Skocz do zawartości

Wygasły bilet na legitymacji studeckiej

ztm legitymacja mandat student wygasły bilet bilet na legitymacji odwołanie odsetki roszczenia wysokość mandatu

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2016 - 21:00

Dzień dobry,

dostałam miesiąc temu mandat za przejazd bez ważnego biletu ZTM (wygasł mi bilet na legitymacji studenckiej) w wysokości 266 zł (płatność później niż w tych terminach z obniżką) W rubryce "podstawa nałożenia opłaty" jest zaznaczone "Brak odpowiedniego lub ważnego dokumentu przewozu". Wydaje mi się, że powinno być "brak odpowiedniego lub ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnego albo ulgowego 50% przejazdu". Czy jest sens odwoływać się od mandatu? Pytam, gdyż kwota mandatu maleje wtedy do 196zł. Jeśli jednak jestem w błędzie, w jakiej wysokości odsetki są naliczane?

Podkreślam, że czytałam już pewne tematy na forum, jednak odpowiedzi konkretnej na moje pytania (i mój przypadek) nie znalazłam.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

#2 Walenrod

Walenrod

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 26 lipiec 2016 - 10:16

Nie jestem pewien do końca, ale wydaje się , że jak składasz odwołanie to termin płatności powinien zostać przedłużony. Warto przedzwonić i po postu zapytać. A masz teraz tą legitymację? Zapomniałaś jej czy po prostu już jest nie ważna? 

Bo z tego co napisałaś to już bilet wygasł. Więc wygasła tylko legitymacja czy i bilet? Jeśli bilet wygasł na legitymacji to dobry mandat wystawili. I nie ma co się kłócić. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ztm, legitymacja, mandat, student, wygasły bilet, bilet na legitymacji, odwołanie, odsetki, roszczenia, wysokość mandatu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych