Skocz do zawartości

praca w soboty po urlopie wychowawczym

sobota urlop wychowawczy

wróć do serwisu Kadry Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2015 - 10:18

Jestem zatrudniona w równoważnym systemie pracy. Realizowane było to w ten sposób, że pracowałam co drugą sobotę, w zamian za wolny poniedziałek. Jednak teraz wracam do pracy po urlopie wychowawczym, obniżając wymiar czasu pracy do 7/8. Dziecko w listopadzie skończy 3 lata, od 1.09 zacznie uczęszczać do przedszkola. Czy mogę żądać od pracodawcy, aby mój grafik pracy nie obejmował sobót i piątkowych wieczorów? Znalazłam przepis:

Art. 178. [Praca w godzinach nadliczbowych i w porze nocnej]

§ 2. Pracownika opiekującego się dzieckiem do ukończenia przez nie 4 roku życia nie wolno bez jego zgody zatrudniać w godzinach nadliczbowych, w porze nocnej, w systemie czasu pracy, o którym mowa w art. 139, jak również delegować poza stałe miejsce pracy.

jednak nie wyjaśnia to niestety do końca moich wątpliwości. Jestem jedyną osobą, która może odbierać dzieci z przedszkola (to o którym mowa i starsze 4-letnie). Mąż pracuje w tygodniu do godz 18:00, a także w soboty. Pracodawca mimo to nie wykazuje dobrej woli twierdząc, że tak pracują wszyscy pracownicy w moim dziale i nie zrobi wyjątku dla mnie.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sobota, urlop wychowawczy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych