Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowe zasady dziedziczenia od 2016 r.

26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670854 postów

Napisano 08 lipiec 2016 - 09:55

Powołanie do spadku może nastąpić z ustawy (według zasad wynikających z Kodeksu cywilnego) albo z testa­mentu (zgodnie z wolą spadkodawcy - testatora).

Powrót do artykułu: Nowe zasady dziedziczenia od 2016 r.

#2 Guest_sebastian

Guest_sebastian
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2016 - 09:55

jak napisać odroczenie

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2016 - 10:35

jak napisać odroczenie

Zależy co chcesz odroczyć, trudno domyślać się.laugh.png

#4 Guest_Chris

Guest_Chris
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2016 - 11:22

JAK i kiedy mozna zrzec się spadku

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2016 - 12:02

JAK i kiedy mozna zrzec się spadku

Do 6 miesięcy od śmierci spadkodawcy, przed sądem lub u notariusza. 

#6 Guest_Chris

Guest_Chris
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2016 - 20:46

Dziękuję za informacje Gość

#7 Guest_Elwira

Guest_Elwira
  • Goście

Napisano 02 listopad 2016 - 11:33

Niestety jak wiemy prawo spadkowe jest niekiedy bardzo zawiłe. W moi wypadku osoba,która została określona w test mancie jako spadkobiorca pozostawała nieuchwytna od ponad roku. Zdecydowaliśmy się wraz z rodziną skorzystać z porady prawnik. Dzięki poleceniu natrafiliśmy na dr Iwonę Sepioło-Jankowską,która wytłumaczyła nam dokładnie cały proces i pomogła znaleźć rozwiązanie tej sytuacji. Skontaktowaliśmy się z nią pod nr 508 184 411.

#8 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 26 listopad 2016 - 16:01

Mój wujek alkoholik i menel, którego widziałem 2 razy w życiu zmarł gdzieś pod ławką. Posiada dwoje żyjącego rodzeństwa w tym moja matka. Sąd chce abym ja i moje dzieci zrzekał się przed sądem jego inwentarza dobrego, którego niema, oraz długów, które być może ma. Przy czym wymaga abym się zgłosił do sądu na własny koszt i uiścił opłatę skarbową. Czy tego praktyki są dopuszczalne przez sąd, na świecie nazywa się to "nigeryjski przekręt" Czy ja muszą się do tego wyłudzenia przez państwo ustosunkować?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 09:26

wykupiłam mieszkanie z Sielenki po jakims czasie przepisałam na corke ktora obecnie mnie wyrzuciłam Jak mozna zrobic zebym te mieszkani odzyskac

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 10:44

wykupiłam mieszkanie z Sielenki po jakims czasie przepisałam na corke ktora obecnie mnie wyrzuciłam Jak mozna zrobic zebym te mieszkani odzyskac

Jeśli była to umowa darowizny, to poczytaj w linku poniżej, jak ją cofnąć

http://www.infor.pl/...-darowizny.html

#11 Guest_Marlena i Piotr

Guest_Marlena i Piotr
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 15:53

Zmarła moja była teściowa i pozostawiła spadek zadłużony w testamencie zapisała wnukom którzy zrzekli się spadku . Mojego syna nie uwzględniła w testamencie , czy notariusz nie powinien poinformować syna o tym , że w związku z tym jest spadkobiercą i czy zrzeka się się spadku , jaki jest spadek , a jaki jest dług ?

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2017 - 10:44

Zmarła moja była teściowa i pozostawiła spadek zadłużony w testamencie zapisała wnukom którzy zrzekli się spadku . Mojego syna nie uwzględniła w testamencie , czy notariusz nie powinien poinformować syna o tym , że w związku z tym jest spadkobiercą i czy zrzeka się się spadku , jaki jest spadek , a jaki jest dług ?

Niestety, notariusz nie ma takiego obowiązku.

#13 Guest_Nowy

Guest_Nowy
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 20:16

Socjalistyczna spuścizna, w sądach, daje jeszcze o sobie znaki ,oszustw popełnianych na spadkobiercach. jeszcze do tego jak brat czy siostra niepełnosprawnego brata, wykorzystanie jego choroby i nie poinformowała o fakcie wystawienia takiego aktu notarialnego, że pozbawia go zachowku po śmierci ojca z którym utrzymywał zaawansowane kontakty codziennego życia, był z nim w bardzo dobrych stosunkach życia codziennego,na każde zawołanie, do końca życia spadkodawcy. Ten proceder okradania spadkobierców, trwa już tyle lat, może by ktoś się wziął za tych co okradają swoje rodziny z należnych zachowków, wspomagając się notariuszem, który pomaga w przestępstwie nieświadomie, gdyż przepisy i prawo, umożliwiają pominąć prawdziwych spadkodawców, żeby bratu, siostrze nie wypłacać zachowku, albo nie mogli brać udziału w spadku z urzędu. Moim zdaniem to jest przestępstwo w majestacie prawa, gdyż notariusz powinien na 100%, poinformować spadkodawców że chce wystawić, akt notarialny z dożyciem, pozbawiający spadkodawców dochodzenia roszczeń. Brak takiego dokonania informacji spadkodawców pozbawia udziału w spadku, pomimo iż utrzymywali bardzo dobre stosunki z rodzicem, rodzicami. O d*pę potłuc akt notarialny dożycia i takie dziadowskie prawo socjalistyczne, że notariusz omija niepełnosprawnych spadkodawców, i innych którzy zostają pozbawieni do prawa spadku i zachowku, po rodzicach, z błahego faktu nie poinformowania ich o takim stanie rzeczy j.w. Nagminnie wykorzystywany przekręt, oszustów, ma do dzisiaj przyzwolenie , oszustwa w majestacie prawa, na niewinnych nieświadomych spadkobiercach.

#14 Guest_Stan&ono

Guest_Stan&ono
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2017 - 19:55

Czy ten bełkot na temat spadków jest zrozumiały dla przeciętnego Kowalskiego ,chyba nie ,ale to jest zamierzone .Będzie okazja wyciągnąć kasę od nie rozumiejących,w mętnej wodzie lepiej biorą ryby.I tak wygląda całe to ,,prawo'' u nas że nawet ci co to ustalają nie do końca rozumieją ten bałagan.

#15 Guest_Elżbieta

Guest_Elżbieta
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2017 - 19:47

Moim rodzicom zabrano gospodarstwo,w zamian mama ze mną i moimi dziećmi dostaliśmy w zamian dom w najem.Ponieważ mama była najemcą,ja nie mogłam wykupić na siebie,więc za własne pieniądze wykupiłam na mamę,niestey krótko po tym mama zmarła,nie pozostawiając testamentu.Teraz mam problem,bo chociaż moje rodzeństwo nie żyje to po nich są dzieci,czy one mają prawo do tego spadku i czy muszę ich podać w sądzie.Ile kosztuje sprawa sądowa i co powinnam dostarczyć? Dziękuję za odpowiedź.

#16 Mama12345678

Mama12345678

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 21:05

Witam. Mój były mąz ,a ojciec mojego dziecka zmarł 4 lata temu (moja córka maiła wówczas 14 lat)-ja nie odrzuciła spadku z niewiedzy.....rozumiem,ze córka dziedziczy z dobrodziejstwem inwentarza długi, ale w tym roku konczy 18 lat, czy powinnismy  cos teraz robic? I jeszcze jedno co z dorosłym  dzieckiem niepełnosprawnym intelektualnie-równiez nie odrzuciłam spadku. Pozdrawiam.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2017 - 08:56

Witam. Mój były mąz ,a ojciec mojego dziecka zmarł 4 lata temu (moja córka maiła wówczas 14 lat)-ja nie odrzuciła spadku z niewiedzy.....rozumiem,ze córka dziedziczy z dobrodziejstwem inwentarza długi, ale w tym roku konczy 18 lat, czy powinnismy  cos teraz robic? I jeszcze jedno co z dorosłym  dzieckiem niepełnosprawnym intelektualnie-równiez nie odrzuciłam spadku. Pozdrawiam.

Spadek ( w tym wypadku długi) można odrzucić do 6 miesięcy po śmierci spadkodawcy. Teraz już nic nie można zrobić, jeśli nie odrzuciłaś spadku w imieniu dzieci w terminie, to one według prawa przyjęły spadek.

#18 Mama12345678

Mama12345678

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 09:58

Spadek ( w tym wypadku długi) można odrzucić do 6 miesięcy po śmierci spadkodawcy. Teraz już nic nie można zrobić, jeśli nie odrzuciłaś spadku w imieniu dzieci w terminie, to one według prawa przyjęły spadek.

Witam:)-dziekuje za odpowiedz. Wiem,ze spadek nalezy odrzucic w ciagu 6 -ciu m-cy..... jesli tego nie zrobiłam (z tego co doczytałam) dziecko niepełnoletnie przejmuje spadek z dobrodziejstwem inwentarza czyli do wysokosci długów....natomiast co sie dzieje gdy dziecko osiaga pełnoletność po 4-rech latach od smierci?... i jak sie ma sprawa dot. niepełnosprawnych  dorosłych dzieci?..pozdrawiam.

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2017 - 09:45

Witam:)-dziekuje za odpowiedz. Wiem,ze spadek nalezy odrzucic w ciagu 6 -ciu m-cy..... jesli tego nie zrobiłam (z tego co doczytałam) dziecko niepełnoletnie przejmuje spadek z dobrodziejstwem inwentarza czyli do wysokosci długów....natomiast co sie dzieje gdy dziecko osiaga pełnoletność po 4-rech latach od smierci?... i jak sie ma sprawa dot. niepełnosprawnych  dorosłych dzieci?..pozdrawiam.

Kiedy dziecko osiąga pełnoletniość staje się prawowitym spadkobiercą, czyli wtedy dziedziczy z dobrodziejstwem inwentarza. To samo dotyczy dziecka niepełnosprawnego.

#20 Guest_kika

Guest_kika
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2017 - 17:27

Po smierci męża dzieci zrzekly sie spadku na moja rzecz i zdalam gospodarstwo rolne za rentę z powodu choroby,zostawiając sobie budynki i 0,30 ha.Po kilku latach sprzedalam to i kupilam sobie mieszkanie w miescie,czy w związku z tym moge zapisac mieszkanie komu chce,czy dzieciom nalezy sie spadek po mnie.Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych