Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zegarek do pracy i na co dzień

wróć do serwisu Księgowość 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 t_mb

t_mb

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 16 grudzień 2015 - 13:52

Przyszedł czas na poszukanie swojego pierwszego "prawdziwego" zegarka. Jak to zwykle bywa w tym temacie oczywiście im bardziej w las tym gorzej i zmieniam zdanie dosłownie co chwila. Uznałam, że pierwszy zegarek musi być bardziej uniwersalny i klasyczny. Chcę żeby był to kwarc. Najlepiej na pasku skórzanym. Jakieś propozycje?

#2 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 644 postów

Napisano 17 grudzień 2015 - 12:05

Mogę ze swojej strony polecić zegarek z mechanizmem kwarcowym. Są one naprawdę niezawodne i wygodne. NIe trzeba ich nakręcać. Zakłada się na rękę i nie trzeba pamiętać o nakręcaniu :)

W pewnym przedziale cenowym właściwie nie opłaca się kupować zegarków z napędem innym niż kwarcowy. Mówię tutaj o przedziale np do 2k zł.

Wiadomo, że od czasu do czasu trzeba wymienić baterię. Gdybym miał polecać jakąś konkretnie markę, to pewnie byłby to Tissot.

Duży wybór, mechanizm ETA - co gwarantuje niezawodność.

Z damskich może to być: http://www.zegarmist...03100-1014.html

http://www.zegarmist...03100-1020.html

http://www.zegarmist...05100-1015.html

Czyli małe zegarki. Nie wyobrażam sobie większych u kobiety.

#3 veleda

veleda

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 20 grudzień 2015 - 19:15

Wybierz taki jaki Ci się podoba, a najlepsze są z napędem kwarcowym. Zegarek damski powinien być niewielkich rozmiarów, na cienkim pasku.

Gdyby zapytać przypadkowe osoby do czego służą urządzenia takie jak zegarek, stoper czy klepsydra, większosć z nich odpowiedziałaby, że do odmierzania czasu. Gdyby te same osoby zapytać do czego służy kalendarz, wcale nie udzieliły by odpowiedzi tak samo łatwo. A przecież tak jak zegarek odmierza czas w mikroskali, czyli resetuje się po upływie doby, tak kalendarz odmierza czas w makroskali i resetuje się po upływie roku. Cała kompikacja polega na tym, że rzeczywisty czas obiegu Ziemi wokół Słońca wynosi 365 dni i 8 godzin, dlatego rok ma 365 dni, a raz na 4 lata 366 dni, aby skorygować tę różnicę. Z tą ciekawostką od razu wiąże się kolejna, ponieważ ten brakujący dzień dokłada się na końcu Lutego, czyli drugiego miesiąca w kalendarzu. Logicznym posunięciem było by raczej dostawienie dnia na końcu roku. I tak rzeczywiście kiedyś było, ale kalendarz na przestrzeni wieków przechodził wiele reform, które miał na celu poprawienie jego dokładności. Luty pierwotnie był ostatnim miesiącem roku, ale przez te wszystkie lata doprowadzono do sytuacji, w której stał się drugim. Obecnie korzystamy z kalendarza gregoriańskiego, który spóźnia się o 1 dzień raz na 3322 lata. Wynika z tego, że wspomniany wyżej czasu obiegu ziemi 365 dni i 8 godzin również jest pewnym uproszczeniem. Nie jest to dokładne osiem godzin. Odległości jakie występują we wszechświecie pomiędzy gwiazdami i planetami powodują, że coś co na ziemi stanowi błąd marginalny, w konsekwencji doprowadzić może do dużych różnic. Obecna dokładność kalendarza jest w zupełności wystarczająca, dlatego w najbliższym czasie nie powinniśmy się spodziewać kolejnych reform. Ostatnia reforma kalendarza miała miejsce w 1582 roku, a więc ponad 400 lat temu.

kalendarz imienin: http://www.imienin.pl

#4 DanielNieznanowski

DanielNieznanowski

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 21 grudzień 2015 - 08:46

Mi się podoba ten trzeci z listy mtzd

#5 lexikk

lexikk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 21 grudzień 2015 - 12:47

Ja uważam, że nie ma to jak "stare, dobre" CASIO :) Mam taki zegarek od zawsze i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. 

#6 boczka

boczka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 21 grudzień 2015 - 14:32

Ja jakoś nie lubię chodzić w zegarkach!

#7 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 724 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 11:11

A to czemu? Moim zdaniem to świetny dodatek do stylizacji.

#8 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 11:30

Zobaczcie, jakie śliczne zegarki są na tej stronie: http://bit.ly/2oOm1DV - takie są nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim - ozdobne. Nadają klasy każdej stylizacji. Mi się podobają zarówno na paskach, jak i na bransolecie. Ceny nie są wysokie, tylko jak to na takich stronach bywa - trzeba czekać na przesyłkę.

#9 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 29 maj 2019 - 23:21

Ja jestem jednak dużym zwolennikiem modeli łączących elegancję z przeznaczeniem sportowym, także ostatnio sprawiłem dla siebie również nowy zegarek ponieważ złapałem naprawdę fajną opcję w sklepie https://timeontime.pl/ który śmiało polecam ponieważ jest to idealne miejsce na zakup różnego typu zegarków zarówno dla osób lubiących bardziej sport jak i elegancki styl na co dzień. 

#10 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 854 postów

Napisano 30 maj 2019 - 07:24

Wystarczy zwykły casio. Klasyka zawsze modna.

#11 Nobody

Nobody

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 215 postów

Napisano 30 maj 2019 - 08:05

Niektóre smartwatche są całkiem ok.

Taśmy przenośnikowe Eurotex Poland.

#12 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 854 postów

Napisano 26 czerwiec 2019 - 15:50

Kup sobie markowy a nie modny, który za 2 lata rzucisz w kąt.

#13 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1008 postów

Napisano 02 sierpień 2019 - 07:17

Ja mam nowoczesny zegarek z Esprita.

Always look on the bright side of life!

#14 luśka

luśka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaKonin

Napisano 09 wrzesień 2019 - 12:52

Mnie wystarcza telefon komórkowy, już nawet nie pamiętam jak chodzi się w zegarkach, chyba by mi przeszkadzał ;)

Tworzymy i pozycjonujemy strony WWW dodające skrzydeł... w Google! - zainwestuj w profesjonalizm - ACTIVATE - pozycjonowanie stron

#15 Majka1

Majka1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 15:01

Niektóre smartwatche są całkiem ok.

też się z tym zgadzam tym bardziej, że wykorzystasz go na co dzień zarówno w pracy jak i na siłowni. Można w nich zazwyczaj bardzo łatwo zmieniać paski także będzie pasował do każdego twego stylu.

#16 waren

waren

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 wrzesień 2019 - 13:00

też się z tym zgadzam tym bardziej, że wykorzystasz go na co dzień zarówno w pracy jak i na siłowni. Można w nich zazwyczaj bardzo łatwo zmieniać paski także będzie pasował do każdego twego stylu.

polecasz jakiś pasujący do smart casual?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych