Skocz do zawartości


BHP

BHP

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 16 luty 2016 - 12:53

Czy szkolenie bhp wstepne mozna prowadzic bez działalnosci gospodarczej?

#2 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 18 luty 2016 - 08:20

czy moge prowadzic szkolenie stepne bez działalnosci gospodarczej na podtswie umowy zlecenie?



#3 tadeusz8

tadeusz8

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2016 - 10:00

Możesz,  jeśli posiadasz "zasób wiedzy i umiejętności zapewniający właściwą realizację programu instruktażu, mający aktualne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy" - dotyczy instruktażu ogólnego   (§ 10.2.)

Natomiast:

(§ 11.5.) Instruktaż stanowiskowy  przeprowadza wyznaczona przez pracodawcę osoba kierująca pracownikami lub pracodawca, jeżeli osoby te posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe oraz są przeszkolone w zakresie metod prowadzenia instruktażu stanowiskowego. Wszystko to jest ujęte w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. z dnia 18 sierpnia 2004 r. Nr 180 poz.1860 z późn.zm.)cool.png rolleyes.gif ph34r.png



#4 Szymon507

Szymon507

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 02 marzec 2016 - 06:59

My zlecamy prowadzenie szkoleń zewnętrznej firmie bhp consulting. Powiem wam, że tak dobrze prowadzonego szkolenia to nie znałem.



#5 sosenka87

sosenka87

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 09 czerwiec 2016 - 08:59

Pytanie czy dla firmy nie będzi bardziej opłacalne znalzienie kogoś kto może wystawi fakturę.



#6 Bernard34

Bernard34

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 07:55

A jak w Waszej firmie została rozwiązana kwestia związana z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Mam na myśli czy obsługa BHP jest u Was zlecana firmom zewnętrznym, czy może posiadacie u siebie wykwalifikowanego pracownika, który się tym zajmuje. Jednak tak sobie myślę, że ze względów ekonomicznych jednak ta pierwsza opcja jest dużo korzystniejsza. 





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: BHP

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych