Skocz do zawartości

Szukam adwokata ws. mobbingu i włamań do komputera firmowego

mobbing mobing prawo pracy pracodawca włamanie informatyka

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Mobbingowana

Guest_Mobbingowana
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2015 - 20:35

Witam,

Szukam adwokata w zakresie prawa pracy, który pomoże mi uzyskać odszkodowanie od pracodawcy za uszczerbek na zdrowiu psychicznym i fizycznym (tachykardia) w wyniku mobbingu. W marcu 2013 r. koleżanka zza biurka dokonała ingerencji w mój komputer poprzez zmianę części dokumentu podczas mojej kilkuminutowej nieobecności w pokoju. Zgłosiłam to ustnie zwierzchnikom, prosząc o przesadzenie lub monitoring pokoju (już przed tym faktem stała się dla mnie wroga, przestała przyjmować pracę, którą dotychczas wykonywałyśmy po połowie itp.). Nikt z przełożonych nie zareagował, a moja skarga poskutkowała przyłączeniem się do mobbingu mojego kierownika. Sprawa była zgłoszona w 2014 r. podczas mojego kilkumiesięcznego zwolnienia lekarskiego na tutejszą Policję, jednak umorzono ją (mój mobber - kierownik działu, w którym pracuję miał tu znajomości, a ponadto na KP pracuje osoba o tym samym nazwisku). Po powrocie do pracy mobber, pod którego nadal podlegałam ustnie nałożył na mnie więcej obowiązków i wezwał mnie do gabinetu Dyrektora, abym tłumaczyła się czemu był wzywany wraz z koleżanką na Policję. W tym roku doszły również nowe okoliczności tj. włamania do mojego komputera przez sieć wewnętrzną i zdalne kasowanie efektów mojej pracy (zgłoszone pracodawcy na piśmie z prośbą o raport kto to robi - bez odzewu). Od tego momentu zaczęłam być w pracy traktowana jak intruz przez Dział Informatyki, który blokował mi dostęp do komputerów współpracowników, podczas gdy na moim komputerze dokonywano kolejnych zabezpieczeń, a ja musiałam w "normalnym" trybie wykonywać pracę, zlecaną przez Kierownictwo mojego działu (bez komputera się jest to niewykonalne). Współpracownicy, z którymi przez 7 lat pracy utrzymywałam pozytywne relacje także z niewiadomych mi przyczyn zmienili swój stosunek do mojej osoby. Miałam plany życiowe związane z kontynuacją nauki na studiach doktoranckich, na które się zapisałam, jednak kierownictwo nie wyraziło zgody na udzielenie mi dnia wolnego na udział w zajęciach, który chciałam odpracowywać w formie nadgodzin - bez dodatkowej odpłatności (inni pracownicy mogą zostawać na nadgodziny).
Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim, już dwukrotnie byłam telefonicznie wzywana do pracy - odmówiłam. Chcę pozwać swego pracodawcę. Zwolnienie mam od lekarza psychiatry. Byłam również u kardiologa, który przepisał mi leki uspokajające, a także obniżające ciśnienie i normujące pracę serca.
Nie wiem jednak o jakiego rzędu odszkodowanie można się ubiegać z tego tytułu. Moje zdrowie zostało nadszarpnięte do tego stopnia, że dwukrotnie w krótkim czasie było u mnie pogotowie z powodu bólu w klatce piersiowej i nadciśnienia, a mam 12-letnie dziecko na wychowaniu, jestem po rozwodzie i spłacam kredyt hipoteczny. W takich warunkach nie da się pracować, a jest to moje
jedyne źródło dochodu.
Państwowa Inspekcja Pracy, do której zwróciłam się o pomoc nie chce zająć się sprawą, odsyłając mnie do lokalnego Stowarzyszenia Antymobbingowego i na Policję, motywując że włamanie do komputera firmowego jest ścigane z kk. Sprawę zgłosiłam do lokalnej Prokuratury.

Szukam prawnika w zakresie prawa pracy, który podjąłby się reprezentowania mnie przed Sądem Pracy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt e-mail: mobingowana@op.pl.

#2 uwzj

uwzj

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 15 lipiec 2015 - 09:50

W tej sprawie na 100% trzeba poradzić się prawnika, gdyż nie jest ona prosta i raczej ciężko będzie ją rozwiązać prostą poradą prawną udzieloną na forum. Do kontaktu z dobrymi prawnikami polecam uważaj.pl. 

#3 Alicja80

Alicja80

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 lipiec 2015 - 09:04

Znam kancelarię, którą Ci pomoże. http://grawalex.pl/tu masz link do ich strony tam znajdziesz również do nich kontakt. Popieram to, że chcesz walczyć o swoje, ale wiec, że to nie będzie łatwa droga. Takie sprawy potrafią ciągnąć się w nieskończoność. Musisz być naprawdę do tego zmotywowana. Takie sprawy też ciężko udowodnić. Pracodawcy będą obrzucać Cię błotem i zrobią wszytko, żebyś wyszła na najgorszego pracownika na świecie. Wiem co mówię ponieważ sam przez to przechodziłem. Ale mnie się udało, więc sądzę, że Tobie też się to uda. Napisz do nich nawet jeśli nie jesteś z Łodzi. Trzymam za Ciebie kciuki i pozdrawiam. Powodzenia

#4 Guest_Emil

Guest_Emil
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2015 - 21:36

Duże doświadczenie w tego typu sprawach ma mecenas Justyna Migas z Krakowa www.migas-adwokat.pl. Wiem, że prowadziła takie sprawy zarówno dla pracowników jak i pracodawców. Jest konkretna i mocno zaangażowana w sprawy swoich klientów. SZCZERZE POLECAM!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mobbing, mobing, prawo pracy, pracodawca, włamanie, informatyka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych