Skocz do zawartości

Zdjęcie

500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko?

wróć do serwisu Księgowość 56 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198621 postów

Napisano 07 wrzesień 2015 - 18:57

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło zaprezentowała 2 września 2015 r. projekt, zgodnie z którym rodzice otrzymywaliby 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko (bez względu na dochód rodziny), a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze dziecko. To będzie pierwszy projekt, jaki zrealizuję - zapowiedziała. Nie wspomniano o tym ale należy zakładać, że kwoty te będą zwolnione z PIT.

Powrót do artykułu: 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko?

#2 Guest_mama

Guest_mama
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2015 - 18:57

a dzieci z "różnych" małżeństw się sumują (przepraszam za słowo sumują ale nic innego nie przychodzi mi do głowy)? Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam... czyli że mój ex małżonek, który od 12 lat nie zaplacił złotówki na dziecko, na które ja biorę zaliczkę alimentacyjną w kwocie 500zł, a posiadający kolejne dziecko z nową małżonką dostanie przy sprzyjających wiatrach 500zł na to "nowe" dziecko? bo nie zabrałam mu praw rodzicielskich. Inawet ewentualny rozwód z kolejna małżonka za 500 zł miesięcznie wchodziłby w grę

#3 Guest_odpowiedź do mamy

Guest_odpowiedź do mamy
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2015 - 21:02

pani jest opiekunem faktycznym dziecka,więc pani ex mąż nie będzie mógł się starać o te pieniądze.., owszem może prubować zakombinować w urzędzie ,ale jesli to wyjdzie na jaw będzie miał problemy spore

#4 Guest_Urzedniczka , realistka

Guest_Urzedniczka , realistka
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2015 - 10:49

Pani Szydło ! Pani nie wie w jakim świecie żyje. Ja chodzę na wywiady do rodzin mieszkających w małych miasteczkach i powiem jedno - patologia będzie żyła kosztem swoich dzieci i tych zasiłków a jest ich wiele. Moje pracujące koleżanki nie stać na dzieci bo są za małe zarobki żeby je więcej mieć. Sama wychowałam dwoje dzieci bo mój mąż alkoholik się nie nadawał do ich wychowania i wykształcenia i co dzisiaj mam za to, że dałam na nasz rynek pracy 2 wykwalifikowanych ludzi? 1/ umowę śmieciową tj. niskie zarobki , 2/ podwyższony wiek emerytalny. WIELCY NASI POLITYCY- bierzcie się do roboty i nie rzucajcie populistycznych obiecanek. Tutaj trzeba stworzyć reformy a nie programy doraźne. Pierwsza to reforma finansów pubulicznych i reforma społeczna. Dobrze się wydaje podatników pieniądze i okłamuje naród by osiągnąć swój cel. Te hasła złapią w środowisku kościelnym a nie w realnym świecie.

#5 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2015 - 21:53

a jak ja mam jedno dziecko, jestem samotna matka i zarabiam np 2700brutto to ja juz sie nie kwalifikuje na te 500zl ale rowniez sie nie kwalifikuje na alimenty z mopsu w takiej wysokosci bo 'zarabiam za duzo' wg ustawy. to kurcze przepraszam bardzo albo dajemy wszystkim albo nie dajemy nikomu.jestem oburzona bo dlaczego kasa ma byc na drugie i kolejne dziecko?ok nie problem zebym 'se zrobila' kolejne tylko trzeba miec tez je za co wychowac...

#6 Guest_olka

Guest_olka
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2015 - 14:41

jestem ciekawa czy jezeli mam troje dzieci w tym jedno niepelnosprawne i pobieram swiadczenie pielegnacyjne na to niepelnosprawne to czy tak samo nalezy mi sie to 500 na dwoje dzieci

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2015 - 14:46

omg i tak ci h*j ci w cipsko

#8 najtan

najtan

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 14:48

To co się dzieje w Polsce przekracza już granice!

#9 najtan

najtan

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 14:48

Masakra!

#10 Easy123

Easy123

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 wrzesień 2015 - 16:41

A ja mam 3 dzieci to znaczy ze dostane 1000zł?? nawet jak mam dochody rzedu 12 tys miesiecznie??

#11 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2015 - 13:20

skończy 18 lat won z domu - na ciebie mi już nie płacą

#12 Guest_pawel

Guest_pawel
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2015 - 15:43

niestety nawet jako osboa głosująca na PIS mówię ze to głupi pomysł, lepiej wprowadzic zwolnienie podatkowe od każdego dziecka.

#13 Guest_ak

Guest_ak
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2015 - 13:46

To jest bardzo dobry pomysl. Sama mam 2 dzieci mąż tylko pracuje a ja? Ja nie jestem w stanie isc do pracy w okolicy same prywatne przedszkola na ktore mnie nigdy stac nie bedzie. A zasiłki rodzinne to smiech na sali 70 zl na paczke pampersów chyba.

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2015 - 11:38

Jak można placić po 500 zł. ludzim którzy mają dochody miesięczne po kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy zł. a są tacy. Powinno być ograniczenia dochodowe .

#15 Guest_renia:)

Guest_renia:)
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2015 - 12:17

Świetny pomysł.Wielu rodzicom by to poprawiło sytuacje materialną.Przynajmniej by im do garnka nie brakło.Utrzymać dziecko jest bardzo ciężko a wszystko jest bardzo drogie.Wielu rodzinom brakuje pieniędzy,naprawdę wielu.Dlaczego za granicą rodzice dostają wysokie rodzinne,a u nas pożal się Boże parę groszy.Pomóżcie nam w końcu,nam rodzicom w trudnej sytuacji.A nie obcym,bo w kraju jest wielu biedaków,wielu żyje w nędznych warunkach,naprawdę wielu.

#16 Guest_ppp

Guest_ppp
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2015 - 20:35

Jak można placić po 500 zł. ludzim którzy mają dochody miesięczne po kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy zł. a są tacy. Powinno być ograniczenia dochodowe .

Sądzisz że małżeństwo ciężko pracujące zarabiające 15 tys. z 4 dzieci nie powinno dostać nic a bezrobotni alkoholicy z 4 dzieci mogą dostać 2 tys.? Przecież to są pieniądze na dzieci a nie rodziców. Ja uważam że pomysł jest dobry tylko nie powinna to być gotówka, a bony które można przeznaczyć na dzieci a nie na wódę. Czyli opłata za żłobek, przedszkole, szkołe,  obiady w szkole, książki, leki, komunikacje itp. Albo zwolnić dzieci z tych opłat, bez względu czy się ma 1 czy 20 dzieci.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2015 - 16:13

a moja jedynaczka nic od Państwa nie dostanie, bo z mężem staramy się żyć trochę powyżej średniej krajowej i pracować?????!!!!!

#18 Guest_melisa

Guest_melisa
  • Goście

Napisano 12 październik 2015 - 16:16

jja sama wychowuje dwójke dzieci alimentów mam na dzieci 800 zł plus zasiłki rodzinne 200 to jest 1000 dorabiam dorywczo za mieszkanie płace 400 ze wszystkim bo mam przyznaną dotacje - żeby zaoszczędzić nie świecimy światła wieczorem starszy syn uczy sie przy żarówce 40 vat kąpiemy się raz w tygodniu chodze po śmietnikach żeby znalezć drzewo na opał z mopsu mam przyznane żywnosć w szkole i w przedszkolu i nic więcej bo dochód mi przekracza ciuchy dla dzieci dostaje od znajomych albo coś z caritasu sama często nie dojadam żeby dzieciom dać smile.png

#19 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 22 październik 2015 - 18:47

pomysl dobry ale czeba uwazac na rodziny takie co wola flache niz wychowanie dzieci czeba uwazac komu dac

#20 Guest_ssss

Guest_ssss
  • Goście

Napisano 28 październik 2015 - 12:11

Wydaje mi się stosownym być już teraz przeciwdziałać tej całej "patologi i żenadzie" jaka ma wkrótce nadejść. Konkretnie chodzi mi o nową ustawę która jest w przygotowaniu i ma ponoć wejść w życie już od 01stycznia. 500 zł na drugie i kolejne dziecko, na pierwsze dziecko kiedy spełni się kryterium dochodowe.... Jestem matką samotnie wychowującą dziecko. Ciężko pracuję aby zapewnić jako taki byt swojej małej rodzinie. Oczywiście przekraczam o parę zł kryterium dochodowe i wg ustawy nie należy mi się ani złotówka.  Tymczasem koleżanki które mają 2 dzieci i mężów na wysokich stanowiskach i z wysokimi dochodami, już się cieszą i zacierają ręce bo będzie na kolejną kieckę. W głowie nie mieści mi się coś takiego. Rodziny patologiczne dostana kasę i one będą "klepać" kolejne dzieci, ludzie którzy mają też dostaną i raczej nie skłoni ich to do dalszego powiększania rodziny. Cała reszta nie dostanie nic bo i po co. Przecież 1 dziecko i dochód załóżmy 850,00 na członka rodziny to przecież jest ok. Przepraszam za ton mojej wiadomości ale w głowie mi się nie mieszczą takie paranoidalne pomysły. Oczywiście pieniądze na ten "dobrobyt" musi się znależć, sięgając do kieszenie podatnika, czyli tez mojej. Ludzie przecież tak nie można, trzeba coś zrobić, bo ten kraj zostanie zaorany- patologia będzie się szerzyć, ci co mają jak zwykle nie po raz pierwszy będą mieć, a cała reszta szarzyzny będzie klepać coraz to większą biedę.
Proszę o nagłośnienie sprawy, może wówczas ludziom (również tym rządzącym) otworzymy oczy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych