Skocz do zawartości

Kupować mieszkanie w mieście czy poza nim?

mieszkanie ceny poza miastem cisza kupno mieszkania zakup mieszkania nieruchomości nieruchomość wrocław

27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2015 - 12:30

Mamy dylemat, czy kupić mieszkanie w mieście czy poza miastem. Z tego co się patrzyliśmy ceny są dosyć konkurencyjne, tylko nie wiem czy jest sens wyjeżdżać poza teren miasta.

#2 Guest_piotrek

Guest_piotrek
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2015 - 13:33

Sami piszecie że ceny są konkurencyjne, tzn. musicie wziąć pod uwage to czy mw. za taką samą cenę chcecie mieszkać w mieście, na zapewne niezbyt dużym metrażu w budynku 11 piętrowym, czy lepiej kupić mieszkanie poza miastem i mieć możliwość wyboru większego lub z ogródkiem, lub chociaż to że będzie to niska zabudowa, a tym samym mała liczba sąsiadów, co się bardzo ceni, znajomi będą wyprowadzać się jakoś niedługo do Nowego Smolca, z centrum Wrocławia i wygląda to całkiem ciekawie. 

#3 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2015 - 14:45

policz sobie ile Ci zajmie codzienna droga do pracy, jeśli masz dzieci - to jak daleko do szkoły, gdzie najbliższe sklepy itp itd

#4 RemigiuszLatzke

RemigiuszLatzke

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 24 wrzesień 2015 - 15:49

Podałeś za mało informacji, żebyśmy mogli rozwiać Twój dylemat ;) Ja w życiu nie przeniósł bym się poza miasto. Mieszkam blisko pracy, nie zniósłbym dojazdu do pracy przez całe zakorkowane miasto ;)

#5 kajka

kajka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 08 październik 2015 - 11:18

Wiele zależy od Twojego stylu życia. Może lepiej wybrać rozwiązanie pośrednie i skusić się na coś w spokojnej dzielnicy. Nie wiem jakiego miasta dotyczy Twoje pytanie, ale możesz zajrzeć tu http://www.dopoznania.pl/. Znajdziesz sporo ofert z różnych części miast i miasteczek. :) 

#6 grazynka12345

grazynka12345

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 12:01

Ja mieszkam co prawda w mieście ale na obrzeżach i jak bym mogła to bym się wyprowadziła! Dojazd(samochodu nie posiadam) zajmuje mi praktycznie w każde miejsce ok. godziny. Sklepu nie ma w pobliżu, więc również muszę dojechać do niego. To był naprawdę zły pomysł i bardzo żałuję.

#7 gaumat

gaumat

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 13:23

Wszystko to kwestia trybu życia, przyzwyczajeń. Dla mnie to nie problem wsiąść w kolejkę podmiejską i przejechać bez korków te pół godziny do centrum miasta. Jeśli dojazd jest dobry i nie traci się bezsensownie czasu na stanie w korkach, to ja bym był za mieszkaniem poza miastem. Jakoś nie ciągnie mnie do tego zatrutego spalinami centrum. Wiadomo, że wygodniej mieszka się w mieście, bo można o każdej porze dnia i nocy wyjść/wrócić skądś nie martwiąc się o dojazd, ale poza miastem jest taniej, ciszej i chyba jednak zdrowiej.

#8 Guest_uje.....

Guest_uje.....
  • Goście

Napisano 24 listopad 2015 - 14:23

Może ja napiszę coś o sobie . Pochodzę z małego miasta w woj.Lubelskim . Miasto moje to nie Warszawa ale jakieś tam osiedla ma i jak na taką miejscowość bardzo dużo sklepów ( marketów) oraz innych wszelkiej maści . Jest w nim wszystko co potrzebne do życie . Tam się urodziłem i tam mieszkałem do 2012 roku . W 2007 roku kupiłem działkę a właściwie pole bo ponad 1,5 ha za małą kasę . Za te pieniądze w moim mieście nie było nic powyżej 10 a . W 2012 przeprowadziłem się na wiochę i...... teraz żałuję . Nie ma tam nic , dosłownie nic . Nie ma gazu , chodnika , sklepu , latarnie gasną po 23 nocą stada dzikich psów w dzień zresztą też . Dojazd tragiczny , sąsidzi wchodzący jak do siebie bez pukania , braki prądu kilka razy w roku albo częściej , głośno , ciągniki , pryskania , koparki , cięcie szlifowanie . Pragnę i będę robił wszystko by wrócić do miasta . W mieście miałęm wszystko . Fakt nie miałem pola i przyjemnośći sportu z opałem zimą i łopatą do śniegu ale mnie już to nie bawi już mam dość i tęsknie do miasta do cywilizacji do ludzi do bloków zgiełku i kultury , Na wsi nie ma gdzie wyjść trzeba zawsze mieć kierowce . W mieście idę z buta na piwko na pizze do sklepu . Wieś owszem na chwilę ognisko grill ale wieś jest nie do życia .

#9 Magdalena84

Magdalena84

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 listopad 2015 - 12:12

Wg mnie jak decydować się poza miastem to już chyba lepiej domek kupić - brak sąsiadów za ścianą i własny ogródek. Nie trzeba przecież od razu budować 200 metrowego domu :)

#10 Guest_Amanda

Guest_Amanda
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2015 - 09:43

Wszystko zależy od tego co kto lubi. Ja nie chciałabym się wyprowadzać poza miasto, bo cenie sobię ten komfort, że w każdej chwili mogę wyjść do sklepu, kina, itp. a nie planować wszystko z wyprzedzeniem. Ale jednak nie chciałam mieszkać w centrum miasta, jedynie jakieś spokojne osiedle wchodziło w grę. Miałam konkretne wymagania, więc wiedziałam co i gdzie szukać, szukałam tutaj: www.dopoznania.pl/poznan/pl/inwestycje.html i bardzo szybko odsiałam oferty, które w ogóle mnie nie interesowały.

#11 Jacek380

Jacek380

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 grudzień 2015 - 11:15

W takich dyskusjach każdy może dodać coś od siebie, ale decyzja zawsze będzie wynikać z konkretnych oczekiwań, przyzwyczajeń, miejsca pracy... No i możliwości finansowych. Ja całe życie mieszkałem w centrum Poznania, ale dopiero po przeprowadzce na przedmieścia wiem, że można mieszkać lepiej. Moim wyborem jest akurat Osiedle Zacisze w Mrowinie, za cenę małego mieszkania w mieście mam całe piętro, do tego balkon, no i ogród. Koniec hałasów sąsiedzkich, koniec tłoku i spalin, wszystko co potrzebne jest w odległości kilometra, a dojazd do pracy trwa tyle co i wcześniej. U mnie się sprawdziło i więcej do miasta na pewno nie wrócę.

#12 Guest_lotek

Guest_lotek
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2015 - 20:20

ja jestem za mieszkaniem w miescie. Jestem swiezo po zakupie. Znalazlem bardzo fajne mieszkanie dzieki biurze Nowodworski Estates, trzy pokoje, swietna lokalizacja, prawie ze centrum. 

#13 Beata40

Beata40

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 02:32

ja jestem za mieszkaniem w miescie. Jestem swiezo po zakupie. Znalazlem bardzo fajne mieszkanie dzieki biurze Nowodworski Estates, trzy pokoje, swietna lokalizacja, prawie ze centrum. 

A ja wręcz przeciwnie. Do miasta zawsze można dojechać. A mieszkając w mieście, gdzue mogę się zresetować? Polecam mieszkanie poza miastem. A cena nie jest jedynym plusem, o czym wkrótce się przekonasz:)

http://www.alanex-radom.pl

#14 natka44

natka44

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 07 styczeń 2016 - 16:35

Nie każdy mieszkając w mieście przykładowo od urodzenia, który jest przyzwyczajony do życia w pobliżu pracy, wielkiej ilości sklepów, rozrywek itp. będzie się czuł dobrze na obrzeżach. Trudno się przestawić, wiem sama po sobie. Więc lepiej za daleko nie odjeżdżać od miasta. Można wybrać kompromis w postaci zakupu mieszkania w spokojnym osiedlu, lub na przedmieściach.

#15 Guest_nowa

Guest_nowa
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2016 - 16:49

Ja nie cierpię dojeżdżać do pracy, dlatego zastanawiam się nad czymś w mieście. Po co dojeżdżać jak można coś bliżej wybrać :D  

#16 Guest_mika

Guest_mika
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2016 - 17:29

A w jakim mieście szukasz? Niektórzy cenią sobie spokój i duży ogródek :D Wolą dojechać do mieszkania i odpocząć w ciszy po pracy :)  

#17 Guest_nowa

Guest_nowa
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2016 - 17:50

We Wrocławiu, jak coś macie na oku to dajcie znać :) Inni może i wolą ale ja tego nie zrozumiem 

#18 Guest_Marta M.

Guest_Marta M.
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2016 - 17:57

Widziałam na Ołtaszynie koło mnie budują na Ułańskiej i coś też przy głównej ulicy budują Active Agrestowa czy jakoś tak.  

#19 pink43

pink43

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 15:00

Ja tam lubię ciszę i spokój, dlatego chciałabym czasami uciec poza miasto.Ale nie na zawsze, na jakiś czas, więc może jakaś działka by się przydała.

#20 krystyna123

krystyna123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 20 kwiecień 2016 - 13:49

Dla mnie zdecydowanie w mieście.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mieszkanie, ceny, poza miastem, cisza, kupno mieszkania, zakup mieszkania, nieruchomości, nieruchomość, wrocław

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych