Skocz do zawartości

Zdjęcie

Potrącenie nadpłaconego zasiłku chorobowego

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516593 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 17:37

W wyniku kontroli przeprowadzonej przez ZUS okazało się, że jednemu z pracowników błędnie naliczyliśmy podstawę wymiaru zasiłku chorobowego. Pracownik długo chorował, dlatego nadpłata zasiłku jest znaczna. Powodem błędnego ustalenia podstawy wymiaru zasiłku jest wliczenie do podstawy premii uznaniowej, którą też wypłacaliśmy za czas choroby. Czy kwotę nadpłaconego zasiłku możemy potrącać z bieżących wynagrodzeń pracownika?

Powrót do artykułu: Potrącenie nadpłaconego zasiłku chorobowego

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2016 - 17:37

Czyli jeśli dobrze rozumiem, gdy pracodawca 3 lata temu nadpłacił mi składkę za zasiłek chorobowy a teraz prosi o jego zwrot (dostałam pismo z działu windykacji w mojej firmie) to tylko na podstawie wyroku sądu będę musiała to oddać ?? nie mam takiej kwoty nie wiedziałam ze dostałam za dużo a pracownik który mi za dużo naliczył już nie pracuje.jak odpowiedzieć na takie pismo,żeby załatwić taką sprawę i zakończyć temat ? z góry dziękuję za pomoc

#3 Guest_Zalamana

Guest_Zalamana
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2020 - 21:31

Mam pytanie od ponad roku jestem na zwolnieniu lekarskim obecnie rehabilitacyjnym mam umowę o pracę na czas nieokreślony .W obecnej chwili otrzymalam wypłatę pomniejszona o połowę .Zadzwonilam z zapytaniem dlaczego ?.Otrzymalam informacje iz zle mi naliczono wypłatę i teraz musza mi to odliczyc nadmienie iz nikt mnie nie poinformowal o tym .Czy mieli takie prawo ?Czy nie

#4 Guest_Zalamana

Guest_Zalamana
  • Goście

Mam pytanie od ponad roku jestem na zwolnieniu lekarskim obecnie rehabilitacyjnym mam umowę o pracę na czas nieokreślony .W obecnej chwili otrzymalam wypłatę pomniejszona o połowę .Zadzwonilam z zapytaniem dlaczego ?.Otrzymalam informacje iz zle mi naliczono wypłatę i teraz musza mi to odliczyc nadmienie iz nikt mnie nie poinformowal o tym .Czy mieli takie prawo ?Czy nie

#5 Guest_Zalamana

Guest_Zalamana
  • Goście

#6 Guest_Zalamana

Guest_Zalamana
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2020 - 21:32

#7 Guest_Zalamana

Guest_Zalamana
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2020 - 21:32

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy