Skocz do zawartości

Składki od zlecenia

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Adrian

Guest_Adrian
  • Goście

Napisano 13 listopad 2015 - 10:57

Pracuję normalnie na etacie i dorabiam sobie na zleceniu. Chcę od zlecenia odprowadzać składki, chociaż wiem, że nie muszę. Czy ja mam się zgłosić do Zusu i poinformować, że chcę odprowadzać składki czy ma to zrobić zleceniodawca?

#2 MartaNan

MartaNan

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 12:48

o tym fakcie musisz poinformować zleceniodawcę, który zgłosi cię do dobrowolnych składek, bo w innym przypadku jeśli zarabiasz więcej niż najniższa krajowa to za ciebie odprowadzana jest tylko składka zdrowotna i podatek.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2016 - 20:47

mam pytanie do. składek od zleceń- tych zleceń będę mieć 4 z różnymi firmami i będą to jedyne miejsca wykonywania pracy . Obowiązkowym ubezpieczeniom em- ren będę podlegać z takiej ilości umów by podstawa wyniosła 2000 a z pozostałych mogę złożyc wniosek o objęcie tymi ubezp. dobrowolnie ?? ubezpieczenie chorobowe z każdej umowy będzie dobrowolne ??

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11215 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 grudzień 2016 - 22:05

Ubezpieczenie chorobowe przy dobrowolnych składkach społecznych z pozostałych umów nie jest możliwe. 

#5 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3293 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 03 styczeń 2017 - 15:04

Mówiąc prościej,ubezpieczenie chorobowe może występować tylko przy obowiązkowych składkach emerytalnej i rentowej oczywiście z tytułu umowy zlecenia,bo z umowy o pracę zawsze jest obowiązkowe.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych