Skocz do zawartości

Rozstrzygnięcie o pójściu dziecka do przedszkola

przedszkole istotna decyzja brak zgody wybór przedszkola

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 05 październik 2015 - 14:11

Witam.

Mam syna Stasia, który urodził sie w lutym 2013 roku. rozwód z ojcem dziecka wziełam w marcu tego roku.  Zgodnie z wyrokiem sadu władza rodzicielska przysluguje obojgu rodzicom. na rozprawie rozwodowej został sporządzony rodzicielski plan wychowawczy zgodnie, z którym o istotnych decyzjach dotyczących syna rodzice bedą decydowac wspolnie. Za istotną decyzję uznano wybór przedszkola, szkoły, kierunku kształcenia i zajęć dodatkowych.

W kwietniu tego roku urodziłam córeczkę w zwiazku z czym nie pracowałam, a przebywałam na zwolnieniu lekarskim i obecnie na urlopie wychowawczym i rodzicielskim i syn byl ze mną w domku. Synek skonczył juz 2 i pół roku i chcialabym zapisac go do przedszkola. Ojciec dziecka sie na to nie zgadza. Ja Nie chce posyłac synka do przedszkola na miesiąc przed koncem mojego urlopu. wole zeby mial czas na aklimatyzację. Ojciec Stasia uwaza, ze chce na siłe zapisac go do przedszkola, zeby móc samemu oderwac sie od dzieci pod pretekstem pojscia do pracy!!!

Czy w  takiej sytuacji mogę zapisac dziecko do wybranego przeze mnie przedszkola, czy powinnam złozyć wniosek do sądu o rozstrzygniecie sporu??

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 październik 2015 - 18:43

Zapisz syna do przedszkola, a ojciec dziecka niech zakłada sprawę w sądzie, jeśli tak lubi robić Ci na złość. Jego argument jest nijaki i sąd rozpatrzy sprawę na Twoją korzyść. Masz prawo pójść do pracy, a ojcu dziecka nic do tego.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przedszkole, istotna decyzja, brak zgody, wybór przedszkola

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych