Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Kantor internetowy

wróć do serwisu Księgowość 50 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_pers

Guest_pers
  • Goście

Napisano 23 marzec 2016 - 18:47

W każdym przypadku przez internet wyjdzie najtaniej - ekantor.pl - nawet po kilkanaście groszy na jednym euro, franku, czy dolarze - to ogromna różnica. Przy sporych kwotach można mocno przepłacić. Dochodzi jeszcze kwestia tego typu, że tutaj te transakcje są bezpieczne, nie masz obrotu gotówkowego, tak więc nikt ci środków nie ukradnie. A że tak wychodzi najtaniej, to już inna sprawa.

#22 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 25 marzec 2016 - 08:54

Zgadzam się w stu procentach,

to tak jak ze sklepami internetowymi - zawsze taniej.

#23 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2517 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 13:00

Ale tak czy siak trzeba zwracać uwagę na aktualne kursy i spread. Ale wiadomo, że konto na innym kantorze opłaca się zakładać wyłącznie mając pewność bezpieczeństwa i kiedy faktycznie te różnice w kursie waluty są dosyć wyraźne. Bo jeśli mowa o setnych grosza to szkoda czasu, chyba że kwota ogromna.

#24 Peck

Peck

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 25 marzec 2016 - 18:07

ja praktycznie od zawsze korzystam z Amronet bo po co zmieniać coś co działa tak jak trzeba :)

#25 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2517 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 11:58

Hmm... po co zmieniać? W tym musi być logika. Bezpieczeństwo, niskie kursy, szybka wymiana, dobra obsługa i nie tylko. Istotnych elementów jest kilka. I moim zdaniem nigdy nie powinno się traktować jakiejś tam usługi jako wiecznie najlepszej, tylko należy kontrolować również inne oferty i na tej podstawie dopiero je oceniać.

#26 Guest_peks

Guest_peks
  • Goście

Napisano 31 marzec 2016 - 19:30

Patiks masz rację, ale zakładam, że autor wpisy nigdy nie miał do czynienia z tym kantorem, nigdy go nie testował i nie ma zielonego pojęcia jak ona działa. Kto robił porównania, analizował, sprawdzał funkcjonalności, ten doskonale wie, któremu kantorowi warto zaufać.

#27 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2517 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 11:59

Dobrze, że wszedłem w dolary - mam kolegę, który kupował przy poziomie 4 zł. Teraz już dolar na poziomie 3,7. Już można było stracić ponad 10 proc. Mam jeszcze trochę euro, ale to poczekam ze sprzedażą. Podejrzewam, że bezpośrednio przed sezonem wakacyjnym kurs przyjemnie pójdzie w górę.

#28 bornata

bornata

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 22:41

Po co brać się za zmiany?Wszystko będzie w porządku!
Gdyby głupi znał swoją niewiedzę, nie byłby głupim.

#29 boczka

boczka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 08 kwiecień 2016 - 09:48

Chyba te internetowe są bardziej korzystne.

#30 Guest_LizaCortem

Guest_LizaCortem
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2016 - 14:56

no po co iść do kantorku, jak można iść do internetu?
ja wybrałam sobie www.kantoronline.pl
i jest super nawet

#31 Ola123

Ola123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 11 kwiecień 2016 - 21:58

Kantor internetowy to też może być dobra opcja, jeśli chodzi o sprzedaż kruszcu, który posiadasz. Nie wiem, czy wszystkie kantory prowadzą taki skup, ale niektóre powinny mieć w swojej ofercie taką opcję. Jeśli chodzi o zakup kruszca to na pewno tutaj: zlota-uncja.pl można kupić certyfikowane sztabki złota i monety bulionowe od najlepszych producentów. No i warto pamiętać, że pieniądz to zawsze średnia inwestycja, a im gorsze czasy, tym więcej złota warto posiadać.

#32 adonis12

adonis12

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 14 kwiecień 2016 - 22:21

Teraz to chyba każdy bank ma już normalne kursy wymiany. Kantory wywarły presję na banki, ale wygląda na to że wszystko wraca do normy.

#33 anetazz

anetazz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 18 kwiecień 2016 - 16:27

Z tego co się orientuję i tak lepiej jest wymieniać w kantorze niż w banku, a kantory internetowe mają korzystniejszą ofertę od stacjonarnych.

#34 Guest_Jecek

Guest_Jecek
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2016 - 09:55

Kantory internetowe mają o wiele lepsze oferty. Zawsze i wszędzie. Wypróbowałem kilka kantorów zanim stałem się stałym klientem wymieniaj.pl Wszystkie mają korzystne kursy, ale akurat tutaj najbardziej spodobała mi się platforma wymiany.

#35 tmst

tmst

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 13:12

Czy aby przelewać środki do takiego kantoru trzeba mieć konto walutowe?

#36 Guest_michall

Guest_michall
  • Goście

Napisano 16 maj 2016 - 09:36

Frankowiczom to bym polecał kantor Amronet ze strony amronet.pl. Mają korzystne kursy, można trochę zaoszczędzić na wymianie. Nie potrącają sobie jakiś kosmicznych prowizji tak jak banki chociażby, a cała wymiana jest robiona zupełnie zdalnie.

#37 karina87

karina87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 16:35

W piątek pojawiła się informacja, że kilka kantorów wstrzymuje sprzedaż przez brexit, więc lepiej korzystać z miejsc, które non stop sprzedają. Wiem, że nie ma problemu na stronie http://www.walutomat.pl już o nich pisano na forum zresztą.

#38 Bernard34

Bernard34

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 06:50

Cóż, na pewno warto wybierać wiarygodne miejsca, gdzie po pierwsze możemy mieć pewność, że transakcja przebiegnie sprawnie, a po drugie nie jest pobierana prowizja. Takim właśnie miejscem jest ergotkantor.pl . Sam mam bardzo dobrą opinię o tym kantorze, przy czym warto podkreślić także fakt, że przelicznik tam stosowany, jest najkorzystniejszy na naszym rynku. 

#39 t_mb

t_mb

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 09:55

A gdzie polecacie założyć konto walutowe we frankach, euro i funtach?

#40 katarzynka88

katarzynka88

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 20:06

Już od dawna korzystam z kantorów internetowych, dlatego, że jest taniej i nie trzeba tracić czasu na stanie w kolejkach. Dla mnie numerem jeden jest https://internetowykantor.pl/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy