Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wykształcenie, a praca

wróć do serwisu Księgowość 21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rigley03

Rigley03

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 16:01

Witam, skończyłem studia inżynierskie, ale chcę spróbować swoich sił w księgowości. Interesuje mnie jakie są szanse na znalezienie pracy po ukończeniu kursu organizowanego przez SKWP, ale bez wykształcenia kierunkowego?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2016 - 18:00

Witam, skończyłem studia inżynierskie, ale chcę spróbować swoich sił w księgowości. Interesuje mnie jakie są szanse na znalezienie pracy po ukończeniu kursu organizowanego przez SKWP, ale bez wykształcenia kierunkowego?

O szanse zapytaj wróżkę.Dzisiaj przede wszystkim pracodawca chce osobę z doświadczeniem, posiadającą solidne umiejętności, a mniej patrzy co masz ukończone.

#3 Kasia_87

Kasia_87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 07 wrzesień 2016 - 13:29

Dokładnie. Moja sąsiadka, zupełnie z innej branży zdobyła pracę w księgowości tylko po takim szkoleniu. Ale trzeba przyznać, że naprawdę wiedziała czego chce i była zdeterminowana do nauki.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17911 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 wrzesień 2016 - 15:13

Dokładnie. Moja sąsiadka, zupełnie z innej branży zdobyła pracę w księgowości tylko po takim szkoleniu. Ale trzeba przyznać, że naprawdę wiedziała czego chce i była zdeterminowana do nauki.

No i zaistniałaśtongue.png

#5 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2016 - 17:07

O szanse zapytaj wróżkę.Dzisiaj przede wszystkim pracodawca chce osobę z doświadczeniem, posiadającą solidne umiejętności, a mniej patrzy co masz ukończone.

Tylko jak zdobyć doświadczenie,kiedy chce się przekwalifikować?

Ciężko.

#6 Guest_Grzebykowa

Guest_Grzebykowa
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 13:45

to ze pracodawca nie patrzy na to co ukończyłeś nie do końca sie zgodze . Prawda jest taka ,ze wazne jest jedno jak i zarówno drugie , Studentowi dziennemu o wiele ciężej jest zdobyc doświadczenie anizeli studentowi zaocznemu . Pozatym nie oszukujmy sie , ale dzisiaj wielu pracodawców ma takie oczekiwania ,ze skzoda gadać , 5 lat studiów i 3 lata doświadczenia . co do księgowości , mozna się przekwalifikować ale na prawde trzeba wiedzieć czego się chce .Ja oprócz studiów z tym związanych , byłam na kursach organizowane przez firme Soyer . Na wykładach otrzymałam odpowiednie materiały szkoleniowe , notes oraz długopis .

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17911 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 15:32

to ze pracodawca nie patrzy na to co ukończyłeś nie do końca sie zgodze . Prawda jest taka ,ze wazne jest jedno jak i zarówno drugie , Studentowi dziennemu o wiele ciężej jest zdobyc doświadczenie anizeli studentowi zaocznemu . Pozatym nie oszukujmy sie , ale dzisiaj wielu pracodawców ma takie oczekiwania ,ze skzoda gadać , 5 lat studiów i 3 lata doświadczenia . co do księgowości , mozna się przekwalifikować ale na prawde trzeba wiedzieć czego się chce .Ja oprócz studiów z tym związanych , byłam na kursach organizowane przez firme Soyer . Na wykładach otrzymałam odpowiednie materiały szkoleniowe , notes oraz długopis .

i reklama poszłaaaaaaaaalaugh.png

#8 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12444 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 31 styczeń 2017 - 20:37

"Na wykładach otrzymałam odpowiednie materiały szkoleniowe , notes oraz długopis " - sama za to zapłaciłaś, raczej nikt ci łaski nie zrobił wub.png 

#9 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 31 styczeń 2017 - 20:53

Tak, i najważniejszy przecież ten notes i długopis :)

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#10 Guest_tussa

Guest_tussa
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 18:54

o jejku chyba tutaj się czepiacie trochę. pewnie było to w materiałach reklamowych czy coś. W każdym razie widać ze człowiek jest zadowolony z tego szkolenia i że sobie chwali organizatora. warto to wiedzieć jak się wybiera szkolenia za które trzeba samemu zapłacićsmile.png

#11 Guest_Adamka

Guest_Adamka
  • Goście

Napisano 25 listopad 2017 - 13:50

ja np studia kończyłam inne a pracuję w kadrach. a tak na prawdę liczne szkolenia mi zapewniły pracę. jedne z lepszych były organizowane przez Soyer - sporo wiedzy, kurs intensywny ale opłacało się!!

#12 Rupi99

Rupi99

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 16 styczeń 2018 - 22:33

Jak zawsze, ta odwieczna dyskusja o doświadczeniu, jego braku i niby absolutnym wpływie na szanse na rynku pracy. A przepraszam podwójny (a czasem nawet potrójny) magister, który nigdy młotka w dłoni nie miał i którego jedyną ambicją jest na początku parzyć kawę zastępcy kierownika administracji to co? Oni z takim "doświadczeniem" zaczynają od zera - zawsze, bo NIE MAJĄ DOŚWIADCZENIA. A gdzie, przepraszam mają je zdobyć i kiedy? Pomiędzy sesjami?

#13 pallinerek1

pallinerek1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 styczeń 2018 - 09:18

Wykształcenie pomaga, ale doświadczenie jest ważniejsze. Idź na staż, pieniędzy może nie być na początku ale nauczysz się czegoś w praktyce.

#14 izka76

izka76

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 19:57

Kurs pomoże zdobyć Ci wiedzę, ale dobrze jeśli możesz też wykorzystać to w praktyce. Poszukaj w ofertach pracy na młodsze stanowiska albo asystenta księgowej, tam zazwyczaj nie wymagają doświadczenia, za to możesz wykorzystać wiedzę ze szkoleń

#15 bystraksiegowa

bystraksiegowa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 13:56

Jeśli wiesz czego chcesz to nie widzę przeszkód aby iść w tym kierunku jednak będziesz potrzebował determinacji aby to osiągnąć. Sporo jest ludzi, którzy nie pracują w swoich zawodach i jakoś dają radę. Co do ukończonych studiów to w dzisiejszych czasach co raz mniej pracodawcy interesują się papierkiem i to jaką uczelnię ukończyło się.

Godne polecenia Biuro rachunkowe kadry i płace BPG

Prowadzenie pełnej księgowości dla sp. z o.o. nie jest czymś łatwym dla tego polecam biuro BPG, gdzie specjaliści zadbają o Twoje faktury a ty otrzymasz zdalny dostęp do przeglądania  swoich faktur.

#16 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17911 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 14:26

Mylisz się, niektórzy pracodawcy zwracają uwagę na to jakie studia są skończone, jaki stopień masz na dyplomie a tez dużą wagę przywiązują do uczelni jaką sie skończyło, ja sama przeprowadzając rekrutację bronię przed absolwentami "Wyższej Szkoły.......czegoś tam"

#17 Guest_małgosia

Guest_małgosia
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2018 - 21:08

Mylisz się, niektórzy pracodawcy zwracają uwagę na to jakie studia są skończone, jaki stopień masz na dyplomie a tez dużą wagę przywiązują do uczelni jaką sie skończyło, ja sama przeprowadzając rekrutację bronię przed absolwentami "Wyższej Szkoły.......czegoś tam"

a szkoda... w szkołach typu" wyższa szkoła... czegoś tam" uczą najczęściej praktycy i to jest bardzo korzystne dla studenta. studia uniwersyteckie? .. tam teoretycy uczą teorii - dobre dla tych , którzy chcą pozostać na uczelniach i kontynuować pracę naukową.

#18 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2018 - 19:02

E, tam. Narobiło się teraz tych szkół prywatnych tyle, że właściwie każdy sobie taką szkołę skończy i NIC nie umie, a papierek ma. Jak widzę dziwaczną nazwę szkoły a do tego "marketing i zarządzanie" to daj spokój - to skończy każdy, taka moda i łatwy kierunek, a wykształcenie: wyższe! Masakra.

Swego czasu wyjaśniono jak w takowej szkole robi się doktorat...trzeba usiąść i codziennie coś napisać. Znam taką wyższą uczelnię! Wybacz.

#19 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2018 - 19:04

Ja tam nie zwracam uwagi. Dla mnie liczy się chęć do pracy i umiejętności. Można mieć nawet średnie wykształcenie. Nie pracuję w budżetówce ani adm.państwowej, więc może dlatego.

#20 Eliza Pola

Eliza Pola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 20:50

Nie zgodzę się ,ze wyższa uczelnia prywatna znaczy gorsza. Ja studiowałam i na państwowej - na politechnice oraz na prywatnej uczelni . I powiem Wam jaka jest różnica między wykładowcami ( pod względem stopni, metody nauczania etc )..... żadna ! tzn w tej drugiej uczelni miałam profesorów i to bardzo dobrych. Tak samo trzeba było sie uczyć. Nie było zmiłuj. Jak ktoś sobie myślał, że to szkółka niedzielna i ,ze wszystko wolno to sie grubo mylił. Co do politechniki. Byłam na wydziale chemicznym.... tu się nie uczy, tylko.... nie określę co dalej bo nie wypada. Nie wspomnę już o kolokwiach wejściówkach na laboratoria. Tak samo podejście takiego wykładowcy do studentów.....żenujące.... 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych