Skocz do zawartości

Spadek

spadek rodzina podział majątku

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Karfit

Guest_Karfit
  • Goście

Napisano 16 październik 2015 - 11:23

Witam.

Już kilka lat temu zmarł mój tato. Mieszamy w domu jednorodzinnym.Dokładniej jest to dom w którym pierwsze pietro i poddasze zamieszkuje moja mama, ja i moja siostra z rodzina, właścicielem byli moi rodzice. Pareter należy do mamy mojego taty a suteryny do brata mojego taty. Po śmierci taty doszło do podziału naszej czesci (1pietro i poddasze).Moja siostra zajmuje poddasze, a ja z mama 1 pietro. Włascicielem 1pietra jestem ja i mama. Chciałam zapytać jak sytuacja bedzie wygladała po śmierci mojej mamy? Czy ta częśc od razu bedzie należała do mnie czy może bede musiałam sadownie o nia walczyć. Czy może najlepiej bedzie jak zrzekę sie swojej czesci na mame a mama zapisze ja w testamecie na mnie? Bardzo proszę o pomoc.Z góry dziekuje za odpowiedź.

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19287 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 październik 2015 - 11:30

Skąd ta pewność, że mama umrze pierwsza? Obrzydliwość zadawać pytania na temat spadku uśmiercając jednego z rodzicówsad.png

Gdybyś jeszcze pytała o różne warianty postepowania, ale NIE ty od razu zakładasz scenariusz.

A dla przykładu:

Widzisz tak się składa, że w mojej rodzinie dzieci umierają przed rodzicami i to kilka pokoleń wstecz

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 październik 2015 - 11:58

Po śmierci mamy, jej część domu będziesz dziedziczyć Ty, ale także inni członkowie rodziny, np. Twoja siostra. To będzie tzw. dziedziczenie ustawowe. Natomiast jeśli mama spisze testament tylko na Ciebie, Twojej siostrze będzie należał się od Ciebie zachowek. Trudno coś doradzić, bo nie przewidzisz, jaki będzie stan rodzinny w chwili śmierci mamy. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spadek, rodzina, podział majątku

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych