Skocz do zawartości

Zdjęcie

KOSZTY POŚREDNIE ROZLICANE RYCZałtem

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 gość13

gość13

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 27 czerwiec 2016 - 09:30

Witam. Będziemy realizowali projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa śląskiego. Realizowane będą zajęcia rozwijające kompetencje uczniów z j. angielskiego , matematyki oraz warsztaty z doradztwa zawodowego, wyposażona będzie również pracownia matematyczna oraz sprzęt do nauki j. angielskiego w pomoce dydaktyczne. W projekcie 10% będzie wkładu własnego - wynajem sala do prowadzenia zajęć a 90% będzie dofinansowania. W projekcie ustalono tez 25% kosztów bezpośrednich jako koszty pośrednie rozliczane ryczałtem. Mam pytanie jak rozlicza się te koszty pośrednie rozliczane ryczałtem. Do tej pory w innych projektach koszty te były rozliczane na podstawie rzeczywiście poniesionych wydatków.  Jak koszty pośrednie rozliczyć jako wydatki poniesione bez konieczności potwierdzenia ich poniesienia? Czy w planie finansowym pojawi się jakiś paragraf do tych kosztów? proszę o odpowiedź nie mam pojęcia jak to się rozlicza.

#2 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2016 - 10:52

Katalog kosztów pośrednich na pewno jest w wytycznych programu.

W moich projektach mogę refundować wydatki pośrednie do 5% zadania. Na początku opisałam wszystkie koszty pośrednie oraz sposób w jaki doszłam do danego procentu, bazując na postawie np. zużycia energii elektrycznej z poprzedniego roku. Przyjęłam taka metodologię i tak rozpisuję każdy projekt.

Nikt mi nie zarzuci że z kosmosu wzięłam %.

Co do paragrafu to zapewne powinien być z inną 4 cyfrą. W planie finansowym jak i w ewidencji księgowej niezbędne jest pokazanie że środki pochodzą z Unii.

#3 gość13

gość13

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 27 czerwiec 2016 - 11:57

U nas koszty pośrednie refundowane są do 25% zadania tak mamy we wniosku. Katalog kosztów jest do ustalenia ale proszę napisz mi na przykładzie np. wynagrodzenia koordynatora i koszty art. papierniczych w jaki sposób je obliczyć i jak to jest przedstawione w księgach rachunkowych ? jakie księgowanie? Paragraf na pewno z 4 cyfrą tj. z 7 i 9 ale jaki? (wynagrodzenie 4010 ? materiały 4210?)

#4 I_BP

I_BP

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 136 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 12:18

koszty pośrednie księguje się identycznie jak wszystkie inne dotyczące projektu ( 7 i 9 tak jak przy bezpośrednich), plan finasowy ( budżetowy) projektu obejmuje zarówno bezpośrednie jak i pośrednie

faktury dotyczące kosztów pośrednich nie podlegają kontroli na miejscu, nie będzie sprawdzane ile wydano faktycznie bo we wnioskach o płatność koszty pośrednie rozliczane są w ustalonym % od bezpośrednich

prowadź sobie odrębną ewidencje ile pośrednich jest możliwych do wykazania ( wydania), a ile już faktycznie wydano

jesli jakiś wydatek z bezpośrednich zostanie uznany za niekwalifikowany ( nawet po zakończeniu projektu) to zostanie też pomniejszony limit pośrednich 

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2017 - 08:51

Jakaś nowa wiedza w sprawie planowania i ewidencji KP ?

#6 Guest_gosc2255

Guest_gosc2255
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2018 - 09:08

koszty pośrednie księguje się identycznie jak wszystkie inne dotyczące projektu ( 7 i 9 tak jak przy bezpośrednich), plan finasowy ( budżetowy) projektu obejmuje zarówno bezpośrednie jak i pośrednie

faktury dotyczące kosztów pośrednich nie podlegają kontroli na miejscu, nie będzie sprawdzane ile wydano faktycznie bo we wnioskach o płatność koszty pośrednie rozliczane są w ustalonym % od bezpośrednich

prowadź sobie odrębną ewidencje ile pośrednich jest możliwych do wykazania ( wydania), a ile już faktycznie wydano

jesli jakiś wydatek z bezpośrednich zostanie uznany za niekwalifikowany ( nawet po zakończeniu projektu) to zostanie też pomniejszony limit pośrednich 

A czy prawidłowe jest wypłacenie całej wartości kosztów pośrednich na początku realizacji projektu tzn. z góry na cztery lata?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych