Skocz do zawartości

Dodatek mieszkaniowy a kupno samochodu

wróć do serwisu Sektor Publiczny 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2016 - 13:21

Witam, pobieram dodatek mieszkaniowy (przyznany do października). W mieszkaniu miaszkam ja (49 lat, jestem na rencie), mój syn (ukończył 18 lat, pobiera alimenty 275 zł), moja córka (bezrobotna) i jej córka (4 lata). Kryterium dochodowe i metrażowe spełniamy. Syn odłożył sobie trochę pieniędzy z osiemnastki i alimentów i chciałby zakupić samochod(za kwotę maksymalnie 2000 zł, z instalacją gazową, żeby koszty utrzymania były niskie). Czy w tej sytuacji może zostać odebrany nam dodatek mieszkaniowy?

#2 Guest_portal

Guest_portal
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 12:58

Witam, pobieram dodatek mieszkaniowy (przyznany do października). W mieszkaniu miaszkam ja (49 lat, jestem na rencie), mój syn (ukończył 18 lat, pobiera alimenty 275 zł), moja córka (bezrobotna) i jej córka (4 lata). Kryterium dochodowe i metrażowe spełniamy. Syn odłożył sobie trochę pieniędzy z osiemnastki i alimentów i chciałby zakupić samochod(za kwotę maksymalnie 2000 zł, z instalacją gazową, żeby koszty utrzymania były niskie). Czy w tej sytuacji może zostać odebrany nam dodatek mieszkaniowy?

Mamy pytanie i odpowiedź: czy uwzględnienie jedynie takich zdarzeń jak kupno samochodu, czy przeprowadzony remont może być podstawą  do wykazania, że wnioskodawca jest w stanie uiszczać wydatki związane z zajmowaniem lokalu mieszkalnego wykorzystując własne środki?

W sprawie orzekał Naczelny Sąd Administracyjny. Na portalu dodatekmieszkaniowy.pl należy wejść w moduł:

VII. Tryb i terminy wnoszenia: odwołania od decyzji, skargi do sądu I instancji, skargi kasacyjnej. Orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawach dodatkówmieszkaniowych. B

8. Warunki odmowy przyznania dodatku mieszkaniowego (pytanie nr 8.5.)

Na portalu dodatekmieszkaniowy.pl dostępne są również dostępne wzory, przepisy, informacje o zmianach w 2017 r.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy