Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy można legalnie nie płacić OC za samochód?

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49257 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 07:32

Wielu kierowców zastanawia się, czy możliwa jest rezygnacja z polisy OC jeśli samochód będzie nieużytkowany przez dłuższy okres czasu. Takie rozwiązanie z pewnością ucieszyłoby niejednego właściciela auta. Niestety krajowe przepisy są bardzo restrykcyjne, jeżeli chodzi o obowiązek ubezpieczeniowy. Polisę OC muszą opłacać nawet osoby i firmy, których pojazd został czasowo wycofany z ruchu.

Powrót do artykułu: Czy można legalnie nie płacić OC za samochód?

#2 Guest_polanski

Guest_polanski
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2016 - 07:32

czyste zlodziejstwo!!!!!!!!!!!mam komarka i jezdze nim jedendzien w roku!!!!!!!!zlodzieje

#3 adonis12

adonis12

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 21 kwiecień 2016 - 18:56

Legalnie można nie płacić, ale jak złapią to wtedy 3000 kary.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 maj 2016 - 09:03

Hal panie Komarek to pojazd historyczny i zabytkowy a takowych aut nie trzeba ubezpieczać jeżeli mają ponad 40 lat. Więc jedziesz raz w roku to ubezpieczasz miesiac czy dwa w którym jeździsz . Tylko że składka za takie ubezpieczenie jet porównywalna z roczną tych 30 paru złotych.

#5 filipka

filipka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 01 czerwiec 2016 - 14:47

Każdy by chciał nie płacić, a co w razie wypadku czy kolizji??? Z własnej kieszeni będziecie płacić za szkodę?? Już to widzę.... Ja mam nie tylko OC ale i AC, tak na wypadek. I się niestety przydało, bo wpadł mi łoś przed samochód. Naprawa poszła z OC, rozliczenie bezgotówkowe, likwidacją szkody zajął się warsztat www.solidny-blacharz.pl i wszystko gra.

#6 Guest_Garlan

Guest_Garlan
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 08:00

[...] I się niestety przydało, bo wpadł mi łoś przed samochód. Naprawa poszła z OC, rozliczenie bezgotówkowe, likwidacją szkody zajął się warsztat i wszystko gra.

Z OC łosia rozumiem...?

#7 pacjent

pacjent

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 03 czerwiec 2016 - 13:05

Chodziło pewnie o auto casco :D

#8 Guest_Guośny

Guest_Guośny
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2016 - 17:28

Nie róbmy sobie kabaretu z poważnych spraw. OC jest ważne i dobrze, że ustawowo jest ono wprowadzone jako obowiązek, bo jakby przyszlo co do czego to sprawca kolizji nie miałby z czego zapłacić i co wtedy? A jeżeli kogoś stać na samochód, to nie tylko musi być go stać na zakup, ale również na zatankowanie, eksploatacje i właśnie ubezpieczenie. Jeżeli kogoś nie stać to się nie powinien w to pchać. Ja w Liberty mam ubezpieczenie, na które sobie odkładam co miesiąc i po paru miesiącach już wiem, że będę mógł sobie je odnowić i to nie jest dla mnie problemem. 

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2016 - 10:44

Co za powiązani ludzie piszą te komentarze, nie prawda są to bandyckie przepisy ! Ci ludzie piszący że oni chcą płacić za samochód stojący od lat w garażu to ludzie którzy maja firmy ubezpieczeniowe lub pracują w nich. Prawidłowo i rozsądnie jest tak że samochód, można wyrejestrować i nie powinno sie od niego płacić ! Tak jak w innych państwach jest ubezpieczenie można wykupić nawet na miesiąc w kiosku ruchu, a od tego czy ktoś jeżdzi bez są odpowiednie służby do kontroli. I to ma być ten socjalizm ? wszystko przeciw obywatelowi żeby mu umilić życie !!!!!! To jest chore Państwo !

#10 Guest_jula

Guest_jula
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2017 - 15:16

normalny bandytyzm jeżeli nie używam auta z jakiej racji mam płacić OC jest to karygodne haracz w imieniu wymyślnego prawa

#11 Guest_kierowca

Guest_kierowca
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2017 - 21:20

"Po czasowym wycofaniu pojazdu z ruchu nadal trzeba płacić składkę" - TLUSTYM DRUKIEM, a drobnym druczkiem, ze to jednak tylko 5%. TO JEST CHYBA "PEWNA" znaczaca roznica?! Nie mozna konstruowac tekstu artykulow uczciwie!!!!?

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 luty 2017 - 23:35

"Po czasowym wycofaniu pojazdu z ruchu nadal trzeba płacić składkę" - TLUSTYM DRUKIEM, a drobnym druczkiem, ze to jednak tylko 5%. TO JEST CHYBA "PEWNA" znaczaca roznica?! Nie mozna konstruowac tekstu artykulow uczciwie!!!!?

dokladnie. oszusci i malwersanci to pisali

#13 Guest_erykj

Guest_erykj
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 19:59

HeHE dobre ktory agent o tym powiedzial sam zarabia procentowo od wplaty LUDZIE to jest bandycki kraj ze musze placic za co nie uzywam dla czego wiec nie jest obowiazkowe ub. mieszkan od pozaru tylko 1 rok a poznij bujaj sie nikt nie werefikuje ceny po prosty dzialami na zasadzie kumunistycznej ustawy 2003r. mieszkam w eu i robie jak w eu jezeli jakis polski ub. przyslie mi pozew do zaplaty za nie placenie oc ide do sadu ale nie w polsce tylko weu akoszta niech placi pozywajacy.

#14 Guest_gregorO.

Guest_gregorO.
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2019 - 08:05

zwykłe złodziejstwo, squrfesyny lobbyści i właściciele ubezpieczalni załatwili z następnymi squrfesynami z rządu ustawę nakazującą płacenie oc nawet za stojące pojazdy! w dniu kiedy ludzie siedzieli w pubie pili piwo i oglądali mecz to scie rywo spotkało się w parlamencie i przecisnęli wg mnie ustawę okradającą naród! czyli zadziałali na szkodę obywateli RP. Dlatego te osoby powinny być pociągnięte do odpowiedzialności. Przyczepa stojąca na ogrodzie i nie użytkowana musi być opłacana! jakiś absurd. Mini ratki na ich korzyść sobie ustalili. Polacy dajecie się jybać w dyupyę.

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 09:04

ma sie coś zmienic z tymi OC. bedzie mozna nie płacic w okreslonych przypadkach. pracuja nad tym teraz

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych