Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop w okresie wypowiedzenia

wróć do serwisu Kadry 70 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516214 postów

Napisano 03 czerwiec 2016 - 15:37

Urlop wypoczynkowy to jedno z podstawowych praw pracownika. Jak należy wykorzystać to uprawnienie w sytuacji, gdy umowa została wypowiedziana? W jaki sposób udziela się urlopu w okresie wypowiedzenia?

Powrót do artykułu: Urlop w okresie wypowiedzenia

#2 Guest_Krystel

Guest_Krystel
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 15:37

Mam urlop zaległy za 2015roku I wypowiedzenie miesięczne czy mogę by cały czas na urlopie aż go wykorzystam bo akurat mam tyle urlopu ze slonczy się w dniu otrzymywania świadectwa pracy tak nie liczę na wyplacenie go A wolę odpocząć I regenerowac siły do nowej pracy od sierpnia.

#3 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 czerwiec 2016 - 19:19

Za zgodą pracodawcy - możesz.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#4 Guest_dominik

Guest_dominik
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2016 - 08:22

Witam, jestem na wypowiedzeniu. Z szefem uzgodniliśmy, że w ostatnich dniach wypowiedzenia wykorzystam przysługujący urlop wypoczynkowy. Wniosek o urlop został zatwierdzony i podpisany. Czy w takim przypadku pracodawca może zmienić zdanie i zażądać abym jednak nie szedł na urlop, za co dostanę ekwiwalent? Czy zmiana decyzji zależy tylko od niego, czy w przypadku kiedy zostało wszystko już uzgodnione, zmiana sposobu rozliczenia zaległego urlopu będzie wymagać zgody dwóch stron?

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19037 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 czerwiec 2016 - 08:43

Jeśli zmieni decyzję, bo tego będzie wymagała organizacja pracy np. niespodziewana nieobecność kogoś z pracowników, wówczas nie potrzeba na to twojej zgody, otrzymasz ekwiwalent.

#6 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2016 - 09:54

Witam, jestem na okresie wypowiedzenia, do końca września. Należą mi się 26 dni urlopu rocznie, z czego 11 wykorzystałem. Na wypowiedzeniu wpisano mi, że pozostało 9 dni i 3 dni wolnego na poszukiwanie pracy. Istnieje u nas coś takiego, jak dofinansowanie urlopu. Wniosek złożyłem (bo myślałem że to można połączyć i mam razem 12 dni), zgodę od Prezesa dostałem. Jednak cofnięto mi to w księgowości ze względu, że potrzeba 10 dni urlopu, by skorzystać z dofinansowania. Co z pozostałymi 6 dniami do pełnego rocznego urlopu? Czy mogę to wykorzystać u bieżącego pracodawcy w okresie wypowiedzenia, tak bym otrzymał to dofinansowanie? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

#7 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 postów

Napisano 15 lipiec 2016 - 10:16

Witam, jestem na okresie wypowiedzenia, do końca września. Należą mi się 26 dni urlopu rocznie, z czego 11 wykorzystałem. Na wypowiedzeniu wpisano mi, że pozostało 9 dni i 3 dni wolnego na poszukiwanie pracy. Istnieje u nas coś takiego, jak dofinansowanie urlopu. Wniosek złożyłem (bo myślałem że to można połączyć i mam razem 12 dni), zgodę od Prezesa dostałem. Jednak cofnięto mi to w księgowości ze względu, że potrzeba 10 dni urlopu, by skorzystać z dofinansowania. Co z pozostałymi 6 dniami do pełnego rocznego urlopu? Czy mogę to wykorzystać u bieżącego pracodawcy w okresie wypowiedzenia, tak bym otrzymał to dofinansowanie? Z góry dziękuję za odpowiedź smile.png

Urlop naliczony jest proporcjonalnie do okresu przepracowanego u tego pracodawcy w danym roku, czyli styczeń-wrzesień. Pozostałe dni nie należą ci się. 

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

#8 Guest_Elisa

Guest_Elisa
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2016 - 20:54

Witam mam 56 dni urlopu zaległego, chcę złożyć wypowiedzenie - obowiązuje mnie 3 miesięczny okres wypowiedzenia czy mogę wykorzystać urlop w ramach okresu wypowiedzenia a tyle ile braknie dopracować tj.8 dni

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19037 postów

Napisano 23 wrzesień 2016 - 07:40

Jesli pracodawca wyrazi na to zgodę - możesz.

#10 Guest_Damcio

Guest_Damcio
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2016 - 14:41

Witam! Pracuję w firmie na etacie a dodatkowo byłem zatrudniony u pośrednika finansowego na 1/32 etatu. Pracę pełnoetatową kontynuuję natomiast na 1/32 dostałem jednomiesięczne wypowiedzenie. W piśmie o tytule: "Rozwiązanie umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia" jest następujący akapit: "Jednocześnie informuję, że na dzień rozwiązania umowy o pracę pozostało Panu do wykorzystania 1,92 dnia tj. 15:22 godziny urlopu wypoczynkowego. W związku z powyższym, zgodnie z art. 167 Kodeksu Pracy udzielam Panu urlopu wypoczynkowego w okresie wypowiedzenia." Jak mam to rozumieć? Czy mogę wykorzystać te dwa niepełne dni w mojej pracy na etacie? Czy te dwa niepełne dni sumują się z moimi pozostałymi z pracy na pełnym etacie? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19037 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 15:25

Te dni z niepełnego etatu nie sumują się z urlopem na pełnym etacie i urlop 1,92 możesz wykorzystać tylko w okresie wypowiedzenia umowy 1/32 etatu

#12 Guest_Paula

Guest_Paula
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2016 - 20:14

Witam! 15 grudnia miałam wrócić do pracy po urlopie macierzynskim, ale wykorzystuje zalegle urlopy, więc mój powrót przesunął się na polowe lutego. Teraz okazało się , że nie ma dla mnie wolnego miejsca, gdyż była redukcja etatów i zaproponowano mi rozwiązanie umowy ( 3 miesięczne). Okres wypowiedzenia zaczyna się od 1 stycznia. Stąd moje pytanie: co z niewykorzystanym urlopem? Bo myślałam, że wykorzystam urlop i wtedy dopiero rozpocznie się okres wypowiedzenia. Czy jeśli nie wykorzystam urlopu będę miała za niego zapłacone? Dziękuję z góry za pomoc!

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19037 postów

Napisano 11 grudzień 2016 - 15:57

To nie tak....w okresie wypowiedzenia czyli od pierwszego stycznia pracodawca może ci nakazać wykorzystanie urlopu.
Jeśli mogę doradzić to po urlopie wróć do pracy i jeśli otrzymasz wypowiedzenie to wówczas jeszcze 3 m-ce będzie Ci przysługiwało wynagrodzenie i jeśli zatrudnienie powyżej 20 osób to odprawa.

#14 Guest_elcia

Guest_elcia
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2017 - 21:16

fajnie, prosto napisane, jednak gdyby ktoś nie był pewny albo coś zostało niedopowiedziane to zapraszam tutaj blog.impel.pl/urlop-wypoczynkowy-a-wypowiedzenie-umowy-o-prace/

#15 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19037 postów

Napisano 01 lipiec 2017 - 08:22

Reklamy wieszaj na słupach a nie zaśmiecają Forum.

#16 Guest_Majka

Guest_Majka
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2017 - 11:04

Pracuje w firmie 6 miesięcy, 30 listopada wręczono mi wypowiedzenie umowy o pracę. Mam 14 dni urlopu i chciałbym go wykorzystać. Niestety pracodawca nie zgadza się dać mi go w całości, gdyż jak to stwierdził nie będzie miał w tym czasie nikogo kto mógłby mnie zastąpić. Proponuje w zamian ekwiwalent za urlop, ale prawdę mówiąc wolałabym iść na urlop. Czy mogę się nie zgodzić na przyjęcie ekwiwalentu?

#17 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19037 postów

Napisano 05 grudzień 2017 - 11:14