Skocz do zawartości

Zdjęcie

wniosek o urlop wychowawczy a nakładające się na urlop wychowawczy zwolnienie lekarskie-pomocy!

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 teflonowa

teflonowa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 06 kwiecień 2016 - 12:43

witam, pisałam w moim starym wątku, ale nie było odzewu, to może spróbuje tutaj.. mam pytanie odnośnie urlopu wychowawczego. Czy jeśli złożyłam juz odpowiednio wcześnie (z przeszło 2 tyg. wyprzedzeniem) wniosek o urlop wychowawczy (bezpłatny oczywiście), a aktualnie mam urlop wypoczynkowy, który mi został do wykorzystania, to czy jeśli zachorowałabym i dostała zwolnienie lekarskie, to zostanie ono wypłacone jeśli zahaczy o urlop wychowawczy, czy nie ? tzn. czy termin rozpoczęcia urlopu wychowawczego jest ścisły z tym, który widnieje na wniosku i nawet choroba oraz zwolnienie nie sa w stanie tego zmienić? pozdrawiam..

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21126 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 kwiecień 2016 - 12:57

Już odpowiedziałam ci w starym wątku. Albo urlop, albo zwolnienie, jeśli jesteś na wychowawczym nie ma płatnego zwolnienia. Poczytaj sobie o ubezpieczeniach społecznych i będziesz wiedziała kiedy i komu przysługuje zasiłek chorobowy

#3 teflonowa

teflonowa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 06 kwiecień 2016 - 13:00

tak, ja to rozumiem, tylko własnie chodzi o to, że jeśli jeszcze ''nie weszłam'' w urlop wychow.i tak rozpocznie sie zgodnie z datą wskazana we wniosku..pomimo ze L4 nie bedzie bezposrednio na urlopie a rozpocznie sie przed.

#4 Guest_A

Guest_A
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2016 - 13:38

zwolnienie będzie płatne tylko do dnia rozpoczęcia wychowawczego, potem już nie.
przecież masz napisane że na wychowawczym nie ma płatnego zwolnienia. nie ma znaczenie kiedy ono się rozpocznie. z dniem rozpoczęcia wychowawczego tracisz chorobowe

#5 teflonowa

teflonowa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 13 kwiecień 2016 - 12:10

dziękuje za odpowiedzi. A jeszcze pytanie, jakbym chciała wrócić do pracy i przerwać wychowawczy, to mam napisać wniosek, 30 dni przed planowanym powrotem? w jaki sposób taki wniosek jest rozpatrywany? Czy mogą odmówić mi powrotu? Czy pracodawca może w moim planowanym dniu powrotu zwolnić mnie, czy jest jakis okres w którym jestem chroniona? Czy ja również w pierwszym dniu pracy mogę wręczyć L4 (nie z powodu ciąży)- proszę odpiszcie jak to wygląda w praktyce...

#6 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2016 - 10:34

wniosek składasz 30 dni przed planowanym powrotem - pracodawca nie może go odrzucić.
jeżeli nie podlegasz ochronie, w dniu rozpoczęcia pracy może wręczyć ci wypowiedzenie.
możesz złożyć L4 w pierwszym dniu pracy, osobiście, za pośrednictwem np męża czy też pocztą - wtedy nie wręczy wypowiedzenia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych