Skocz do zawartości

Zdjęcie

amortyzacja jednorazowa

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dorcia13

Dorcia13

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 684 postów

Napisano 05 październik 2015 - 14:11

Witam, mam taką sprawę, otóż jestem wspólnikiem spółki jawnej. Kupiliśmy maszynę na potrzeby działalności prowadzonej przez naszą spółkę. Chcielibyśmy zamortyzować ją jednorazowo. Czy będzie to możliwe?

#2 ravson

ravson

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 05 październik 2015 - 15:44

A to zależy ile kosztowała ta maszyna.

#3 SalSoft Księgowość

SalSoft Księgowość

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 10 październik 2015 - 22:13

Istnieje możliwość jednorazowej amortyzacji środków trwałych zaliczanych do grupy 3-8 KŚT z wyjątkiem samochodów osobowych. Amortyzować można również maszyny i urządzenia o wartości przekraczającej 3500 zł netto. Trzeba pilnować jednak limitu rocznego jednorazowej amortyzacji 50 tys. euro. Taka amortyzacja stanowi pomoc de minimis.

Biuro rachunkowe - księgowość i podatki dla Twojej firmy: www.solidnaksiegowa.com

#4 sneer

sneer

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 15 październik 2015 - 21:06

prawo do jednorazowej amortyzacji mają mali podatnicy oraz podatnicy rozpoczynający prowadzenie działalności gospodarczej w odniesieniu do środków trwałych zaliczonych do grupy 3-8 KŚT (z wyłączeniem samochodów osobowych), w roku podatkowym, w którym środki te zostały wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym równowartości kwoty 50.000 euro łącznej wartości tych odpisów amortyzacyjnych

Biuro Rachunkowe - Pabianice

793-20-32-62

#5 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2277 postów

Napisano 18 styczeń 2016 - 16:54

Czy ja dobrze to rozumiem? Ocena od taxcare, proszę - http://taxcare.pl/je...polki-cywilnej/Czyli realnie fakt, że jest się wspólnikiem spółki cywilnej eliminuje całkowicie możliwość amortyzacji jednorazowej? Bez względu na to jak wygląda otoczka sprawy? Bo przyznam, że czytam po raz kolejny i nie jestem sam do końca pewien. Każdy ma inne zdanie na ten temat. Istnieją jakieś interpretacje konkretne?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych