Skocz do zawartości

Wypowiedzenie OC przy odsprzedaży udziału pojazdu ojcu z którym nie ma kontaktu.

oc wypowiedzenie ubezpieczenia sprzedaż pojazdu współwłasność brak umowy sprzedaży

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 24 maj 2016 - 10:25

Proszę o pomoc w sprawie sposobu na rozwiązanie umowy OC na pojazd którego byłem współwłaścicielem i opłacałem na niego obowiązkowe ubezpieczenie OC. Co mogę zrobić w sytuacji gdy ojciec któremu odsprzedałem moje 50% udziału w pojeździe zerwał kontakt z rodziną a dodatkowo z informacji które posiadam sprzedał już w/w pojazd kolejnej osobie. Problem w tym że przy próbie wypowiedzenia umowy OC po sprzedaży udziału w pojeździe z Proama otrzymałem informację że nie mogę jej wypowiedzieć na podstawie umowy odsprzedaży w/w udziałów współwłaścicielowi gdyż nie zbyłem udziału na osobę trzecią gdyż współwłaściciel nią nie jest a tylko wtedy mogę wypowiedzieć umowę. Teraz gdy wiem że pojazd został sprzedany osobie trzeciej (już bez wymaganej mojej zgody, bo mimo że mam na sobie OC to nie jestem posiadaczem w/w pojazdu) nie mam jak otrzymać umowy sprzedaży od ojca. Czy teraz pozostaje mi już tylko dożywotnie płacenie składek OC dla kolejnych właścicieli w/w pojazdu? Proszę o pomoc !

#2 mfind

mfind

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 24 maj 2016 - 11:57

Hej Tomasz, odnosząc się do Twojego zapytania na pewno nie będziesz płacić ich dożywotnio! musisz dowieść w Proamie, że nie jesteś już posiadaczem tego auta. Napisałeś, że zbyłeś się udziałów w samochodzie na rzecz ojca, czy masz na to jakieś potwierdzenie ?

Pozdrawiam,

Maciek,

porównywarka OC i AC

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: oc, wypowiedzenie ubezpieczenia, sprzedaż pojazdu, współwłasność, brak umowy sprzedaży

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy