Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie wyzerowane konto bankowe na koniec roku

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 elaki

elaki

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 styczeń 2016 - 08:47

Jakie są konsekwencje jeśli nie dokonałam wyzerowania podstawowego ( wydatkowego)konta bankowego na koniec roku budżetowego ?

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20740 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 05 styczeń 2016 - 09:11

W mojej praktyce spotkałam się z taką sytuacją w jakiejś tam jednostce, bez konsekwencji, że niewykorzystane środki na wydatki w danym roku budżetowym mogą pozostać na rachunku bieżącym jednostki budżetowej, z przeznaczeniem na wydatki następnego roku budżetowego.

W takim przypadku środki z budżetu na wydatki stycznia następnego roku budżetowego zostaną przekazane w kwocie pomniejszonej o środki niewykorzystane przez jednostkę budżetową na wydatki w poprzednim roku budżetowym.

Niemniej jednak wszystko to o czym napisałam wyżej powinno wcześniej być uzgodnione z jednostką nadrzędną

#3 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2016 - 11:43

Niewykorzystane środki roku ubiegłego miałyby przejść na rok następny i pomniejszać kwote do przekazania w roku kolejnym ? Ale to chyba nie w państwowej jednostce budżetowej...

Jeśli na rachunku bieżącym pjb pozostały na koniec roku niewykorzystane środki to powinny być one zwrócone na rachunek dysponenta nadrzędnego do 15 stycznia roku następnego (w tzw. okresie przejściowym). Kwota ta nic nie ma do wydatków roku następnego, gdyż powinna znajdować się na tzw. rachunku łamanym - dotyczącym roku ubiegłego, a środki zwracane pomniejszają kwotę środków przekazanych przez dysponenta nadrzędnego w roku ubiegłym.

Proponuję dokładnie przeczytać rozdział 7 rozporządzenia MF w sprawie szczegółowego sposobu wykonywania budżetu państwa - tam jest wszystko na temat sposobu postępowania ze środkami w okresie przejściowym.

Pozdrawiam

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20740 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 styczeń 2016 - 15:25

Znam rozporządzenie Joanno.
Napisałam jedynie,że spotkałam się z taką sytuacją.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych