Skocz do zawartości

Zdjęcie

E-kontrole podatkowe za pomocą Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK)

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 196750 postów

Napisano 30 czerwiec 2016 - 21:28

Ministerstwo Finansów przygotowało strategię działań na rzecz poprawy ściągalności podatków i rozpoczęło już jej wprowadzanie w życie. Dla polskich przedsiębiorców oznacza to poważne zmiany już w tym roku, szczególnie w obszarze kontroli podatkowych i skarbowych. Jednym z narzędzi e-kontroli podatkowych będzie Jednolity Plik Kontrolny (JPK). Szacuje się, że będzie to dla rynku rewolucja na miarę zmiany VAT w 2010 roku.

Powrót do artykułu: E-kontrole podatkowe za pomocą Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK)

#2 Guest_PawełLS

Guest_PawełLS
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2016 - 21:28

Wersja demo rozwiązania dla JPK www.jpk.guru/jpk-w-excel

#3 Guest_kalina

Guest_kalina
  • Goście

Napisano 21 luty 2017 - 11:48

Nie mam specjalistycznego doświadczenia ani wykształcenia, bo skończyłam ogólniak, a radzę sobie z księgowaniem. Kupiłam symfonię do prowadzenia kpir i nauczyłam się sama wszystkiego od podstaw. Nie mam zewnętrznej księgowości, nawet teraz gdy weszło jpk. Moduł jest na tyle prosty, że sama go opanowałam. Jak mam jakieś wątpliwości co do interpretacji przepisów, to zawsze jadę do urzędu i pytam. Miałam już niejedną kontrolę i miałam porządek w papierach. Wystarczy wprowadzać dane, oprogramowanie samo je przetwarza.

#4 Guest_Piter

Guest_Piter
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2017 - 16:35

Arkusze JPK w excelu są też za darmo, na pit.republika.pl/jpk.htm

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych