Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy inwestowanie w nieruchomości nadal się opłaca?

inwestowanie nieruchomości opłaca opłacalność zysk inwestycja biznes

124 odpowiedzi w tym temacie

#121 SzkoleniaISO

SzkoleniaISO

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 31 maj 2019 - 15:06

Najem krótkoterminowy jak najbardziej. 

#122 anuka

anuka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 05 czerwiec 2019 - 15:57

Fakt, może się nie powtórzyć ale zysk nawet 8% to jest sporo, porównując to z obligacjami czy kontem oszczędnościowym to jest i tak kilka razy więcej w porównaniu. Widziałam, że mają nowy nabór i tam też dochodzi dodatkowy zysk ze sprzedaży nieruchomości bo jest to planowane po kilku latach. I plusem jest też to, że to inwestycja w kraju.

#123 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 701 postów

Napisano 12 czerwiec 2019 - 09:57

Opłaca się. Ale trzeba cały czas pamiętać, że taka inwestycja się szybko nie zwróci.

#124 biggy

biggy

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 24 czerwiec 2019 - 18:45

Moim zdaniem tak. Niekoniecznie trzeba kupować mieszkanie, fajną opcją są też lokale usługowe, które następnie można wynajmować. Jest duży wybór takich lokali w dobrych lokalizacjach w Warszawie chociażby, np. https://lokale-uslug...lopment.com.pl/ Wg mnie ma to swój potencjał. 

#125 KeWin90

KeWin90

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 25 czerwiec 2019 - 13:41

Nie dobrej odpowiedzi czy inwestowanie się opłaca. To zależy, ale ja sam kupiłem mieszkanie i narazie mam dobry zwrot z wynajmu. I to jeszcze na kredyt :) Ale na nieruchomościac można też wtopić kupę pieniążków. Dlatego trzeba policzyć np. ile cie wyjdzie doprowadzenie mieszkania do stanu, gdzie można je wynająć. I ile będziesz zarabiał na wynajmie. A jak bierzesz kredyt hipoteczny to konieczne trzeba obliczyć wysokość raty (np. tu https://hipoteki.net...u-hipotecznego/). Ja sobie przyjąłem, że rata musi stanowić nie więcej niż 60% z najmu. Od 2016 wychodzę na tym dobrze;) Aha od razu uprzedze ekspertów, to co mi zostaje zostawiam na nadplate gdyby skoczyly stopy.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: inwestowanie, nieruchomości, opłaca, opłacalność, zysk, inwestycja, biznes

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych