Skocz do zawartości

Zdjęcie

500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko?

wróć do serwisu Księgowość 56 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Dominik Jedrzejczak

Guest_Dominik Jedrzejczak
  • Goście

Napisano 28 październik 2015 - 22:22

Mogliby dawać każdemu po 10 000 złotych. Tak jak płacą sobie, to by nikt nie miał problemów. To oni dają 500 złotych i jeszcze będzie problem z uzyskaniem tego, bo zaraz przejdzie to na imigrantów.

#22 Guest_LM

Guest_LM
  • Goście

Napisano 29 październik 2015 - 10:38

sss, masz racje !!!! Wiele jest matek samotnie wychowujących dziecko (jedno) i na pewno jest im ciężko. I tutaj planują kryterium dochodowe, to ja jakas wielka pomyłka

#23 trontek

trontek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 30 październik 2015 - 20:27

Powinno być kryteium dochodwe i tylko tyle. Sprawiedliwie to nie każdemu po równo.

Serwis finansowy https://pierwszachwilowka.pl

#24 emdzej

emdzej

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 31 październik 2015 - 00:37

Oni w tej telewizji przed wyborami i niedługo po nich gadają rzeczy totalnie mijające się z prawdą. Być może faktycznie tak będzie, ale wiadomo przecież, że są rodziny patologiczne gdzie dzieci jest po kilkanaście, co wtedy? Matka pijaczka dostanie 500zł za następne na wódkę?

Take another little piece of my heart

#25 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 01:23

Do ssss-Absolutnie się z Tobą zgadzam.

#26 Guest_Szczęśliwa

Guest_Szczęśliwa
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 08:08

Nikt nie weźmie pod uwagę tego że nie zawsze tak jest ! Czy jeśli ją mam czwórkę wspaniałych dzieci to muszę być już rodziną patologiczną ? Rozumiem że jeśli się ma dużo dzieci to odrazu patologią tak?

#27 Guest_duduś

Guest_duduś
  • Goście

Napisano 03 listopad 2015 - 21:21

rzeczywiście w rodzinach patologicznych może stanowić to furtkę do plodzenia dzieci dla kasy- to opieka społeczna powinna wypłacać te pieniądze i kontrolować czy np.pieniądze nie wydawaje się na alkohol a dzieci są głodne-ja proponuję na 1 dziecko 250zł a każde kolejne po 400zł-dobrze by było te pierwsze dzieci też wziąść pod uwagę

#28 Guest_monika

Guest_monika
  • Goście

Napisano 09 listopad 2015 - 11:39

Mój mąż zarabia4000 mamy 4 dzieci i na piąte mąż płaci 400 co miesiąc i żyje się normalnie to 500 na dziecko bardzo by nam pomogło w lepszym życiu czyli wakacje na które nas teraz nie stać czy dodatkowe kursy itd. Mówienie że przez to patologia wzrośnie to chyba piszą te osoby które nią są! Dla normalnych rodzin jest to dużą pomoc

#29 Guest_kiciunio

Guest_kiciunio
  • Goście

Napisano 10 listopad 2015 - 17:26

Jak rodzic jest młody (np. zawarł ślub mając ok. 22 lat), zwłaszcza, gdy studiuje, to 500 zł na miesiąc powinno być przyznawane i przy jednym dziecku (im młodszy rodzic, tym mniejsze ryzyko pewnych poważnych chorób, np. zespołu Downa). Powinno się zachęcać do płodzenia dzieci przez młodszych małżonków oraz wspomóc tych, którzy godzą rodzicielstwo i małżeństwo ze zdobywaniem wykształcenia czy wyższych kompetencji zawodowych. Trzeba coś zrobić, aby ludzie nie odkładali prokreacji na potem, ale chętniej decydowali się na nią w młodszym wieku. Ponoć tylu katolików jest w Polsce, dlaczego nie myślą o tego typu rozwiązaniach? Dla niepełnosprawnych rodziców też powinno być 500 zł na miesiąc przy nawet jednym dziecku (nawet, jeśli dochód w rodzinie na osobę wynosi 1600 zł, a nie maksimum 800zł), jak ktoś ma "przeszkodzenie" typu niepełnosprawność to raczej nie jest zbyt wskazane dla niego zakładanie rodziny wielodzietnej, bo i tak ma problemy ze sobą, to dlaczego jego rodzina miałaby nie otrzymać pomocy na dziecko dlatego, że nie stać go na więcej potomstwa? Jeżeli jakaś rodzina zarabia bardzo dużo (np. 50 tys. zł netto na członka pięcioosobowej rodziny miesięcznie) to mogłaby nie otrzymywać nic na tę trójkę dzieci, bo i tak jest bogata. A jak ktoś ma 900 zł i jedno dziecko, zwłaszcza wtedy, gdy małżonkowie zdecydowali się na nie w młodym wieku (np. mając ok. 25 lat, a nie po trzydziestce), godzą rodzicielstwo ze zdobywaniem wykształcenia czy kompetencji zawodowych i nie chcą odkładać prokreacji na później albo gdy jeden z nich jest niepełnosprawny, to 500 zł na miesiąc zdecydowanie powinno być (bardziej niż w przypadku rodziny z dwójką dzieci mającą 100 000 zł na miesiąc)! Trzeba bardziej indywidualnie rozważać przypadki...

#30 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 listopad 2015 - 18:13

wywalmy kasę a dzieci jak dorosną to i tak wyjadą bogatych krajów itak nie dogonimy dziś 500 na dziecko a DLA EMERYTA 5 ZŁ waloryzacji Byłoby lepiej gdyby młodzi więcej zarabiali i mieli perspektywę jutra stabilność pracy i zarobku na poziomie europejskim

#31 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 listopad 2015 - 19:59

I niby gdzie jest ta głośna sprawiedliwość? Jeśli mamy jedno dziecko i dochód na osobę 801 zł to możemy się pożegnać z "cudownym" wsparciem 500 zł, ale rodziny np. z dwójką dzieci gdzie dochód na osobę przekracza 2500 zł trzeba już wesprzeć? No i oczywiście wesprzeć trzeba wielodzietne rodziny, których dochód to kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. Przecież tak źle im się powodzi, niech wiedzie im się lepiej. Wszystkie dzieci są równe i jeśli dać to wszystkim albo nikomu, bądź mimo wszystko wprowadzić górną granicę dochodu na osobę dla wszystkich.

#32 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 11 listopad 2015 - 21:02

a jak ja mam jedno dziecko, jestem samotna matka i zarabiam np 2700brutto to ja juz sie nie kwalifikuje na te 500zl ale rowniez sie nie kwalifikuje na alimenty z mopsu w takiej wysokosci bo 'zarabiam za duzo' wg ustawy. to kurcze przepraszam bardzo albo dajemy wszystkim albo nie dajemy nikomu.jestem oburzona bo dlaczego kasa ma byc na drugie i kolejne dziecko?ok nie problem zebym 'se zrobila' kolejne tylko trzeba miec tez je za co wychowac...

To i tak nieźle....ja jestem samotną matką, mam jednego syna na studiach bez stypendium więc trzeba mu pomagać ( ale ma już skończone 18 lat więc tak jakby go nie było ) i drugiego małoletniego  w domu Moje łączne dochody to 2500 zł. Też uważam, że pomysł do bani...na tym pożal się Boże pomyśle skorzystają tylko obiboki ( taki bezrobotny z 3 dzieci nadal nie pójdzie do pracy ), alkoholicy ( więcej kasy na alkohol, po alkoholu fajnie się powiększa rodzinę, więc będzie kasy więcej z roku na rok ) i Ci, którym tak naprawdę tych pieniędzy nie trzeba.

#33 Guest_ilona

Guest_ilona
  • Goście

Napisano 11 listopad 2015 - 21:13

A ja wychodzę z założenia innego troszkę mianowicie pieniążki powinni dostać ci w rodzinach których oboje rodzice pracują,bądź jedno z nich wychowuje dziecko czy dzieci do lat 3.Przy samotnych rodzicach oczywiście będzie to jeden rodzic,Niech to nie będzie promocja siedzenia na d*pie mamuś w domu a pomoc.

#34 yellowmarine

yellowmarine

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 12 listopad 2015 - 15:34

Żart, dużo więcej kradną z podatków co miesiąc....

#35 Guest_bieda

Guest_bieda
  • Goście

Napisano 15 listopad 2015 - 12:47

Ja uważam że dla samotnie wychowujących dziecko dochut powinien być co najmiej 1500zł. netto . dla bogatych też pułap ograniczony do jakieś sumy. INACZEJ TO PATOLOGIA I TRAKTOWANIE NIERÓWNE.!!!!!!!

#36 anastazja4390

anastazja4390

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 20:28

Chyba wszystkie odpowiedzi na pytania związane z programem znajdziecie na http://www.program500plus.pl/ , przedstawione w sposób czytelny, jasny dla wszystkich. To, jakie kryteria dochodowe sa przyjęte, jakie założenia programu i na czym polegac ma weryfikacja. Wdług mnie wszystko wiadomo. W praktyce okaze się, na ile system zadziała.

#37 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2015 - 21:52

Cześć. Mam pytanie.. Jestem studentką. W styczniu biorę ślub, a w marcu ma przyjść na świat moja córeczka. Mój narzeczony (a od stycznia mąż) skończył już studia ale w lutym ma wyznaczony termin obrony, czyli do tej pory jest bezrobotny i nie ma żadnych dochodów. Nie wiadomo również jak to będzie potem. Stąd moje pytanie, czy 500 zł na pierwsze dziecko będzie nam przysługiwać? Czy mimo tego, ze bierzemy slub w styczniu, ja dalej jako studentka będę się wliczać z dzieckiem do dochodu rodziców?

#38 Guest_sama

Guest_sama
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2015 - 10:23

witam czy dziecko pozamlzenskie tez dostanie 500 zl ??

#39 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2015 - 10:39

witam czy dziecko pozamlzenskie tez dostanie 500 zl ??

Też dostanie.

#40 Guest_sama

Guest_sama
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2015 - 15:43

a skad ta pewnosc ?/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy