Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy mogę się odwołać od wyniku egzaminu praktycznego na prawo jazdy?

prawo jazdy egzamin praktyczny odwołanie egzamin na prawo jazdy odwoła

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 przemek95

przemek95

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 maj 2016 - 17:57

Kilka dni temu zdawałem egzamin na prawo jazdy kat B, niestety z wynikiem negatywnym. Jednak moja sytuacja była dosyć nietypowa, ponieważ miałem dwóch egzaminatorów. Pan który mnie egzaminował (odbywał coś w stylu praktyk, nie wiem jak to do końca określić) oraz egzaminator nadzorujący jego pracę który siedział z tyłu. Po 40 minutach egzamin już prawie dobiegał końca jednak... Wykonałem niepoprawnie manewr zawracania na drodze dwujezdniowej (zbyt późne zajęcie lewego pasa). Zostaje druga próba. Egzaminator wybrał inne skrzyżowanie do zawracania jednak tam zająłem nieodpowiedni pas (pas do jazdy w lewo, co oznaczałoby oblanie egzaminu ponieważ drugi raz nie zaliczyłbym polecenia) Jednak egzaminator powiedział 'jesteśmy na złym pasie, dobrze w takim razie zamiast zawrócić pojedzie pan w lewo' po wykonaniu manewru oznajmił że egzamin zostaje zakończony z wynikiem negatywnym... Na co odezwał sie do niego pan siedzący z tyłu, że nie ma prawa zakończyć egzaminu ponieważ wykonałem poprawnie jego polecenie które w ostatniej chwili zmienił. W samochodzie zrobiło sie bardzo nieprzyjemnie jeden egzaminator podważał autorytet drugiego -zaczęli sie kłócić. Egzaminator z tylnego siedzenia nie wytrzymał, powiedział że muszą sie przesiąść ponieważ pan który egzaminował mnie do tej pory jest niekompetentny i nie zna podstawowych zasad... Później popełniłem błąd za który niewątpliwie musiałem wrócić z wynikiem negatywnym.
 Jednak egzamin zakończyła inna osoba. Czy egzamin w takiej sytuacji nie powinien być zakończony wcześniej, zanim popełniłem błąd który zaważył na moim wyniku? Czy w tej sytuacji gdy egzaminatorzy się zmienili egzamin mógł odbywać sie dalej? Czy mogę zaczynać egzamin z inną osobą niż kończyć? Będę wdzięczny za pomoc oraz opinie co o tym sądzicie. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawo jazdy, egzamin praktyczny, odwołanie, egzamin na prawo jazdy odwoła

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy