Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Adopcja psa - czy to dobra opcja?

56 odpowiedzi w tym temacie

#41 zazdra

zazdra

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 22:36

Dokładnie, jestem tego samego zdania co poprzednik.

Łatwo być samemu, kiedy jest to twój własny wybór, znacznie trudniej, kiedy człowiek jest do tego zmuszony.

#42 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 383 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 22:28

Jasne, że dobra. Gdy się na niego zdecydujesz, rozważ kastrację. Tutaj, jest napisane, dlaczego warto ją przeprowadzić: http://royalcanin.pl...lne-i-spoleczne

#43 wizawi

wizawi

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 09:37

pewnie ze dobry pomysl. pies czesto wziety ze schroniska odwdzieczy sie niesamowitym przywiazaniem i miloscia

#44 Michaliśka

Michaliśka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 kwiecień 2017 - 13:42

Pewnie!Najlepszy ze wszystkich. Takie adoptowane psy są wspaniałe. Możesz takim gestem odmienić całe ich życie. Tylko, że takie psy to też większa odpowiedzialność, nieraz były bite, głodzone, dlatego nie są zbyt ufne, ale jak już się przekonają, że mogą być bezpieczne, sam zobaczysz, jak się odwdzięczą.

#45 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 787 postów

Napisano 26 kwiecień 2017 - 12:20

ja jestem tylko za adopcją a nie sprzedażą czy kupowaniem. Pies to nie jest rzecz!!!

#46 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1247 postów

Napisano 27 kwiecień 2017 - 08:38

Lepiej adoptować niż kupować. I tyle w temacie.

Always look on the bright side of life!

#47 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 787 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 11:28

dokładnie, nic dodać i nic ująć.

#48 pibreman

pibreman

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 20 październik 2020 - 13:10

Pamiętaj, że decydując sie na psa z długim włosem trzeba go odpowiednio pielęgnować np. korzystając z usług salonu Groomera https://studio4dogs.pl/

#49 kozacki

kozacki

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 22 październik 2020 - 19:54

Najlepsza! Ja mam suczkę z adopcji. Piesek wysterylizowany zero problemów naprawdę polecam.

#50 pomocna

pomocna

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów

Napisano 26 listopad 2020 - 17:32

Świetny pomysł. Sama od kiedy mam psa to wreszcie zaczęłam się więcej ruszać. Nie ma możliwości nie wyjść na spacer, cała rodzina jest zaangażowana i każdemu wychodzi to na plus. Na pewno trzeba się przygotować na taką adopcję - pies to nie jest zabawka. Jeśli decydujemy się to musimy zachowywać się odpowiedzialnie. Co do wydatków to na początek są największe - legowisko, miseczki, szelki. Świetne są te https://johndog.pl/p...k-new-czerwone/zarówno zimą jak i latem się sprawdzają. Nie krępują ruchów, przewiewne, łatwo utrzymać w czystości. Potem z zakupów jak pies nie choruje to głównie karmy zostają. 

#51 opokam159

opokam159

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 18:18

Wiecie co ostatnio podczas kupowania poroża jelenia natrafiłam na ciekawy artykuł na temat adopcji psów ze schroniska. Cały proces adopcyjny został tam ciekawie opisany więc warto sprawdzić jeżeli zastanawiacie się nad adopcją pieska., 

#52 jakub.m

jakub.m

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 11 luty 2021 - 15:25

Super sprawa i przede wszystkim szlachetny gest.

#53 sadjabloni9

sadjabloni9

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2021 - 15:23

W moim odczuciu, adopcja psa była najlepszą, podkreślam NAJLEPSZĄ decyzją jaką podjęłam. Przede wszystkim moje życie stało się pełniejsze. Z mężem nie mamy dzieci i obecnie mamy taką małą kruszynkę obok siebie co jest mega pozytywne. Dlatego polecam każdemu. 

#54 Aligru

Aligru

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 274 postów

Napisano 19 lipiec 2021 - 13:19

To bardzo dobra opcja. Psiaki ze schroniska tylko czekają na nowych, kochających właścicieli. Pamiętaj tylko, że na samym początku w nowym miejscu zwierzę może być nieswoje, czuć się obco. Polecam wtedy zaopatrzyć się w ten produkt: https://www.adaptil.com/pl jest na bazie naturalnych feromonów i pozwala się psu poniekąd uspokoić.

#55 Marcysia21

Marcysia21

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 lipiec 2021 - 13:45

Oczywiście że adopcja psa czy innego zwierzaka to dobra opcja. Jest tyle schronisk w Polsce, które chętnie oddadzą swoje zwierzaki w dobre ręce.

#56 Guest_manna

Guest_manna
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2021 - 14:53

Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł, jednak trzeba mieć pewność, że tego pieska się chce. Bo nie ma niczego gorszego niż oddanie go ponownie do schroniska. Dlatego trzeba przemyśleć, czy da się pieskowi dom na stałe. 

#57 lemonado

lemonado

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 lipiec 2021 - 16:26

Oczywiście tak

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy