Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wynagrodzenie za czas urlopu (art. 172)

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516207 postów

Napisano 24 luty 2016 - 13:36

Zgodnie z Kodeksem pracy, pracownikowi przebywającemu na urlopie należy się takie samo wynagrodzenie, jakie otrzymałby gdyby pracował.

Powrót do artykułu: Wynagrodzenie za czas urlopu (art. 172)

#2 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 24 luty 2016 - 13:36

Proszę o podpowiedz , ile wyniesie wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy jeżeli jestem zarejestrowana na umowę o prace na1/4 etatu umowa zawarta w czerwcu 2015 na najniższą krajową, w umowie jest zapis że przysługuje mi 20dni płatnego urlopu, dobowa norma czasu pracy 2godz. , tygodniowia norma 10 godz. W Praktyce wygląda to tak przy stałej stawce 11zł na godzine , system pracy trzy na cztery i odwrotnie w tygodniu po 12godzin co daje około od 1980zł do 2112zł mieś. Ponad 200 godz. mieś. Proszę o przeliczenie bo ja nic z tego nie rozumiem. Dziękuje za ewentualną pomoc

#3 Guest_dziobak

Guest_dziobak
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2019 - 19:57

A proszę mi odpowiedzieć ile wyniesie godzina urlopowa gdy przepracowałem w trzech miesiącach 800 godzin wszystko z nadgodzinami stawka moja to 20 zł znaczy się 1600 tysięcy bo tak czy inaczej tylko dodatek za nadgodziny powiększa wysokość wynagrodzenia nigdy nie będę miał zgodnie z art 172 kp wynagrodzenia za urlop taki jakbym pracował więc rozporządzenie jest niezgodne z Konstytucją ustawa jest aktem wyższym niż rozporządzenie panie prawniku.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych