Skocz do zawartości

Zdjęcie

Osuszanie

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Manowano

Manowano

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 21 listopad 2015 - 14:37

Witam.

Jak w temacie wiadome nie jest to temat może na to forum ale nie wiem gdzie mam się udać z tym problemem. Ostatnio zauważyłem że w przybudówce mojego domu strasznie jest wilgotno nie wiem czym to może być spowodowane może w sumie tym że dach przecieka ale wymieniliśmy dachówki i jest ok teraz problem jest tego rodzaju że trzeba osuszyć pomieszczenie. Wiecie może czy kupić najlepiej jakiś osuszacz czy też może zatrudnić kogoś kto ma sprzęt i mi szybko wysuszy ten dom?. Nie wiem co mam robić w takim przypadku jeżeli ktoś by był na tyle miły i coś doradził to było by miło.

#2 Nora112

Nora112

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 19:10

jeśli nie wiecie skąd wam przecieka lub skąd macie problem wilgoci to może warto zastanowić się najpierw jak zlikwidować ten problem, żeby po osuszeniu nie pojawił się znowu :) jeśli woda gdzieś wam cieknie to koniecznie najpierw to naprawcie. co do samego sprzętu to poszukaj jakiegoś porządnego, może używanego jeśli nie masz zbyt dużo pieniędzy na internecie, jednak podejrzewam, że nie za bardzo wiesz jak się w ogóle zabrać za to całe osuszanie, także wynajęcie jakiejś firmy mogłoby być dla Ciebie lepszym rozwiązaniem ;)

#3 roscisl

roscisl

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 25 listopad 2015 - 20:31

Możesz popytać o osuszacze lub poszperać w necie. Mój znajomy, pamiętam, kiedyś wynajął taki osuszacz do hali, którą remontował na zlecenie i tam była ogromna wilgoć i wszystko było zagrzybione. Wiem, że tem osuszacz był przemysłowy, ale może i będą mieli w necie takie normalne, pokojowe, jakies małe, które by ci wystarczyły. Pamiętam, że chwalił sobie skuteczność tego urządzenia, choć ja osobiście całe szczęście nie musiałem go używać.

#4 Manowano

Manowano

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 23:08

No tak udało mi się właśnie wczoraj zlikwidować nieszczelności wszelkie i wady które powodowały wilgoć. Dzisiaj trochę poszperałem w internecie za osuszaniem pomieszczeń właśnie każdy mnie kierował na tą stronę http://www.osuszacze.watersmile.pl podobno mają bardzo dobre osuszacze do pomieszczeń tylko wiadome mają swoją cenę ale cena chyba teraz nie gra roli. Moje pytanie brzmi czy jest sens samemu top kupować. Zauważyłem w sumie taki myk w tym serwisie że można wypożyczyć taki osuszacz więc może lepiej wypożyczyć jak kupować na raz.

#5 ewamarylska

ewamarylska

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 28 listopad 2015 - 14:53

jeśli znalazłeś powód wilgoci w domu to go wyeliminuj. A później zainteresuj się takimi osuszaczami. Na pewno lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie tego typu urządzenia ponieważ nie jest Ci potrzebne później jak sobie wysuszysz pomieszczenie. A wynajęcie na pewno jest tańsze niż zakup takiego urządzenia.

#6 czteryzero

czteryzero

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 30 listopad 2015 - 19:58

Weź kolego jakąś dmuchawę załącz i grzej w stronę ściany aż ściana będzie sucha. A może Ci idzie od fundamentów?? To masz na jakim poziomie?? Wydaje mi się że przy ziemi bo nie spotkałem się żeby mokra była ściana na piętrze. Jak od fundamentów to może trzeba będzie je odkopać i stamtąd zacząć całą operację suszenia ściany. A potem trzeba by było dobrze zaizolować fundamenty. Bo jak wysuszysz samą ścianę a fundamenty zostawisz to wilgoć nadal będzie się pojawiała. Życzę udanej pracy. POZDRAWIAM!!

#7 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 652 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 10:05

Na rynku są dostępne różnego rodzaju osuszacze powietrza . Oczywiście warto inwestować w sprzęt, który jest energooszczędny, ponieważ w ten sposób można sporo zaoszczędzić. Urządzenie można wstawić do dowolnego pomieszczenia. Warto rozważyć taki pomysł.

#8 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 711 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 11:21

to ja jestem daleko w tyle bo w ogóle się nie orientuje w tych wynalazkach.

#9 Make55

Make55

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 16:53

Czas się zacząć orientować. Już nie długo może być za późno, żeby odrobić ten "dystans".

#10 pomocna

pomocna

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 131 postów

Napisano 19 luty 2020 - 22:18

Czyli pomieszczenie było po prostu zalane. Trzeba je dokładnie osuszyć. Firma https://optimal-osuszanie.pl/ świadczy takie usługi. jeśli na terenie Warszawy i okolic szukacie to warto się do nich zgłosić. Mają najwyższej jakości maszyny z pomocą których skutecznie usuną skutki zalania, zawilgocenie. Odgrzybiają także pomieszczenia, ozonują. Jeśli dach jest naprawiony to po takim osuszeniu problem nie powinien się pojawiać więcej. 

#11 borysnowak90

borysnowak90

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 luty 2020 - 12:45

moim zdaniem lepiej kupić sobie osuszacz niż zlecać osuszanie lub wynajem urządzenia

#12 Tomasz2

Tomasz2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 66 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 12:04

Jeśli chodzi o problem z wilgocią w ścianie, to niestety nie jest to taka prosta sprawa. Zanim zaczniesz osuszać ścianę, musisz ustalić skąd bierze się wilgoć w ścianie? Najlepiej zleć wykonanie ekspertyzy budowlano-mykologicznej. Takimi sprawami zajmuje się firma Eko Projekt  - http://www.ekspertyzy-mykologiczne.pl/. Wykonają specjalistyczne badanie, znajdą przyczynę wilgoci, wskażą w jaki sposób problem usunąć na stałe (czy to poprawienie dachu, czy izolacji). Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze na bezskuteczne osuszanie, a zlikwidujesz problem u źródła.

#13 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1092 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 10:46

Ile takie osuszanie może kosztować?

Always look on the bright side of life!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych