przypadku umów trwających w dniu wejścia w życie nowelizacji, należy uwzględniać zatrudnienie liczone od 22 lutego 2016r."

#6 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8699 postów

Napisano 18 sierpień 2016 - 18:37

3 m-ce

umowa zawarta po 22.02.2016 = do okresu wypowiedzenia wlicza się zatrudnienie u pracodawcy ogółem;

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zastępstwo, wypowiedzenie, okres wypowiedzenia, umowa na zastępstwo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych