Skocz do zawartości

Karta informacyjna - okres wypowiedzenia

karta informacyjna okres wypowiedzenia

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Olga

Guest_Olga
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 08:44

Ponownie zatrudniamy pracownika, który był zatrudniony w naszej firmie przez 6 miesięcy i 10 dni w 2013 roku. Nowa umowa o pracę jest zawarta od 01.08.2016 r. i nie jestem pewna informacji na karcie informacyjnej pracownika, które powinnam mu przekazać odnośnie okresu wypowiedzenia. Ta umowa jest już po nowelizacji kodeksu pracy, która zmieniła okres wypowiedzenia przy umowach na czas określony na uzależniony od stażu pracy u danego pracodawcy. Wydaje mi się, że powinnam mu doliczyć ten stary staż pracy, w związku z czym od początku nowego zatrudnienia obowiązywałby go 1-miesięczny okres wypowiedzenia a nie 2-tygodniowy. Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się w tej kwestii? Natomiast wiem, że ten stary staż pracy nie wchodzi do 33-miesięcznego okresu zatrudnienia, po którym umowa przekształciłaby się w umowę na czas nieokreślony. Proszę o pomoc.

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8847 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 12:57

do okresu wypowiedzenia wliczasz staz pracy z całego  zatrudnienia u pracodawcy, nawet po przerwie;

nie wliczasz do limitu umów 3/33

#3 Guest_Olga

Guest_Olga
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 13:44

Chodziło mi raczej o czas PRZED przerwą. Mam też innego pracownika, który tak samo kiedyś pracował tutaj w firmie, później miał rozwiązaną umowę na mocy porozumienia stron. Został ponownie zatrudniony 01.10.2014 r. na umowę na czas określony 5 lat. Czy w przypadku trwającej umowy w momencie wejścia w życie nowych przepisów (22 lutego 2016) jest okres wypowiedzenia liczony tak samo? Czy w tym przypadku pracownik ma staż do okresu wypowiedzenia liczony dopiero od 22.02.2016 i dopiero po pół roku ma 1-miesięczny okres wypowiedzenia?

#4 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8847 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 19:58

w tym przypadku okres wypowiedzenia liczysz wg art 36 kp od dnia 22.02.2016

#5 Guest_Olga

Guest_Olga
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2016 - 10:51

Witch napisałeś dwie sprzeczne odpowiedzi. Najpierw, że wliczam cały okres zatrudnienia przez co zrozumiałam że te 6 miesięcy i 10 dni również doliczam do stażu, w związku z czym rozpoczynając nową umowę od 01.08.2016 r. ma już 1-miesięczny okres wypowiedzenia. W drugiej odpowiedzi napisałeś, że jednak tylko okres po 22.02.2016 r. Czy ktoś jeszcze inny pomoże? Już sama się gubię w tych przepisach.

#6 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8847 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 20:04

>>>????<<<

w jakiej odpowiedzi ? zadałaś dwa różne pytania ? czego nie rozumiesz ?

#7 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 postów

Napisano 19 sierpień 2016 - 14:06

Witch napisałeś dwie sprzeczne odpowiedzi. Najpierw, że wliczam cały okres zatrudnienia przez co zrozumiałam że te 6 miesięcy i 10 dni również doliczam do stażu, w związku z czym rozpoczynając nową umowę od 01.08.2016 r. ma już 1-miesięczny okres wypowiedzenia. W drugiej odpowiedzi napisałeś, że jednak tylko okres po 22.02.2016 r. Czy ktoś jeszcze inny pomoże? Już sama się gubię w tych przepisach.

Odpowiedzi nie są sprzeczne, tylko dotyczą dwóch różnych sytuacji.

Pierwsza: były pracownik zatrudniony po lutowych zmianach (tu kumulujesz okresy zatrudnienia), oraz druga: były pracownik, umowa trwa w momencie zmian (tu okres zatrudnienia liczysz od 22 lutego br.)

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: karta, informacyjna, okres, wypowiedzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych