Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

długi współwłaściciela

spadek dług współwłaściciel

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Problem

Guest_Problem
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2015 - 12:15

Witam, jestem jednym z współwłaścicieli mieszkania, które mam w spadku po dziadkach, moja część spadku to 1/6.

Nie jestem zameldowany w tym mieszkaniu, ale jest tam zameldowany ktoś inny, mianowicie spadkowicz z 1/3 udziałów.

Nie płaci on rachunków za mieszkanie, dług u spółdzielni rośnie, rozumiem, że w tej sytuacji pytaniem nie jest czy odezwie się do mnie komornik, ale kiedy się odezwie. Jakie kroki prawne powinienem podjąć, żeby pozbyć się tego problemu?

#2 alicja90

alicja90

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 październik 2015 - 15:48

zanim odezwie sie do Ciebie komornik bardzo prawdopodobne jest ze odezwie sie do Ciebie firma windykacyjna kruk a jesli sie nie odezwie to moze warto samemu podjac takie kroki bo oni beda tych pieniedzy wymagali tak samo jak komornik jednak roznia sie tym, że mogą Ci "pomóc" ten dług spłacić, rozłożyć na rate, ustalić dogodniejsze warunki spłat. Także tyle jesli chodzi o sam dlug natomiast powinienes podjąć pewne kroki prawne aby pozbawic go praw do tego spadku, ale mysle ze do tego lepszą odpowiedź znajdziesz na forum prawnym:) Pozdrawiam

#3 Guest_miro54

Guest_miro54
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2017 - 09:45

Zatrudniałem do konsultacji z wierzycielami przy upadłości układowej specjalistów z wrocławskiej fundacji Quo Vadis. Moja firma upadła przez niezapłacone faktury na ogromne kwoty. Musiałem ogłosić upadłość, a teraz staram się o zwrot należności. Fundacja mi w całej procedurze bardzo pomogła. Negocjacje z wierzycielami dla mnie optymalne. Wygrana na poziomie 70/30 na moją korzyść (subiektywna ocena). Ciężka sprawa, ale da się. Konsumentom też pomagają.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spadek, dług, współwłaściciel

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych