Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poletatu, nadgodziny, wypowiedzenie

poletatu nadgodziny wypowiedzenie

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 poletatowiec

poletatowiec

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 29 lipiec 2016 - 21:48

Witam!

Mam problem, zlozylem wypowiedzenie (31dni). Mam umowe na pol etatu, pracuje jako kierowca, kurier i moj czas pracy jest dluzszy niz te 4godziny zapisane w umowie. Aktualnie mam jeszcze do wykorzystania zalegly urlop, ale moj szef nie da mi zadnego urlopu w czasie wypowiedzenia. Moje pytanie jest takie, czy moge jakos sobie odliczyc nadgodziny nazbierane przez ponad caly rok i wymienic je na dni wolne? Dodam, ze zmuszony jestem zrezygnowac szybciej z pracy z powodu zaplanowanego wyjazdu (sprawy rodzinne). Czy zamiast brac L4 moge wykorzystac uzbierane nadgodziny. Czy moge cos z tym zrobic? Nie chce porzucac pracy, ale jestem ciekawy jak to wyglada z punktu prawnego. 

Pozdrawiam poletatowiec.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2016 - 09:25

Z punktu prawnego to tak wygląda, że w trakcie wypowiedzenia wszelkie dni wolne musisz uzgodnić z pracodawcą. Jeśli nie wyrazi zgody na urlop i odebranie dni wolnych za nadgodziny, musi Ci wypłacić ekwiwalent. I nic więcej nie możesz zrobić. Wszystko zależy od dobrej woli pracodawcy.

#3 poletatowiec

poletatowiec

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 lipiec 2016 - 16:30

Zatem mam jeszcze jedno pytanie. Czy moge wziac L4 z powodu dzialania nieporzadanego leku ktory aktualnie zazywam? Lek ten moze powodowac problemy ze wzrokiem, a ten od czasu stosowania go pogorszyl mi sie (jest to bardzo czesto wystepujace zaburzenie u wiecej niz 1 na 10 osob). Jestem kierowca i nie chce ryzykowac, ze spowoduje wypadek. Dodatkowo mam takze bole stawow a w pracy musze duzo dzwigac, czuje sie juz bardzo przemeczony (takze dzialanie nieporzadane). Dodam, ze nie chce przerywac kuracji, poniewaz pozostalo mi jeszcze okolo 3/4miesiace stosowania go a stosuje go juz ponad 2 miesiace, boje sie nawrotu choroby (choroba skory).

Pozdrawiam poletatowiec.

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13925 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 lipiec 2016 - 22:38

Skoro jesteś niezdolny do pracy, to lekarz na pewno da ci zwolnienie ZLA.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: poletatu, nadgodziny, wypowiedzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych