Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup oleju do samochodu

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 natalia0505

natalia0505

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 475 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 11:39

Mam problem, który mnie nurtuje, zakupiono olej hydrauliczny do samochodu cieżarowego niby materiał ale będzie wymieniony przez firmę, która przyjedzie dokonać przegladu samochodu, wiec czy nie będzie to głupio wyglądało jak faktórę za materiał dam na 402 par.4270 ? ( opisana że olej będzie wymieniony przez firmę zewnętrzna ) usługa wymiany oleju będzie wliczona w fakturę za przeglad i drobne naprawy

#2 natalia0505

natalia0505

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 475 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 11:41

boże "faktura" NIE PATRZEĆ NA ORTOGRAFIĘ !!! ohmy.png

#3 ELZBIETA

ELZBIETA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 11:52

Skoro kupiłaś olej osobno to wy mnie 401/$4210

Firma przyjdzie wymieni(na pewno doda jeszcze filtry) wystawi fakturę ma wymianę i to wg mnie 402/4300,wymiana to nie jest naprawa

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20381 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 grudzień 2015 - 12:02

Jeśli  osobno planowałaś obsługę techniczną  jako usługę obcą i osobno zakup części, w tym olejów, to konsekwentnie należy klasyfikować tego typu zdarzenia w § 430 „Zakup pozostałych usług” (obsługę) i § 421 „Zakup materiałów i wyposażenia” (części i oleje).

W przypadku zawarcia umowy z kontrahentem (firmą zewnętrzną) należałoby w niej ustalić, że wszelkie naprawy czy bieżące konserwacje (wymiana płynów, klocków hamulcowych itp.) dokonywane są z materiału własnego dostawcy, co wyłączyłoby konieczność odrębnych zakupów części i płynów eksploatacyjnych i mogłoby w całości być klasyfikowane w § 427 „Zakup usług remontowych”.

#5 natalia0505

natalia0505

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 475 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 12:25

to sytuacja jednorazowa, nic nie było planowane, nie mam umowy, samochód sie popsuł i przy okazji naprawy ta firma wymieniła olej, faktura będzie wymieszana, naprawa, wymiana, przeglad, jeszcze jej nie mam ale musze zabezpieczyć środki i sie waham

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20381 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 grudzień 2015 - 12:41

Jeśli poszczególne pozycje jak napisałaś będą wymienione to klasyfikujesz wszystko osobno, wiec może zawczasu ustal zapis na FV i tak jak ustalisz zabezpiecz środki

#7 ELZBIETA

ELZBIETA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 12:43

Tez tak uważam jak Zosia

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych