Skocz do zawartości

zobligowanie dzieci do opieki nad ojcem

ojczym syn dzieci opieka ojciec

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jarosław

Guest_Jarosław
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2016 - 19:06

W moim mieszkaniu mieszka mąż mojej zmarłej żony, nie płaci za mieszkanie, nie chce się wyprowadzić, ma 85 lat. Problem jest w tym, że wynająłem połowę mieszkania, żeby móc płacić alimenty dzieciom, a teraz chciałbym zamieszkać w swoim mieszkaniu, ale nie mam gdzie. Ojczym ma dwoje dzieci, synowi zostawił mieszkanie, ale syn nie jest zainteresowany opieką nad nim. Mam zatem nie swojego ojca na utrzymaniu (spłacam również jeszcze czynsze, których wcześniej nie płacił), brakuje mi na życie, nie mam wystarczająco dużo pieniędzy dla własnych dzieci, a nie mogę ani się pozbyć staruszka, ani nie wiem jak zmusić jego dzieci do zaopiekowania się własnym ojcem.

#2 Guest_Jarosław

Guest_Jarosław
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2016 - 19:08

przepraszam - nie żony, a mamy!!!

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2016 - 12:36

Do opieki nad ojcem nie możesz jego dzieci zmusić,nie ma takiego prawa, ale możesz założyć im sprawę w sądzie o alimenty na ojca, wykazując, że nie jesteś w stanie samodzielnie utrzymać ojczyma.

#4 Guest_Jarosław

Guest_Jarosław
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2016 - 21:04

Do opieki nad ojcem nie możesz jego dzieci zmusić,nie ma takiego prawa, ale możesz założyć im sprawę w sądzie o alimenty na ojca, wykazując, że nie jesteś w stanie samodzielnie utrzymać ojczyma.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ojczym, syn, dzieci, opieka, ojciec

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych