Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Jakościowo dobra baza danych

bazy danych

wróć do serwisu Moja Firma 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 02 czerwiec 2016 - 12:10

W jaki sposób promujecie swoje firmy i usługi? Czy myślicie, że kampanie oparte na bazach danych np. mailingi, kampanie sms itp. są jeszcze skuteczne? I jeśli tak to skąd brać jakościowo dobre bazy danych?

#2 majkel29

majkel29

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów

Napisano 06 czerwiec 2016 - 08:00

Mailingi, kampanie sms, voice marketing - według mnie to dobre i skuteczne metody. Ale podstawą są, jak piszesz, dobre bazy danych. Jeśli chodzi o ich pozyskiwanie to jestem zwolennikiem pozyskiwania ich z profesjonalnych źródeł, takich jak np. Marketing Relacji http://marketingrelacji.com/

#3 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 07 czerwiec 2016 - 09:26

A masz jakieś doświadczenia w prowadzeniu tego typu kampanii? Czy faktycznie dobra baza danych to połowa sukcesu? I czym się kierować wybierając taką bazę?

#4 majkel29

majkel29

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 09:14

Oczywiście, że to połowa sukcesu. Jeśli baza jest nieaktualna to po prostu trafiasz w próżnię. Jeśli nie można jej odpowiednio selekcjonować - to stajesz się spamerką. Dlatego tak ważny jest wybór dobrej bazy. Wspomniany przeze mnie Marketing Relacji ma bazy z dużą ilością danych. Są one aktualizowane i mogą podlegać wielotorowej selekcji. I właśnie na takie bazy warto stawiać.

#5 anastazja4390

anastazja4390

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 08:20

Ja z baz korzystam do mailingów i kampanii sms. I myślę, że większość osób kupuje lub wypożycza bazy w tym celu. Kilka razy miałam okazję korzystać akurat z baz od Marketing Relacji. Ze swojej strony mogę tylko polecić, bo ciężko o równie skuteczne bazy na rynku. 

#6 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 09:46

A jak ze skutecznością? Podobno mailing stracił na znaczeniu i obecnie traktowany jest jako spam. Jakie są Twoje odczucia? Warto w ogóle w taki marketing inwestować?

#7 majkel29

majkel29

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów

Napisano 15 czerwiec 2016 - 11:23

W mojej opinii mailingi są nadal skuteczne. Ale po pierwsze ważna jest wspomniana dobra baza danych, po drugie - dobrze skonstruowany mailing. Zarówno stworzenie jednego, jak i drugiego nie jest proste. Czasami lepiej oddać całość zagadnienia w ręce takich firm jak Marketing Relacji i zaufać ich doświadczeniu.

#8 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 08:35

Dobrze wiedzieć. Mnie się taka forma podoba, tylko martwiłam się o te spam listy. Ale faktycznie na logikę - dobry target to połowa sukcesu.

#9 majkel29

majkel29

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów

Napisano 27 czerwiec 2016 - 08:07

Pewnie, że tak. Gdyby zainteresowała Cię ta oferta Marketing Relacji to tutaj https://www.linkedin...acji-sp.-z-o.o. masz też in formacji o nich. Ja uważam, że warto. Według mnie mailing przeżywa renesans i warto to wykorzystać.

#10 anastazja4390

anastazja4390

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 28 czerwiec 2016 - 07:44

Też uważam, że warto. Dobra baza + dobrzy współpracownicy i sukces gwarantowany. W statystykach mailingi są na trzecim miejscu jeśli chodzi o skuteczność poszczególnych form promocji.

#11 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 29 czerwiec 2016 - 08:04

Super, dzięki za sporo przydatnych informacji. Jestem pewna, że się przydadzą :) Jak widać po Was praktyka czyni mistrza ;) 

#12 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 501 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 14:51

Ja korzystam z bazy danych od firmy http://www.infobroke...zy-emailingowe/ Firma dysponuje bazami danych ponad 30 milionów firm polskich i zagranicznych. Bazy danych są przygotowywane indywidualnie dla każdego klienta. Dodatkowo aby mieć pewność co do jakości świadczonych usług, na zakup baz danych podpisywana jest umowa, która daje gwarancję rzetelności wykonywanych usług.

#13 IwonkaA

IwonkaA

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 kwiecień 2017 - 11:04

Pewnie, że warto korzystać z tego typu usług, jest to bardzo skuteczne narzędzie promocji pod warunkiem, że dostajesz profilowaną bazę danych. Współpracuję z firmą https://target-media24.pl i jeszcze się nie zawiodłam. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z bazami danych, to mogą Tobie przeprowadzić taką kampanię mailingową i zobaczysz jakie efekty to przyniesie.

#14 Aligru

Aligru

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 11:09

Teraz po RODO tym bardziej warto zadbać o bazę danych żeby była bezpieczna. Szczególnie jeśli skłąda się na nią sporo wartościowych informacji. Polecam zajrzeć tutaj: https://rodoporadnik...rmie-co-zrobic/bardzo fajnie opisane, jak stworzyć odpowiednią bazę w dobie nowych przepisów.

#15 Mixshot

Mixshot

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 lipiec 2021 - 16:23

Bazy danych już nie są skuteczne, ponieważ są filtry antyspamowe i już na ludzi to nie działa. Np. kiedyś ludzie pisali osoba(at)firma.pl, a teraz maila można jawnie wklejać i co? spam rzadko się pojawia :)

Teraz trzeba dotrzeć do klienta trochę inaczej. Lepiej jest być w social mediach, promować się na różne sposoby filmikami, fajnymi zdjęciami - to przyciąga uwagę i daje szansę na rozwój. Dodatkowo warto się pozycjonować w wyszukiwarkach pod danymi frazami kluczowymi.

Jeśli chodzi o docieranie do klientów (jeśli to firmy) to nawet telemarketer/handlowiec będzie znacznie lepszy.

Np. Gdy dzwonimy do firm, które korzystają z oferty zdjęć produktowych (z konkurencji lub robią je sami), to po rozmowie wysyłamy sms i email. Zawsze po takich dniach (bo nie robimy tego codziennie) jest znaczny wzrost ruchu na stronie. Jest to bardziej kosztowne, ale tez bardziej skuteczne. Sumarycznie nawet bardziej opłacalne, bo w oczach potencjalnych klientów kreujesz się na profesjonalną firmę, a nie na spamera.

Fotografia produktowa z Wrocławia Zdjęcia produktowe | Packshot dla e-commerce | Studio fotograficzne

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bazy danych

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych